asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka sa domnieva, že prisťahovalcov bolo tak akurát dosť a ďalších už Veľká Británia nepotrebuje

 Aktuality

Na Britských ostrovoch majú trochu iný postoj voči migračnej kríze, ako v Berlíne alebo v Paríži. Snažia sa obmedziť prílev utečencov. Dokonca nejde iba o utečencov, pretože Veľká Británia príliš nevíta ani prisťahovalcov z EÚ.

23 September
2016 19:26:31

 

Foto: Facebook

Britské média reagujú na posledné výroky domácej premiérky a poukazujú na to, že Theresa Mayová by nechcela prijímať ďalšie skupiny sýrskych utečencov na ostrovoch. Možno niektorí naši čitatelia budú prekvapení, ale Mayová má fakticky rovnaký názor, ako, povedzme, slovenský či maďarský premiér, alebo český prezident: nechce púšťať davy  utečencov na svoje územie, ale radšej navrhuje všemožne im pomáhať v ich  rodnej vlasti.

Podľa britskej premiérky /a presne tak rozmýšľajú aj vyše spomínaný slovenský a maďarský premiér a český prezident/ tie isté peniaze, ktoré Európa investuje na príjem a „pohostenie“ utečencov, mohla oveľa efektívnejšie a múdrejšie použiť na pomoc utečencom v ich rodnej krajine. Finančné náklady by boli rovnaké, ale efektivita – mnohonásobne väčšia. Navyše v EÚ a aj vo Veľkej Británii by bol pokoj a žiadne národnostné a náboženské hádky a hrozba teroristických útokov.

Svoj postoj britská premiérka zopakovala na tlačovej konferencii pred svojim odchodom na summit o utečencoch, ktorý sa bude konať v New Yorku. Theresa Mayová zdôraznila, že  Veľká Británia je jedným z dvoch najväčších poskytovateľov humanitárnej pomoci pre utečenecké tábory v Sýrii. Povedala, že každý štát si môže zvoliť formu pomoci: môže poskytovať humanitárnu pomoc priamo na mieste činu, alebo prijať na svoje vlastné územie menší počet utečencov. Prízvukovala, že prvý variant je bezpochyby lepší.

Domáce média pripomínajú, že Veľká Británia je ochotná rozmiestniť na ostrovoch 20 tisíc  sýrskych utečencov v priebehu najbližších štyroch rokov. Na „utečeneckom“ summite  organizovanom s podporou OSN a Baracka Obamy Theresa May chystá sa hovoriť o nebezpečenstvách nekontrolovanej globálnej migrácie. Vyzve, aby podobnú „turistiku“ čo najviac obmedzili.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 649x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,