asfasdf ×

NázorObčana.sk

Moskva rázne odmietla chýry o tom, že ruské letectvo údajne zbombardovalo humanitárny konvoj v Sýrii

 Aktuality

Viaceré svetové média rozšírili správu, že ruské letectvo údajne zbombardovalo humanitárny konvoj v Sýrii. Ruské ministerstvo zahraničia dôrazne odmietlo podobné špekulácie a vo svojom vyhlásení poukázalo na príčiny šírenia podobných falošných správ.

22 September
2016 21:56:58

 

Foto: Facebook

„Devätnásteho septembra okolo 20. hodiny miestneho času v meste Uram al-Kubra, 15 kilometrov juhozápadne od mesta Aleppo,  došlo k incidentu, ktorého okolnosti doteraz neboli objasnené. Pod paľbou, ktorej pôvodcov doteraz nezistili, sa ocitli sklady, kde skladali náklad humanitárneho konvoja, odsúhlaseného oficiálnym Damaskom a OSN. Útok si vyžiadal obete na životoch aj zranených, vrátane pracovníkov Sýrskeho Červeného polmesiaca. Vážne bolo poškodených 18 nákladných vozidiel.

K incidentu došlo na území, kontrolovanom nezákonnými ozbrojenými jednotkami v zóne vzdialenej asi 7 kilometrov od aktívnych bojových operácií, ktoré boli obnovené 19. septembra po prechode teroristov z „Jabhat Al Nusry“ do rozsiahleho útoku na pozície sýrskych vládnych síl. Treba poznamenať, že prechod humanitárnych konvojov po území Sýrie už niekoľkokrát narazilo na odpor a prekážky zo strany vodcov tých či oných nezákonných vojenských formácií.

Stalo sa tak aj prípade odsúhlasenia predmetného konvoja, keď vôbec nie všetci vodcovia bojujúcich strán boli za realizáciu konvoja OSN s humanitárnou pomocou. Vzhľadom na túto situácii ruská strana zabezpečila kontrolu postupu humanitárneho konvoja vzdušnou cestou až po miesto určenia 19. septembra.

S rozhorčením a znepokojením sledujeme pokusy niektorých zahraničných kurátorov banditských zoskupení a teroristov v Sýrii preložiť zodpovednosť za incident na ruské Vzdušno-kozmické sily a Sýrske ozbrojené sily, ktoré údajne „zbombardovali“ humanitárny konvoj.  Podľa svedectiev „očividných svedkov“ na územiach kontrolovaných organizáciou „Biele helmy“, na ktorých sa s obľubou odvolávajú západné médiá, útoky boli vedené zo vzduchu, ba niektorí aktivisti vraj dokonca počuli hluk leteckých motorov.

Takéto ničím nepodložené unáhlené obvinenia majú za cieľ, okrem iného, odviesť pozornosť od zvláštnej „chyby“, ktorej sa dopustili piloti  antiisilovskej koalície  pod vedením USA 17. septembra, keď jej lietadlá bombardovali sýrske vládne sily pri meste Deir ez-Zor.

Ruské vojenské sily kontrolujú, vrátane pri použití prostriedkov objektívnej kontroly, s cieľom zistiť do najmenších podrobností, k čomu došlo večer 19. septembra pri meste Uram al-Kubra. Zároveň zodpovedne vyhlasujeme: nijaké letecké útoky na humanitárny konvoj OSN juhozápadne od Aleppa  ruské ani sýrske letecké sily neuskutočnili,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničných vecí.  

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 403x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 643x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,