asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson odmietol podmienky EÚ spojené s obmedzením imigrácie a zachovaním prístupu na trh únie

 Aktuality

Britský minister zahraničia Boris Johnson vo svojom rozhovore pre Sky News vyhlásil, že Veľká Británia nemusí dodržiavať podmienky Európskej únie a vyberať si medzi obmedzením imigrácie a zachovaním prístupu na jednotný trh.

26 September
2016 19:37:45

 

Foto: Facebook

Povedal, že aktivovanie článku 50 a začiatok výstupových procesov z Európskej únie sa začne na začiatku budúceho roka. Odmietol požiadavky EÚ a povedal, že Londýn ich nemusí dodržiavať, ak je to pre ostrovnú krajinu nevýhodné. Tvrdil, že Veľká Británia by mala mať prístup na trhy EÚ, ale pritom nemusí prijímať toľko migrantov a vydávať toľko pracovných povolení pre občanov EÚ, koľko požaduje Európska únia. Podobne v negatívnom duchu sa vyjadril aj na margo zachovania súčasných podmienok pre ľudí, ktorí na britské ostrovy prichádzajú za prácou z Európskej únie.

Boris Johnson prezradil, že britská vláda sa už začala pripravovať na odchod z EÚ a mieni vypracovať základné princípy tohto procesu. Dodal, že britskí ministri aktívne rokujú s partnermi z EÚ a obidve strany očakávajú aktiváciu článku 50 na začiatku budúceho roka. Britský minister zahraničia je naladený dosť optimistický a je presvedčený, že sa podarí dohodnúť s európskymi kolegami. Podľa neho odchod z únie bude trvať dva roky.

Šéf britského rezortu diplomacie zdôraznil, že Veľká Británia má veľmi silnú pozíciu v rokovacom procese a nemieni ustupovať tam, kde hrozí poškodenie jej národných záujmov. Predovšetkým ide o prístup na jednotný európsky trh. Podčiarkol, že Veľkú Britániu potrebujú aj tí najsilnejší partneri, ako napríklad Nemecko a Taliansko. „Veď nikto iný v Európe nekupuje viac nemeckých áut a nepije viac talianskeho vína, ako my. Určite nechcú stratiť náš trh, neodvážia sa riskovať,“ zdôraznil Boris Johnson.

Odmietol však požiadavky Európskej únie o zachovaní súčasnej slobody pohybu pre jej občanov na britských ostrovoch. „Snažia sa nás presvedčiť, že musíme dosiahnuť nejaký kompromis vo veci prístupu na jednotný trh a slobodou pohybu. Je to úplný nezmysel!” zdôraznil Boris Johnson, ktorý zastáva názor, že Veľká Británia v procese odchodu z EÚ si musí dojednať čo najlepšie podmienky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 503x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 825x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1402x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1082x 👤eugenius
,