asfasdf ×

NázorObčana.sk

Východná invázia: Poliaci sa ocitli na čele rebríčku prisťahovalcov do Veľkej Británie

 Aktuality

Hlavný poradca britskej vlády pre otázky migrácie sir David Metcalfe uviedol pre denník Daily Telegraph, že britská premiérka Theresa Mayová zvažuje možnosť zavedenia dočasných povolení pre nekvalifikovaných prisťahovalcov z Európskej únie.

02 September
2016 20:03:18

 

Foto: Facebook

Theresa Mayová prízvukovala, že zníženie imigrácie do Británie bude pre ňu absolútnou prioritou počas rokovaní s Európskou úniou v procese vystúpenia Británie z únie. Na druhej strane viacerí vedúci politici Európskej únie už niekoľkokrát zopakovali, že Veľká Británia nemôže zostať naďalej členom jednotného európskeho trhu a využívať všetky jeho výhody, ak sa rozhodne ohraničiť slobodu pohybu pracovných síl.

V súvislosti s otázkami Brexitu a migrácie z Európy britskí média si posvietili na to, ktoré krajiny „posielajú“ najviac svojich občanov na ostrovy. Nezistili však nič nové: lídrom v tomto rebríčku je naďalej Poľsko – odnedávna sú práve Poliaci najväčšou zahraničnou „légiou“ na ostrovoch. Je zaujímavé, že v tejto oblasti Poliaci už dobehli a predbehli tradičného lídra z britskej kolónie – Indiu. Dovtedy najviac prisťahovalcov vo Veľkej Británii pochádzalo z Indie. Karta sa však otočila.

Britský národný štatistický úrad v tejto súvislosti uviedol, že migračná vlna zostáva stále na vysokej úrovni a Brexit ani trochu neovplyvnil situáciu. Uvádza aj minuloročný rebríček „migračnej súťaže“. Na prvom mieste sú Poliaci, ktorých je na ostrovoch až neuveriteľných 831 tisíc! Ďalším pozoruhodným faktom je, že iba pred 12 rokmi, keď Poľsko s ďalšími krajinami centrálnej a južnej Európy vstúpilo do EÚ,  Poliakov tu bolo iba 81 tisíc, teda ich počet vzrástol viac ako desaťnásobne! A tak Poliaci predbehli dlhoročných lídrov britskej migrácie – Indov a Írov.  

Britský národný štatistický úrad uviedol aj ďalšie zaujímavé štatistiky. Napríklad, počet obyvateľov Veľkej Británie, ktorí sa narodili v zahraničí, v súčasnosti dosahuje 13,3%, pričom v roku 2004 ich bolo 8,9%. Najviac cudzincov žije, pochopiteľne, v hlavnom meste -  v Londýne – 37%.

Do prvej päťky štátov, odkiaľ prichádza najviac migrantov, patria: Poľsko 831 tisíc, India  795 tisíc, Pakistan 503 tisíc, Írsko 382 tisíc a prekvapivo aj Nemecko 286 tisíc ľudí. Britský národný štatistický úrad uvádza, že úroveň prisťahovalectva do Veľkej Británie aj naďalej zostáva veľmi vysoká – viac ako 300 tisíc migrantov ročne.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 618x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 660x 👤eugenius
,