asfasdf ×

NázorObčana.sk

Tradičné európske novostavby – ploty. Už aj v Rakúsku sa začala plotománia

 Aktuality

V Európskej únii vznikol nový stavebný trend. Všade začali budovať ploty. Budujú ich v Nemecku, Maďarsku, Slovinsku, Srbsku, Chorvátsku, Grécku, Taliansku a iných krajinách. Dokonca stavajú plot aj na Ukrajine, aj keď z iných dôvodov...

22 September
2016 21:55:40

 

Foto: Facebook

Nuž, za čias „svetlej budúcnosti“ budovali paneláky a fabriky, v súčasnosti stavajú ploty: každá doba má svoje trendy... Všade sa robia umelé prekážky – svojrázne pevnosti, ktoré by mali zastaviť valiace sa lavínou desiatky tisíc migrantov. Začali stavať plot už aj u našich susedov v Rakúsku.

Blízko mesta Nickelsdorf je čulý stavebný ruch. Budujú základy pre budúci plot. Vraj mal by zastaviť migrantov /to by mnohí z nás chceli vidieť a smutne sa pousmiať.../. Rakúšania takto chcú zabrániť prílevu migrantov, ktorí sa tam hrnú z Maďarska. V Rakúsku pokračujú živé diskusie o tom, či vôbec treba stavať ploty. Samotné oplotenie ešte robiť nezačali, ale základy pre istotu už pripravujú.

Rakúske média poukazujú na to, že ploty mienia stavať práve tam, kde vlani po balkánskej ceste do krajiny prichádzali tisíce utečencov. Všetko to pripomína budovanie oplotení okolo našich diaľnic – tam, kde desiatky rokov migrovala lesná zver... Rakúski novinári podpichujú, že pred mesiacmi v Rakúsku, ako aj v Nemecku, migrantov vítali ako drahých hostí, ale v súčasnosti ich tu už nik nechce.

Naopak mnohí žiadajú prísnejšiu ochranu hraníc a pripomínajú, že už v tomto roku žiadosť o azyl v Rakúsku podalo takmer 26,5 tisíc utečencov. Vláda stanovila hornú hranicu 37,5 tisíc žiadateľov a túto hranicu nemieni prekročiť.

Rakúski novinári informujú, že najväčšie stavebné práce v týchto dňoch pokračujú na horskom prechode Brenner, cez ktorý smeruje hlavný prúd utečencov z Talianska. Začali tu budovať aj administratívnu budovu – budúce centrum registrácie migrantov. Všade na okolo budujú aj ploty. Podľa médií, tieto práce by mali ukončiť do mája budúceho roka.

Európska komisia skritizovala tieto stavebné aktivity v Rakúsku, avšak vo Viedni oponujú, že je to nevyhnutne. V Bruseli, ako aj vo Viedni si však uvedomujú, že po „oplotení“ Rakúska migranti si budú hľadať iné cestičky, aby sa dostali do Nemecka a iných štátov.

Rakúske média taktiež pripomínajú, že začiatkom apríla práve na horskom prechode Brenner, kde začali stavať plot, došlo ku zrážkam medzi rakúskymi policajtmi a demonštrantami, ktorí protestovali proti budovaniu plotov a obmedzeniu prílevu migrantov do EÚ. Počas toho incidentu bolo zranených 15 ľudí.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1167x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1701x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1624x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,