asfasdf ×

NázorObčana.sk

Utečenecká kríza: Rusko a EÚ. Moskva tiež v ostatných mesiacoch prijala vyše milióna utečencov, avšak to sú „iní utečenci“

 Aktuality

Na ministerstve zahraničných vecí Ruska pre média pripomenuli, že Rusko v ostatných mesiacoch čelí podobnej utečeneckej kríze, ako aj Európska únia, a Moskva prijala vyše milióna utečencov – presnejšie, 1,1 milióna.

20 September
2016 21:27:17

 

Foto: Facebook

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruska Gennadij Gatilov na rokovaniach o problémoch masovej migrácie a presťahovania ľudí v OSN prízvukoval, že Rusko nezostalo bokom a migračná kríza ho taktiež vážne dotkla. Podčiarkol, že Moskva bola nútená rýchlo podniknúť potrebné opatrenia, príslušným spôsobom reagovať na dramatickú zmenu situácie a pomôcť stovkám tisíc ľudí.

„Samozrejme, kríza sa dotkla aj nás. V následku politického konfliktu na Ukrajine stovky tisíc ľudí boli nútení utekať do zahraničia. Rusko prijalo, ubytovalo, zabezpečilo zdravotnícku a inú pomoc, poskytlo prácu pre 1,1 milióna Ukrajincov,“ zdôraznil.

Ruské média porovnávajú migračnú krízu v Európe a v Rusku. Prakticky všetci novinári a analytici uznávajú, že sú to dosť odlišné javy. Kým do Európy prúdia stovky tisíc migrantov z úplne iného kultúrneho, náboženského a sociálneho prostredia, do Ruska prichádzajú ľudia s dosť podobného prostredia, ktorí neprinášajú prvky ohrozujúce domáce kultúrne, náboženské a sociálne tradície a zvyky.

Ruskí analytici a média prízvukujú, že kým každá ďalšia stovka alebo tisícka migrantov, ktorí prichádzajú do Európy, je to iba ďalšie polienko do obrovskej „vatry“, ktorá môže vyvolať nebezpečný požiar v EÚ, Rusko je schopné aj naďalej prijímať utečencov s rovnakou náboženskou a sociálnou kultúrou, podobnou mentalitou a zvykmi. Priznávajú, že ako v prípade EÚ, tak aj v prípade Ruska existuje nebezpečenstvo, že do davu migrantov sa zamieša nejaký terorista, ale na druhej strane prízvukujú, že pre Európu tá teroristická hrozba je tisíce razy väčšia.

Ruskí novinári pripomínajú, že v následku konfliktu na Donbase, od apríla 2014 podľa štatistík OSN tam zahynulo 9,5 tisíce ľudí, 22 tisíc bolo zranených a viac ako 3,1 milióna ľudí v regióne potrebujú humanitárnu pomoc.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 658x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius
,