asfasdf ×

NázorObčana.sk

MRAVENISKO. Prečo Západ uznáva akty o nezávislosti Ukrajiny spred 25 rokov, ale neuznáva identické akty z rovnakého obdobia v súvislosti s Krymom?

 Aktuality

Na Ukrajine oslávili 25. výročie referenda a vyhlásenia nezávislosti krajiny. Tieto akty Západ uznáva. Prečo neuznáva presne identické referendum a vyhlásenie nezávislosti Krymu – presne z rovnakého obdobia?

06 September
2016 19:59:25

Foto: Facebook

V „nezáležnej“ 25. výročie vyhlásenia nezávislosti oslávili 24. augusta, na Kryme iba o pár dní neskôr – 4. septembra. Pred 25 rokmi v priebehu tých istých pár dní svoju nezávislosť vyhlásila Ukrajina a Krym. Na Západe však uznávajú iba vyhlásenie nezávislosti a  referendum, ktoré sa konalo na Ukrajine. Na vlások rovnaké akty na Kryme však neuznávajú.

A veď pred štvrťstoročím – 4. septembra 1991 Najvyššia rada Krymskej autonómnej SSR schválila Deklaráciu o štátnej suverenite Krymu. Táto zmena bola zakotvená v ústave Republiky Krym 6. mája 1992. V USA a EÚ nechcú uznať výsledky referendu v marci 2014. Nuž, stačilo by, keby priznali prvé referendum z r. 1991 – presne ako na Ukrajine.

Tí, komu pamäť ešte dobre slúži, určite si pamätajú, že pred štvrťstoročím na Kryme bolo podobné referendum o nezávislosti, ako na Ukrajine. Lenže zasa úradujú dvojité metre a trojité štandardy: to, čo vyhovuje – uznáme, ale to, čo nám nevonia, samozrejme, neuznáme. Zo zákonov a medzinárodných právnych noriem urobili trhací kalendár. V EÚ a USA v posledných rokoch stále otvorenejšie sa pridržiavajú výroku istého amerického senátora z r. 1937: „Je to síce lotor, ale je to náš lotor...“ Pochopiteľne, Krym je „cudzí lotor“...  

Netreba asi pripomínať, že okrem tých „správnych“ referend a vyhlásení nezávislosti v bývalých sovietskych republikách spred štvrťstoročia, ktoré Západ uznáva, existuje aj rad rovnakých aktov, pričom z rovnakého obdobia, ktoré na Západe neuznávajú – v  Podkarpatskej Rusi, Južnom Osetsku, Podnestersku, Abcházsku a pod. Nuž, to sú zasa „cudzí lotri“...  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Konvoj slobody -hromadné protesty v Ottawe, Kanada

 

V sobotu, 29.01.2022 sa v hlavnom meste Kanady, Ottawe, priamo pred komplexom Parliament Hill, kde sídli zák...

📅30.01.2022 0 1660x 👤uzivatel

Rozmýšľate už nad letnou dovolenkou? Čo takto tieto destinácie?

 

Kam vyraziť v lete na dovolenku? Sú ľudia, ktorí túto otázku vôbec neriešia. Nie preto, že by nechodi...

📅30.01.2022 0 1210x 👤PRclanky
,