asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poslanecký prieskum na rekonštrukcii ZŠ kniežaťa Pribinu v Nitre

 Aktuality

V rekonštruovanej Základnej škole kniežaťa Pribinu v centre Nitry sa v minulých dňoch uskutočnil poslanecký prieskum.

20 September
2016 21:28:30

 

Foto: Ľudmila Synaková

Mestských poslancov pozvali primátor Jozef Dvonč a prednosta mestského úradu Igor Kršiak s cieľom oboznámiť ich so súčasným stavom a postupom rekonštrukčných prác na tejto kultúrnej pamiatke postavenej v r. 1933.

Pozvanie prijali zástupca primátora Ján Vančo a poslanci MZ Janka Buršáková, Ivan Gavalovič, Slavomír Hatala, Peter Oremus, Jozef Slíž a Pavel Varga. Prítomná bola aj riaditeľka školy Iveta Miková, Vladimír Derka z odboru investičnej výstavby a rozvoja MsÚ v Nitre a p. Šlosár, zástupca realizátora rekonštrukcie Techmontstav Nitra. Poslanci boli oboznámení s priebehom rekonštrukčných prác.

„Moja obava, čo táto rekonštrukcia prinesie, sa naplnila. Po odkrytí omietky sa pod fasádnym plášťom objavili praskliny, problémy sú aj na streche, čo nevyhnutne vyvolá predĺženie rozsahu rekonštrukcie a prinesie zvýšenie nákladov. Moja ďalšia obava z navýšenia nákladov je aj pri oprave telocvične, kde sa ide robiť elektroinštalácia a podlaha,“ uviedol primátor Jozef Dvonč.

Keďže oprava zasiahla do úvodu školského roka vedenie mesta a školy požiadali rodičov o zhovievavosť a škola prijala v súvislosti s bezpečnosťou žiakov 14 opatrení. „Potrebujeme konať rýchlo, ale v súlade s harmonogramom, aby sa havarijný stav odstránil,“ uviedol primátor Jozef Dvonč. Havarijný stav budovy je treba odstrániť a to aj za cenu navýšenia nákladov na rekonštrukciu.

„Priebeh rekonštrukcie sa monitoruje, všetko sa dáva na papier. Na stavbu chodí dozorujúci statik aj dozorujúci projektant, ktorí všetko zaznamenávajú a pripravujú následné opatrenia pre to, aby sa riešil následný havarijný stav na rekonštrukcii,“ informoval poslancov prednosta úradu Igor Kršiak.

Ľudmila Synaková

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 403x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,