asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský minister zahraničných vecí Boris Johnson odmietol podmienky EÚ spojené s obmedzením imigrácie a zachovaním prístupu na trh únie

 Aktuality

Britský minister zahraničia Boris Johnson vo svojom rozhovore pre Sky News vyhlásil, že Veľká Británia nemusí dodržiavať podmienky Európskej únie a vyberať si medzi obmedzením imigrácie a zachovaním prístupu na jednotný trh.

26 September
2016 19:37:45

 

Foto: Facebook

Povedal, že aktivovanie článku 50 a začiatok výstupových procesov z Európskej únie sa začne na začiatku budúceho roka. Odmietol požiadavky EÚ a povedal, že Londýn ich nemusí dodržiavať, ak je to pre ostrovnú krajinu nevýhodné. Tvrdil, že Veľká Británia by mala mať prístup na trhy EÚ, ale pritom nemusí prijímať toľko migrantov a vydávať toľko pracovných povolení pre občanov EÚ, koľko požaduje Európska únia. Podobne v negatívnom duchu sa vyjadril aj na margo zachovania súčasných podmienok pre ľudí, ktorí na britské ostrovy prichádzajú za prácou z Európskej únie.

Boris Johnson prezradil, že britská vláda sa už začala pripravovať na odchod z EÚ a mieni vypracovať základné princípy tohto procesu. Dodal, že britskí ministri aktívne rokujú s partnermi z EÚ a obidve strany očakávajú aktiváciu článku 50 na začiatku budúceho roka. Britský minister zahraničia je naladený dosť optimistický a je presvedčený, že sa podarí dohodnúť s európskymi kolegami. Podľa neho odchod z únie bude trvať dva roky.

Šéf britského rezortu diplomacie zdôraznil, že Veľká Británia má veľmi silnú pozíciu v rokovacom procese a nemieni ustupovať tam, kde hrozí poškodenie jej národných záujmov. Predovšetkým ide o prístup na jednotný európsky trh. Podčiarkol, že Veľkú Britániu potrebujú aj tí najsilnejší partneri, ako napríklad Nemecko a Taliansko. „Veď nikto iný v Európe nekupuje viac nemeckých áut a nepije viac talianskeho vína, ako my. Určite nechcú stratiť náš trh, neodvážia sa riskovať,“ zdôraznil Boris Johnson.

Odmietol však požiadavky Európskej únie o zachovaní súčasnej slobody pohybu pre jej občanov na britských ostrovoch. „Snažia sa nás presvedčiť, že musíme dosiahnuť nejaký kompromis vo veci prístupu na jednotný trh a slobodou pohybu. Je to úplný nezmysel!” zdôraznil Boris Johnson, ktorý zastáva názor, že Veľká Británia v procese odchodu z EÚ si musí dojednať čo najlepšie podmienky.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1166x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1701x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1624x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius
,