asfasdf ×

NázorObčana.sk

Predseda ruského parlamentu Sergej Naryškin: „Zaoceánske plány dominancie prerástli do maniakálnej idey“

 Aktuality

Predseda ruskej Štátnej dumy Sergej Naryškin poukázal na to, že vo viacerých krajinách EÚ a v USA robia „čudné experimenty, nedávajú priestor logickému evolučnému vývoju, ale preferujú hazardné skoky a nebezpečné revolučné pokusy.“

07 September
2016 20:31:38

 

Foto: Facebook

Podčiarkol, že Spojené štáty sa snažia experimentovať dokonca aj na svojich najbližších partneroch – členských štátoch EÚ, pretože sa snažia diktovať im podmienky a riadiť európske krajiny v rámci svojej chorej maniakálnej stratégie celosvetového lídra. Dodal, že kronika súčasného dvojročného konfliktu na Ukrajine jasne dokazuje, že Spojené štáty označujú biele za čierne, manipulujú s verejnou mienkou a menia si svoju tvár v závislosti od toho, čo je v danej chvíli pre nich výhodné.

„Postulát o nemiešaní sa do cudzích záležitostí a do vnútorných vecí suverénnych štátov je pre USA zdrapom papieru. Žiadna morálka, žiadna úcta voči medzinárodnému právu v Spojených štátoch neexistuje. O americkej demokracii si radšej pomlčíme...“ zdôraznil predseda ruského parlamentu.

Podčiarkol, že na rozdiel od väčšiny európskych štátov Rusko sa snaží postarať o vlastnú bezpečnosť a odmieta hazardné experimenty s migrantmi, otvorenou ekonomikou a iné „revolučné skoky“. Poukazuje na to, že krízy nevznikajú z ničoho nič a hneď na prázdnom mieste. Krízy dá sa predpovedať, pripraviť sa na ťažké časy a ochrániť si svoju krajinu a žijúcich tam ľudí a navyše aj v zložitých podmienkach dosiahnuť dobré výsledky v procese sociálno-ekonomického vývoja – práve týmto smerom napreduje Rusko.
 

„Vidíme, že na Západe stratili cit pre realitu. V snahe čo najbližšie sa dostať k našim hraniciam Spojené štáty pokračujú „prerábať“ cudzie hranice. Avšak treba pripomenúť, že ich  peniaze a kontrola nad NATO už neriešia všetko. Dnešné nálady v Európe spochybňujú americké plány – aj čo sa týka dohody TTIP. Verejný protest v Európe proti podobným „experimentom“ bude narastať. Dokonca aj v samotných Spojených štátoch. Vedúci západní politici sa snažia „schovať pod koberec“ samotný proces rokovaní, utajujú všetky detaily pred verejnosťou, ale niektoré informácie sa predsa dostávajú na svetlo sveta a vyvolávajú protesty verejnosti,“ zdôraznil.

Podčiarkol, že Rusko mieni ešte intenzívnejšie rokovať so svojimi európskymi partnermi a odstrániť krízu, aj keď je to dosť zložité, pretože zaoceánski „šéfovia“ do európskych štruktúr sa snažia umiestniť čo najviac „pohodlných a vhodných pre seba ľudí“. Prízvukoval, že dialóg medzi Ruskom a EÚ, ako aj medzi Ruskom a USA musí byť dialógom rovnoprávnych partnerov, ale nie debatou pána a otroka.  

„Pozorujeme cudzie chyby a aj sami sa učíme. Rozvíjame naše euroázijské aktivity, pozývame do spolupráce stále viac partnerov z členských krajín Spoločenstva nezávislých štátov. Budeme ochotne spolupracovať aj s našimi európskymi partnermi – ale ako rovní s rovnými, ako kamaráti a spolupracovníci,“ podčiarkol v závere svojho komentáru predseda ruskej Štátnej dumy Sergej Naryškin.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 645x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 768x 👤eugenius
,