asfasdf ×

NázorObčana.sk

Aftonbladet: Vo Švédsku vypracovali plán, ako... Rusko obsadí túto severskú krajinu

 Aktuality

Experti švédskej Kráľovskej akadémie vojenských vied vypracovali scenár ruského útoku na ostrov Gotland. Informoval o tom švédsky denník Aftonbladet, ktorý zdôrazňuje, že Rusi obsadia ostrov menej ako za 24 hodín.

25 September
2016 19:54:34

 

Foto: Facebook

Ako uvádza Aftonbladet, 150 švédskych vojakov, ktorí sa nachádzajú na ostrove, nedokážu dlhšie vzdorovať ruským útočníkom. Podľa expertov švédskej Kráľovskej akadémie vojenských vied Rusi pošlú na ostrov 2,5 tisíc vojakov, ktorí urobia rýchly proces. Títo múdri experti dokonca vynašli aj zámienku, pod ktorou Rusi sa priblížia k ostrovu celkom legálne. Vraj mali by vyhlásiť, že treba opraviť úsek plynovodu Severný prúd a do prístavu Slite príde najprv 60 prezlečených za civilistov príslušníkov ruských špeciálnych jednotiek.

Aftonbladet uvádza všetky detaily tohto „ruského plánu“ vypracovaného najlepšími expertmi švédskej Kráľovskej akadémie vojenských vied. Prezlečení za civilistov ruskí vojaci dovlečú so sebou zamaskované /asi ako humanitárnu pomoc? – poznámka autora/ prostriedky protivzdušnej obrany a taktiež zariadenia, ktoré budú rušiť rozhlasové vysielanie vo Švédsku. Neskôr na ostrove Gotland sa vylodia asi 2 tisícky ruských výsadkárov, 20 tankov a iná vojenská technika a taktiež aj ďalšie prostriedky protivzdušnej obrany. Švédski experti z kráľovskej akadémie sa pohoršujú nad tým, že tých 150 švédskych vojakov, ktorí sa v súčasnosti „opaľujú“ na ostrove, Rusov určite nezastavia.

Aftonbladet uvádza, že tento geniálny „ruský plán“ vypracovalo 8 najlepších švédskych vojenských expertov. Jedným z nich je Karlis Neretnieks, ktorý v r. 1992 – 95 bol veliteľom gotlandskej posádky. Tiež tvrdí, že v prípade útoku ruských výsadkárov gotlandská posádka nemá šancu a nezachránia ju ani posily.

Jeho obavy rozdeľuje aj plukovník v zálohe Jorgen Elving. Domnieva sa, že Rusi skutočne obsadia Gotland menej ako za jeden deň a na to nebudú potrebovať ani špeciálne jednotky, ani podporu letectva. Podľa neho postačí kombinovaný /alebo hybridný? – poznámka autora/ útok morskej pechoty. Dokonca pozná presnú „adresu“ útočníkov.

Podľa Elvinga ako prví zaútočia na Gotland jednotky ruskej 76. elitnej výsadkárskej divízie, ktorá sa dislokuje v Pskove, blízko od estónskych hraníc, a batalión 336. brigády morskej pechoty, ktorá sa nachádza v meste Baltijsk Kaliningradskej oblasti. Tento expert sa domnieva, že útok Rusi môžu zorganizovať pod zámienkou vojenských cvičení, keď ruskí jednotky sa budú pohybovať v Kaliningradskej oblasti a potom prudko zmenia smer...

Plukovník Hokan Edstrőm varuje, že netreba sa venovať iba Gotlandu, pretože Rusi môžu zaútočiť aj iným smerom. Tvrdí, že treba sa zaoberať aj inými variantmi možného útoku ruskej armády.

Takže Švédi vypracovali plány ruského útoku na svoju krajinu. Je zaujímavé, či podobné plány vypracovali aj v samotnom Rusku... 

 
 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 380x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 391x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 630x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 914x 👤eugenius
,