asfasdf ×

NázorObčana.sk

Brexit zapríčiní to, že o niekoľko rokov automobilový priemysel sa stiahne z Veľkej Británie do Centrálnej a Východnej Európy

 Aktuality

Britské média uvádzajú, že dochádza ku zmenám v oblasti domáceho automobilového priemyslu, ktoré zapríčinil Brexit: výrobcovia automobilov začínajú špekulovať, že svoju výrobu stiahnu do krajín Centrálnej a Východnej Európy.

24 September
2016 19:58:48

 

Foto: Facebook

Spoločnosti vyrábajúce automobily stále častejšie sa obzerajú po tých východnejších štátoch a vyhľadávajú tam kvalifikovaných pracovníkov a manažérov. Ide predovšetkým o Bulharsko, Maďarsko a Rumunsko. Dokonca nejde iba o britské spoločnosti: napríklad, už aj Japonsko otvorene vyhlásilo, že v prípade vystúpenia Veľkej Británie z EÚ presunie svoje britské zastúpene do kontinentálnej Európy.


Britské média v tejto súvislosti si všímajú, že v súčasnosti sa polovica japonských investícii v Európe nachádza práve vo Veľkej Británii. Na britských ostrovoch dosť aktívne pracujú japonské automobilové spoločnosti Toyota, Nissan, Honda a Mitsubishi. Lenže Japonci sú totálni pragmatici a vedia, čím hrozí odchod Veľkej Británie z EÚ.

Preto mienia si nájsť náhradu za britských odborníkov v iných krajinách EÚ, hlavne v Centrálnej a Východnej Európe.  Slovensku to príliš nehrozí, pretože je „presýtené“ podnikmi vyrábajúcimi autá. Aj preto britskí média pripomínajú, že britská automobilka Jaguar Land Rover otvára svoj závod na Slovensku. Prvá výrobná linka v Nitre odštartuje výrobu koncom r. 2018.

Britskí experti si už vypočítali, že zamestnanci automobilových podnikov v Centrálnej a hlavne vo Východnej Európe budú pre majiteľov spoločností lacnejší o takmer 40%. Samozrejme, tieto podniky /a teda aj zisky/ zostanú v rukách britských majiteľov. Výrobu takisto budú riadiť britskí manažéri.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,