asfasdf ×

NázorObčana.sk

Londýn sa zaviazal, že príjme 20 tisíc sýrskych utečencov. Ma ostrovy presťahovalo už takmer 3 tisíc Sýrčanov

 Aktuality

Pred rokom britská vláda urobila pomerne odvážny krok, keď sa zaviazala, že dovolí presťahovať sa na ostrovy až 20 tisícom Sýrčanov. Napriek Brexitu a iným radostiam života Londýn svoj sľub plní a do krajiny presťahovalo už takmer 3 tisíc Sýrčanov.

11 September
2016 19:34:27

 

Foto: Facebook

Britské policajné štatistiky ukazujú, že v priebehu ostatných mesiacov na ostrovy prišlo 2,8 tisíc Sýrčanov. Domáce média uvádzajú, že pred pár dňami /7. septembra/ uplynulo prvé výročie od vyhlásenia, v ktorom sa britská vláda zaviazala, že presídli 20 tisíc Sýrčanov, ale doposiaľ umožnila pobyt iba pre asi 15 percent utečencov – teda pre 2,8 tisíc Sýrčanov.

Títo utečenci sú umiestnení do takmer stovky centier pre presťahovalcov. Kompetentní prízvukujú, že Veľká Británia celý proces nezdržuje a tých 20 tisíc miest pre utečencov je už dávnejšie pripravených – minimálne pred rokom všetko bolo hotové. Pritom Londýn úzko spolupracuje s regionálnymi úradmi a samosprávami a uvádza, že nemá problémy s rozmiestnením všetkých 20 tisíc Sýrčanov – môžu prísť.   

 
Britské ministerstvo vnútra oznámilo, že vláda vyčlení ďalší finančný balíček vo výške 10 miliónov libier na výučbu angličtiny pre Sýrčanov, ktorí prichádzajú do krajiny v rámci programu presídlenia osôb Vulnerable Persons Resettlement Scheme. Ministerka vnútra Amber Ruddová pre média poukázala na to, britská vláda to nielen myslí dobre, ale aj dodržiava svoje sľuby. Pripomenula, že vláda zabezpečila miesta na rozmiestnenie 20 tisíc utečencov iba rok po tom, ako sa k tomuto kroku zaviazala. Podčiarkla, že je to prezentácia   dobrej vôle a veľkorysosti britského ľudu a odhodlanosti a usilovnosti štátnych orgánov a samosprávy.

Britské média prízvukujú, že dodatočné financovanie výučby anglického jazyka bude znamenať, že všetci dospelí, ktorí dorazia do krajiny v rámci Vulnerable Persons Resettlement Scheme, sa budú učiť jazyk 12 hodín týždenne po dobu 6 mesiacov. Amber Ruddová zdôraznila, že je to veľmi dôležité, aby sa Sýrčania, ktorí prídu na ostrovy, čo najskôr naučili angličtinu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,