asfasdf ×

NázorObčana.sk

Prekvapivý vplyv Brexitu vo Veľkej Británii: po referende o odchode z EÚ sa na ostrovoch rapídne zvýšil počet zločinov z nenávisti

 Aktuality

Britský National Police Chiefs’ Council /Riaditeľstvo národného policajného úradu/ zverejnilo dosť prekvapivé štatistiky, podľa ktorých v ostatných mesiacoch v krajine zaznamenali rekordný počet zločinov z nenávisti.

12 September
2016 19:49:24

 

Foto: Facebook

Podľa týchto štatistík, iba v priebehu posledného júlového týždňa zaznamenali až 58% nárast zločinov tohto druhu v porovnaní s priemerom r. 2015. Tento trend však vznikol už dávnejšie.  Počet trestných činov z nenávisti začal narastať v Anglicku, Walese a Severnom Írsku v druhej polovici júla – fakticky mesiac po referende o vystúpení z Európskej únie. S každým týždňom ich počet narastá a je oveľa vyšší ako to bolo pred rokom.

Britské média podrobne rozoberajú posledný prípad tohto druhu, keď dvoch Poliakov – 40-ročného Arkadiusza Jozwika a jeho kamaráta napadla skupina britských mladíkov. Dvaja Poliaci utrpeli vážne zranenia a Poľsko vyzvalo Veľkú Britániu, aby sa postarala o bezpečnosť a zdravie poľských občanov, ktorí žijú, pracujú alebo iba navštevujú britské ostrovy.

Štatistiky National Police Chiefs’ Council sú ozaj hrozivé. Svedčia, že počet násilných trestných činov voči cudzincom sa na Britských ostrovoch v porovnaní s minulým rokom zvýšil takmer o polovicu, presnejšie o 49%. Najhorším bol ten posledný júlový týždeň, keď zaznamenali 1863 zločinov – o 58 percent viac ako vlani.

Experti uvádzajú, že tento počet je oveľa vyšší, ibaže mnohé obete sa obávajú následkov a boja sa nahlásiť podobné útoky na polícii: boja sa pomsty a nie sú presvedčení, že polícia ich dokáže ochrániť. Dodávajú, že prvý raz bol zaznamenaný rekordný nárast zločinov z nenávisti týždeň po referende, avšak potom, aj napriek očakávaniam odborníkov, počet útokov z nenávisti neklesol a rastie aj naďalej.

Riaditeľstvo polície uvádza, že väčšina zločinov má rasistický a diskriminačný charakter a  namierená voči rôznym národnostným menšinám, hlavné z Ázie a Východnej a Centrálnej Európy.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 413x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,