asfasdf ×

NázorObčana.sk

Svetová protidopingová agentúra WADA stopla ruských športovcov, ale americkým dokonca dovolila používať doping

 Aktuality

Zisťuje sa, že dvojité štandardy a trojité metre platia všade – v politike, ekonomike, financiách a už aj v športe. Vo svete je to akosi čudné naklonené: všetko, čo je zakázané pre všetkých ostatných bežných smrteľníkov, Američanom je povolené...

14 September
2016 19:40:27

 

Foto: Facebook

Svetová protidopingová agentúra WADA vytvorila veľké haló s „ruským dopingovým škandálom“. Uskutočnila doslova geniálnu operáciu. Napriek tomu, že nemá ani jeden relevantný dôkaz, presvedčila Medzinárodný olympijský výbor, aby nepustil na olympiádu v Riu ruských atlétov a kompletnú ruskú paraolympijskú reprezentáciu – taktiež na paraolympiádu v Riu. Ďalej na základe tých istých ničím nepodložených tvrdení sa snaží  vziať Rusku futbalové majstrovstvá, ktoré sa majú konať o 2 roky, zakázať štarty na medzinárodných súťažiach ruským plavcom, vzpieračom, atlétom a pod. WADA začala otvorenú vojnu proti Rusku prikrývajúc sa figovým dopingovým listom.

Na druhej strane tá istá Svetová protidopingová agentúra WADA, ktorá sídli v Kanade, tajné vydávala americkým športovcom povolenia na použitie zakázaných preparátov – teda toho istého dopingu. Práve včera v tejto kauze nastal prudký a nečakaný obrat. 

Skupina hakerov Fancy Bear sa nabúrala do archívov WADA a našla tam veľmi zaujímavé materiály, ktoré ihneď zverejnila. Zisťuje sa, že WADA povolila viacerým známym americkým športovcom používanie zakázaných látok a preparátov – dopingu. V tomto dopingovom zozname sú obidve známe tenistky - sestry Serena a Vinus Williamsové, americká gymnastka Simone Biles, americká basketbalistka Elena Delle Donne a iné.

Hakeri objavili neuveriteľné veci: kým WADA trestala ruských športovcov len tak, pretože nemala žiadne dôkazy, že používali doping, ale chytila sa svedectva jedného – jediného svedka, ktorého veľa razy prichytili na tom, že klame, na druhej strane WADA POVOLILA americkým športovcom použitie dopingu! Ako sa hovorí, no comment...

Dokumenty, ktoré hakeri vytiahli z trezorov WADA a zverejnili, svedčia o tom, že Svetová protidopingová agentúra WADA v r. 2010, 2014 a 2015 povolila Serene Williamsovej použitie viacerých zakázaných prostriedkov – oxycodonu, hydromorfonu, prednisonu, prednisolonu a methylprednisolonu. Jej sestre Vinus WADA v r. 2010 – 2013 taktiež povolila použitie prednisonu, prednisolonu, triamcinolonu a formoterolu. Je zaujímavé, že v dokumentoch chýbajú diagnózy obidvoch tenistiek a vysvetlenia, prečo a na základe čoho im povolili používanie zakázaných preparátov.

Jediným vysvetlením v dokumentoch WADA je poznámka, že zakázané preparáty povolili využívať americkým tenistkám – z terapeutických dôvodov... Fajn, terapia! A iní športovci prečo používajú doping – namiesto cukríkov?.. Všetko, čo sa zakazuje iným športovcom, WADA veselo povoľuje americkým – asi v rámci demokracie. 

Hakeri zverejnili dokumenty aj o tom, že americká gymnastka Simone Bilesová mala pozitívny doping - test tesne pred olympiádou v Riu. Napriek tomu nebola diskvalifikovaná, išla na olympiádu do Ria, kde získala 4 zlaté medaily. Zasa môžeme iba povedať: no comment... V auguste mala pozitívny výsledok testu na methylphenidatum, ale išla na olympiádu! V r. 2012 – 2014 tá istá WADA jej povolila používať zakázané látky amphetamin  a dextroamphetamin.

Ďalšia olympijská víťazka z Ria americká basketbalistka Elena Delle Donneová taktiež v auguste tohto roku mala pozitívny výsledok testu na amphetamin – ale na olympiádu predsa pocestovala. V r. 2014 jej WADA povolila použitie toho istého amphetaminu a  hydrocortisonu.

Generálny riaditeľ WADA Olivier Niggli nahnevane reagoval, že ruskí hakeri nezákonne sa nabúrali do archívov WADA a zverejnili tajné informácie. Prízvukoval, že je to pokus o diskreditáciu komisie Richarda McLarena. Ani slovom však nereagoval na informácie o tom, že WADA nezákonne a bezdôvodne trestala ruských športovcov a veselo dávala povolenia na použitie dopingu pre amerických športovcov.

Bývalý šéf Ruskej protidopingovej služby RUSADA Nikolaj Durmanov kritizoval činnosť WADA a pokrytectvo jej vedenia a poukázal na to, že s podobnou „kyticou“ zakázaných látok, akú mali v sebe americkí športovci, samozrejme, nemohli sa zúčastniť na olympiáde v Riu, ale WADA im to umožnila.

Reakcia Medzinárodného olympijského výboru bola veľmi pozoruhodná: vedenie MOV zdôraznilo, že všetko je v poriadku, pretože, ako uviedlo, „počas olympiády v Riu americkí športovci sa nedopustili žiadnych priestupkov...“ Fajn, že počas olympiády asi neužívali doping, ale zakázané látky používali tesne pred olympiádou – nevadilo to...

Americká tenistka Vinus Williamsová tiež reagovala na obvinenia z používania dopingu. Prízvukovala, že vždy dodržiavala pravidlá protidopingového programu a určité látky používala iba z povolenia lekárov – z terapeutických dôvodov. Priznala, že povolenia jej vydávala anonymná skupina nezávislých lekárov. Anonymná skupina – paráda!..

Reakcia Moskvy na tieto udalosti bola absolútne predvídateľná. Hovorca Kremľa Alexej Puškov krátko, ale ironicky poznamenal, že zasa vyplávalo na povrch pokrytectvo a falošnosť WADA, ktorá nezaslúžene trestala ruských športovcov a dáva povolenie na použitie dopingu pre amerických športovcov. Zdôraznil, že nik vo svete by už nemal dôverovať Svetovej protidopingovej agentúre WADA.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 908x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 875x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 885x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1737x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,