asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o paraolympiáde, Turecku a Iráne, kurdskej otázke, tureckej návšteve Bidena, o komunistoch a trockistoch

 Aktuality

Vo svojom pravidelnom týždennom komentári známy ruský politológ Valerij Pjakin si pripomenul situáciu s ruskými paraolympionikmi a olympionikmi, porozprával aj na margo najhorúcejších aktualít vo svete.

09 September
2016 20:34:51

 

Foto: YouTube

Hovoril o úlohe Turecka a Iránu na Blízkom východe, zmienil sa o situácii, v ktorej sa nachádzajú Kurdi, komentoval návštevu amerického viceprezidenta Bidena v Turecku, trochu meditoval na margo situácie a perspektív Ukrajiny v blízkej budúcnosti a v závere si sadol na svojho obľúbeného koníčka a porovnal komunistov, boľševikov a trockistov.

V úvode hovorí o škandále so zákazom účasti ruských atlétov na olympiáde a kompletnej reprezentácie paraolympionikov na paraolympiáde v Riu. Tvrdí, že ruský minister športu Mutko nielen urobil veľa chýb a nedokázal čeliť falošným obvineniam a klamstvám o použití dopingu ruskými športovcami, ale vystupoval dosť nepresvedčivo, nie je to človek na správnom mieste a nemá čo robiť na čele športového rezortu.

Vysvetlil, prečo sa robilo také haló okolo ruských športovcov. Západ prehráva s Ruskom na všetkých frontoch a pokúsil sa revanšovať aspoň v športe. Boli pokusy vytvoriť zradcov v radoch ruských športovcov, aby tým znechutili ostatných športovcov a oslabili celú krajinu, obvinili vo všetkých hriechoch a problémoch vedenie krajiny a, pochopiteľne, samotného prezidenta Putina.  

Ďalej hovorí o návšteve amerického prezidenta v Turecku. Poukazuje na to, že USA na Blízkom východe a v celej Ázii hľadajú spoľahlivých spojencov v boji proti Rusku. Samozrejme, Washingtonu sa nepáčia dobré vzťahy Ruska, Turecka, Iránu a pod. Taktiež snaží sa rozohrávať „kurdskú kartu“. Touto kartou je vznik samostatného kurdského štátu. Vysvetľuje, prečo turecké vojska vstúpili do Sýrie a prečo Biden sa poponáhľal do Turecka. Poukazuje na to, aké rovnaké metódy používa Biden na Ukrajine a v Turecku. Tvrdí, že je to fakticky „veľvyslanec“ Clintonovej.

Ďalej porozprával o ruskej politike v Sýrii: čo vlastne Rusi robia v Sýrii, prečo pomáhajú Asadovi a pod.

Poukázal na to, že pokračuje proces banderizácie a fašizácie Ukrajiny. Cituje vedúcich ukrajinských politikov, ktorí otvorene priznávajú, že celá ich činnosť spočíva iba v tom, aby vyvolávať hádky a konflikty s Ruskom. Hovorí, že krajina, ktorá nemá vlastnú štátnu doktrínu, nemá budúcnosť – a Ukrajina takú štátnu doktrínu nemá. Ukazuje cesty, ako by sa predsa dalo vyriešiť konflikt na Ukrajine.

Ďalej sa venuje čisto vnútorným ruským záležitostiam, ako konflikt medzi Starikovom a Fjodorovom, staré spory o komunistoch, boľševikoch a trockistoch a pod.

Video si môžete vidieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 657x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,