asfasdf ×

NázorObčana.sk

Moskovské školy v ratingu PISA predbehli americké a skoro všetky európske

 Aktuality

Moskovské školy sa podľa prestížneho medzinárodného ratingu PISA umiestnili v desiatke najlepších škôl na svete, predbehnúc pri tom školy z USA i väčšiny európskych štátov, povedal primátor Moskvy Sergej Sobjanin v rozhovore pre "Rossijskuju gazetu".

10 September
2016 20:49:34

 

Foto: Facebook

"Moskva sa dostala medzi desať najlepších na svete a potvrdili to všetci vysokokvalifikovaní experti. Pred nami sa ocitol len jeden európsky štát – Fínsko, jeden severoamerický – Kanada a všetky ostatné štáty sú z juhovýchodnej Ázie – Singapur, Honkong, Šanghaj, Japonsko a Južná Kórea so svojou špecifikou vzdelávania. Prevažná väčšina štátov Európy, takých ako Francúzsko, Švajčiarsko, Nemecko, Rakúsko, Taliansko, Veľká Británia majú podstatne nižšie ukazovatele, tak ako aj USA", dodal Sobjanin.

Primátor tiež vysvetlil, prečo sa moskovské školy ocitli vo svetovom ratingu. "Vysvetlím, čo je to za rating. Zostavujú ho v rámci Organizácie hospodárskej spolupráce a rozvoja, ktorá združuje najpoprednejšie štáty sveta. No a práve organizátorov tohto ratingu sme požiadali aby aj v Moskve uskutočnili plnohodnotný prieskum kvality nášho vzdelávania a porovnanie ho s kvalitou v iných štátoch. Pričom nie náhodným výberom, ale vo všetkých moskovských školách. Zvyčajne sa to robí na úrovni štátov, no ako výnimka sa situácia sleduje v Šanghaji, Honkongu a v rade ďalších miest", dodal.

Poznámka redakcie srspol.sk: V minuloročnom ratingu bolo v prvej jedenástke ešte päť európskych štátov: 6. Fínsko, 7. Estónsko, 8. Švajčiarsko, 9. Holandsko a 11. Poľsko.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 493x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 672x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 531x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 780x 👤eugenius
,