asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Lavrov o dvojakých štandardoch pri štátnych prevratoch: ako na Západe reagujú na udalosti na Ukrajine a v Turecku

 Aktuality

Odlišnosť vzťahu voči štátnemu prevratu na Ukrajine a voči pokusu puču v Turecku odhalilo svetu dvojaké štandardy Západu, uverejnila RIA Novosti vyhlásenie ruského ministra zahraničia Sergeja Lavrova.

06 September
2016 19:57:19

 

Foto: Facebook

„Ba čo viac, na upevnenie americkej úlohy a vplyvu na európske štáty, bola vymyslená aj hrozba zo strany Ruska, využitý prevrat na Ukrajine, ktorý bol okamžite aktívne podporený Západom, bez ohľadu na všetky ich princípy. Dvojaké štandardy sú očividné. Nikomu z našich západných partnerov ani len nenapadlo povedať o Ukrajine to, čo sa hovorí o pokuse prevratu v Turecku – že prevraty sú neprípustné“, povedal minister.

Pripomenul tiež, že vo vzťahu k Turecku „neexistovali ani žiadne záväzky, podobné tým, pod ktoré sa podpísali Francúzsko, Nemecko a Poľsko 20. februára 2014, zaručujúce sa podporou dohôd medzi Viktorom Janukovičom a opozíciou“.

„Ráno všetko krachlo, oni si umyli ruky, povediac „tak to vyšlo, prepáčte“. Keď sme sa ich pokúsili zahanbiť, hovoriac, že dohoda bola nimi ručená, skryli sa do tieňa, ukryli v kríkoch, prišli do rozpakov. Američania nás prosili podporiť túto dohodu a keď sme to urobili a dohoda už k ránu bola pošliapaná, sa tiež zahanbene odmlčali. Čiže, existovali záväzky zo strany EÚ, boli tam podpisy. Je to dvojtvárnosť“, vyhlásil Lavrov. 

„Že sa to takto udialo (na Ukrajine) jednoznačne preukazuje, že Západ bol zainteresovaný na tomto prevrate. Hovoria, že ho nepripravovali, to vráj národ povstal, my však vieme, že to nie je celkom tak“, poznamenal.

„To, že západné štáty sú zainteresované na tomto prevrate a potom fakticky dovolili poprevratovému režimu použiť armádu proti Donbasu a ďalších východných častí Ukrajiny, ktoré nepodporili tento protištátny prevrat, je „medicínskym“ faktom“, vysvetlil šéf ruskej diplomacie.

„Máme dokumenty, v ktorých NATO ešte počas krízy požadovalo od Janukoviča nepoužiť armádu proti ľudu, ale hneď po prevrate, keď bola vyhlásená takzvaná antiteroristická operácia, zazneli výzvy voči novým úradom Ukrajiny proporcionálne použiť na navedenie ústavného poriadku silu. Pri tomto už ani netreba vysvetľovať, ako sa to nazýva“, dodal Sergej Lavrov.

Podľa topwar.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1162x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1697x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1619x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1425x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,