asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka sa domnieva, že prisťahovalcov bolo tak akurát dosť a ďalších už Veľká Británia nepotrebuje

 Aktuality

Na Britských ostrovoch majú trochu iný postoj voči migračnej kríze, ako v Berlíne alebo v Paríži. Snažia sa obmedziť prílev utečencov. Dokonca nejde iba o utečencov, pretože Veľká Británia príliš nevíta ani prisťahovalcov z EÚ.

23 September
2016 19:26:31

 

Foto: Facebook

Britské média reagujú na posledné výroky domácej premiérky a poukazujú na to, že Theresa Mayová by nechcela prijímať ďalšie skupiny sýrskych utečencov na ostrovoch. Možno niektorí naši čitatelia budú prekvapení, ale Mayová má fakticky rovnaký názor, ako, povedzme, slovenský či maďarský premiér, alebo český prezident: nechce púšťať davy  utečencov na svoje územie, ale radšej navrhuje všemožne im pomáhať v ich  rodnej vlasti.

Podľa britskej premiérky /a presne tak rozmýšľajú aj vyše spomínaný slovenský a maďarský premiér a český prezident/ tie isté peniaze, ktoré Európa investuje na príjem a „pohostenie“ utečencov, mohla oveľa efektívnejšie a múdrejšie použiť na pomoc utečencom v ich rodnej krajine. Finančné náklady by boli rovnaké, ale efektivita – mnohonásobne väčšia. Navyše v EÚ a aj vo Veľkej Británii by bol pokoj a žiadne národnostné a náboženské hádky a hrozba teroristických útokov.

Svoj postoj britská premiérka zopakovala na tlačovej konferencii pred svojim odchodom na summit o utečencoch, ktorý sa bude konať v New Yorku. Theresa Mayová zdôraznila, že  Veľká Británia je jedným z dvoch najväčších poskytovateľov humanitárnej pomoci pre utečenecké tábory v Sýrii. Povedala, že každý štát si môže zvoliť formu pomoci: môže poskytovať humanitárnu pomoc priamo na mieste činu, alebo prijať na svoje vlastné územie menší počet utečencov. Prízvukovala, že prvý variant je bezpochyby lepší.

Domáce média pripomínajú, že Veľká Británia je ochotná rozmiestniť na ostrovoch 20 tisíc  sýrskych utečencov v priebehu najbližších štyroch rokov. Na „utečeneckom“ summite  organizovanom s podporou OSN a Baracka Obamy Theresa May chystá sa hovoriť o nebezpečenstvách nekontrolovanej globálnej migrácie. Vyzve, aby podobnú „turistiku“ čo najviac obmedzili.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 908x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 875x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 886x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1737x 👤eugenius
,