asfasdf ×

NázorObčana.sk

Utečenecká kríza: Rusko a EÚ. Moskva tiež v ostatných mesiacoch prijala vyše milióna utečencov, avšak to sú „iní utečenci“

 Aktuality

Na ministerstve zahraničných vecí Ruska pre média pripomenuli, že Rusko v ostatných mesiacoch čelí podobnej utečeneckej kríze, ako aj Európska únia, a Moskva prijala vyše milióna utečencov – presnejšie, 1,1 milióna.

20 September
2016 21:27:17

 

Foto: Facebook

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruska Gennadij Gatilov na rokovaniach o problémoch masovej migrácie a presťahovania ľudí v OSN prízvukoval, že Rusko nezostalo bokom a migračná kríza ho taktiež vážne dotkla. Podčiarkol, že Moskva bola nútená rýchlo podniknúť potrebné opatrenia, príslušným spôsobom reagovať na dramatickú zmenu situácie a pomôcť stovkám tisíc ľudí.

„Samozrejme, kríza sa dotkla aj nás. V následku politického konfliktu na Ukrajine stovky tisíc ľudí boli nútení utekať do zahraničia. Rusko prijalo, ubytovalo, zabezpečilo zdravotnícku a inú pomoc, poskytlo prácu pre 1,1 milióna Ukrajincov,“ zdôraznil.

Ruské média porovnávajú migračnú krízu v Európe a v Rusku. Prakticky všetci novinári a analytici uznávajú, že sú to dosť odlišné javy. Kým do Európy prúdia stovky tisíc migrantov z úplne iného kultúrneho, náboženského a sociálneho prostredia, do Ruska prichádzajú ľudia s dosť podobného prostredia, ktorí neprinášajú prvky ohrozujúce domáce kultúrne, náboženské a sociálne tradície a zvyky.

Ruskí analytici a média prízvukujú, že kým každá ďalšia stovka alebo tisícka migrantov, ktorí prichádzajú do Európy, je to iba ďalšie polienko do obrovskej „vatry“, ktorá môže vyvolať nebezpečný požiar v EÚ, Rusko je schopné aj naďalej prijímať utečencov s rovnakou náboženskou a sociálnou kultúrou, podobnou mentalitou a zvykmi. Priznávajú, že ako v prípade EÚ, tak aj v prípade Ruska existuje nebezpečenstvo, že do davu migrantov sa zamieša nejaký terorista, ale na druhej strane prízvukujú, že pre Európu tá teroristická hrozba je tisíce razy väčšia.

Ruskí novinári pripomínajú, že v následku konfliktu na Donbase, od apríla 2014 podľa štatistík OSN tam zahynulo 9,5 tisíce ľudí, 22 tisíc bolo zranených a viac ako 3,1 milióna ľudí v regióne potrebujú humanitárnu pomoc.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1168x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1702x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1625x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1442x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,