asfasdf ×

NázorObčana.sk

Američania zbombardovali jednotky sýrskej armády. Bagdad a Moskva sa pýtajú: čo to bolo „navigačná chýba“ alebo úmyselný útok?

 Aktuality

Ministerstvo obrany Ruska oznámilo, že lietadlá medzinárodnej protiteroristickej koalície na čele s USA uskutočnili štyri bombové údery proti jednotkám sýrskej vládnej armády. Zabili pritom 62 sýrskych vojakov a viac ako 100 zranili.

18 September
2016 16:06:39

 

Foto: Facebook

Britská informačná agentúra Reuters uviedla niektoré detaily: tento bombový útok americké lietadlá uskutočnili blízko mesta Deir Ezzor, metropoly rovnomennej provincie. Kým americké ministerstvo obrany doposiaľ nijako nekomentovalo túto epizódu, ruskí kolegovia informovali, že americkí lietadlá, ktoré bombardovali vojakov Sýrskej vládnej armády, do sýrskeho vzdušného priestoru prileteli z Iraku.

Sýrskych vojakov bombardovali dve F-16 a dve А-10. V Bagdade táto akcia vyvolala búrku nevôle a nepríjemné otázky: s kým sú Američania v koalícii a proti komu vlastne bojujú, keď bombardujú jednotky sýrskej vládnej armády? 

Ruské ministerstvo obrany poukázalo na podivuhodnú súvislosť, že hneď po náletoch amerických lietadiel a bombardovaní sýrskych pozícií ozbrojenci Islamského štátu sa vrhli do útoku. V Moskve by nechceli podozrievať amerických kolegov v sprisahaní, ale fakty hovoria sami za seba... 

Vo svojom vyhlásení ruské ministerstvo obrany podčiarklo, že dúfa, že došlo k tragickej chybe a nechce upodozrievať amerických kolegov v niečom horšom: „Ak daný vzdušný útok bol vyprovokovaný iba chybnou navigáciou na ciele, v každom prípade je to ďalší príklad toho, že americká strana za každú cenu sa snaží vyhnúť koordinácii svojich aktivít s ruskou stranou. Bohužiaľ USA celkovo odmietajú koordinovať s Ruskom svoje bojové operácie v Sýrii, aj keď už dávnejšie navrhujeme, aby sme predsa obojstranne koordinovali svoju činnosť v Sýrii a aby nedochádzalo k podobným tragickým epizódam,“ uvádza sa vo vyhlásení ministerstva obrany Ruska.    

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius
,