asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson odmietol podmienky EÚ spojené s obmedzením imigrácie a zachovaním prístupu na trh únie

 Aktuality

Britský minister zahraničia Boris Johnson vo svojom rozhovore pre Sky News vyhlásil, že Veľká Británia nemusí dodržiavať podmienky Európskej únie a vyberať si medzi obmedzením imigrácie a zachovaním prístupu na jednotný trh.

26 September
2016 19:37:45

 

Foto: Facebook

Povedal, že aktivovanie článku 50 a začiatok výstupových procesov z Európskej únie sa začne na začiatku budúceho roka. Odmietol požiadavky EÚ a povedal, že Londýn ich nemusí dodržiavať, ak je to pre ostrovnú krajinu nevýhodné. Tvrdil, že Veľká Británia by mala mať prístup na trhy EÚ, ale pritom nemusí prijímať toľko migrantov a vydávať toľko pracovných povolení pre občanov EÚ, koľko požaduje Európska únia. Podobne v negatívnom duchu sa vyjadril aj na margo zachovania súčasných podmienok pre ľudí, ktorí na britské ostrovy prichádzajú za prácou z Európskej únie.

Boris Johnson prezradil, že britská vláda sa už začala pripravovať na odchod z EÚ a mieni vypracovať základné princípy tohto procesu. Dodal, že britskí ministri aktívne rokujú s partnermi z EÚ a obidve strany očakávajú aktiváciu článku 50 na začiatku budúceho roka. Britský minister zahraničia je naladený dosť optimistický a je presvedčený, že sa podarí dohodnúť s európskymi kolegami. Podľa neho odchod z únie bude trvať dva roky.

Šéf britského rezortu diplomacie zdôraznil, že Veľká Británia má veľmi silnú pozíciu v rokovacom procese a nemieni ustupovať tam, kde hrozí poškodenie jej národných záujmov. Predovšetkým ide o prístup na jednotný európsky trh. Podčiarkol, že Veľkú Britániu potrebujú aj tí najsilnejší partneri, ako napríklad Nemecko a Taliansko. „Veď nikto iný v Európe nekupuje viac nemeckých áut a nepije viac talianskeho vína, ako my. Určite nechcú stratiť náš trh, neodvážia sa riskovať,“ zdôraznil Boris Johnson.

Odmietol však požiadavky Európskej únie o zachovaní súčasnej slobody pohybu pre jej občanov na britských ostrovoch. „Snažia sa nás presvedčiť, že musíme dosiahnuť nejaký kompromis vo veci prístupu na jednotný trh a slobodou pohybu. Je to úplný nezmysel!” zdôraznil Boris Johnson, ktorý zastáva názor, že Veľká Británia v procese odchodu z EÚ si musí dojednať čo najlepšie podmienky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1105x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 838x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 975x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1296x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,