asfasdf ×

NázorObčana.sk

Kremeľ: Kyjev odmieta zaručiť bezpečnosť ruských zahraničných inštitúcií na Ukrajine v deň volieb do Štátnej dumy

 Aktuality

Ruský Úrad pre informácie a tlač Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie komentoval skutočnosť, že Kyjev odmietol zaručiť bezpečnosť ruských zahraničných inštitúcií na Ukrajine v deň volieb do Štátnej dumy 18. septembra 2016.

15 September
2016 20:01:34

 

Foto: Fascebook

„Rozhodnutie kyjevskej vlády o odmietnutí uskutočniť voľby do Štátnej dumy Ruskej federácie v ruských zahraničných inštitúciách na území Ukrajiny, prijaté 10. septembra, je porušením noriem slušnosti a pravidiel civilizovanej medzinárodnej komunikácie.

Ruská strana v súlade so všeobecne prijatými medzinárodnými zvyklosťami a princípom vzájomnosti v predstihu oznámila kyjevskej vláde, že sa 18. septembra t. r. uskutočnia voľby v priestoroch ruského veľvyslanectva v Kyjeve a konzulárnych úradov v mestách Ľvov, Odesa a Charkov a požiadala o zaručenie fyzickej bezpečnosti.

V súlade so svojimi medzinárodnými záväzkami, vrátane Viedenskej konvencie, kyjevská vláda je povinná zaručovať bezpečnosť diplomatických a konzulárnych orgánov Ruskej federácie, nachádzajúcich sa na území Ukrajiny, a to neprestajne, nielen v deň volieb. V poslednom čase však voči ruským predstaviteľom možno pozorovať početné provokácie, nad ktorými právno-ochranné orgány Ukrajiny často privierajú oči.

Radi by sme tiež pripomenuli predstaviteľom ukrajinských vládnych kruhov, že svoje terajšie právomoci získali v dôsledku mimoriadnych prezidentských volieb v roku 2014 a parlamentných volieb v roku 2015, ktoré sa konali aj na území Ruskej federácie, kde bezpečnosť hlasovania bola spoľahlivo zaručená vo všetkých volebných okrskoch, o ktoré požiadala ukrajinská strana, bez ohľadu na akékoľvek problémy vo vzťahoch medzi našimi krajinami.

Rozhodnutie Kyjeva má za cieľ zbaviť ruských občanov s trvalým alebo prechodným pobytom na území Ukrajiny neodmysliteľného práva na prejav slobodnej vôle. Kyjev robí ďalší krok k zostreniu rusko-ukrajinských vzťahov.

Obraciame sa na svojich zahraničných partnerov, ktorým záleží na dobrom mene ukrajinských vládnych kruhov, ako aj na medzinárodné organizácie, ktoré sa venujú ochrane ľudských práv, aby principiálne odsúdili tento krok a žiadali zrušiť toto otvorene protidemokratické diskriminačné rozhodnutie. Ukrajinským vládnym kruhom treba znova vysvetliť, že nesú priamu zodpovednosť za bezpečnosť diplomatických a konzulárnych zastupiteľstiev všetkých zahraničných štátov. Obraciame sa tiež na Špeciálnu monitorovaciu misiu OBSE, do pôsobnosti ktorej patrí napomáhať zaručovanie bezpečnosti v jednotlivých oblastiach Ukrajiny, vrátane Kyjeva, Ľvova, Odesy a Charkova, aby venovala mimoriadnu pozornosť situácii okolo ruských zahraničných inštitúcií, vrátane zabezpečením prítomnosti pozorovateľov OBSE 18. septembra t. r.

  

Pokiaľ ide o pokusy kyjevských vládnych kruhov dať Ruskej federácii ultimátum a spojiť otvorenie volebných okrskov na Ukrajine s konaním volieb na ruskom Kryme, je to smiešne. Krym je neoddeliteľnou súčasťou Ruska a rozhodnutie konať tam voľby je výlučným právom Ruskej federácie,“ uvádza sa v závere komentáru Úradu pre informácie a tlač Ministerstva zahraničných vecí Ruska.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 658x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,