asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Moskve sa uskutočnil zakladajúci zjazd novej rusínskej organizácie – Asociácie Rusínov v Rusku – „Ligy ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“

 Aktuality

V Moskve sa 22. septembra konal zakladajúci zjazd novej rusínskej organizácie – Asociácie Rusínov v Rusku – „Ligy ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“, na ktorom sa zúčastnili lídri rusínskych organizácií z Ruska, Ukrajiny a iných štátov.

26 September
2016 19:39:14

 

Foto: Facebook

Účastníci zjazdu predovšetkým vyzdvihovali potrebu vytvorenia novej organizácie Rusínov za účelom zapojenia sa ruských Rusínov do činnosti medzinárodných rusínskych organizácií, zabezpečenia práv a slobôd pre Rusínov, ktorí žijú v Podkarpatskej Rusi a vytvorenia  rusínskej autonómnej oblasti v tomto regióne Ukrajiny. Na zjazde si zvolili vedenie Asociácie Rusínov v Rusku – „Ligy ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“. Jej predsedom sa stal Petr Gecko /na snímke/, zástupcami K. Frolov, G. Mironov a P. Bušujev.

Vo svojom vyhlásení nová organizácia Asociácia Rusínov v Rusku – „Liga ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“ uvádza, že mieni sa aktívne zapojiť do činnosti celosvetového rusínskeho hnutia a napomáhať zabezpečeniu práv a slobôd Rusínov žujúcich v Podkarpatskej Rusi na Ukrajine. Pripomína rad dokumentov a dohôd, keď Rusínom bolo sľúbené vytvorenie autonómnej oblasti v tomto regióne, ale zatiaľ k tomu nedošlo. Ukrajinská vláda ignorovala výsledky referenda z r. 1991, keď viac ako 80 percent obyvateľstva Podkarpatskej Rusi hlasovalo za autonómiu.

Asociácia Rusínov v Rusku – „Liga ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“ odsúdila prenasledovanie mnohých aktivistov a členov rusínskych organizácií na Ukrajine, keď ukrajinské bezpečnostné služby zatkli alebo zadržali niektorých z nich. Najčastejšie  ukrajinské tajné služby používali násilie voči zástupcu predsedu Oblastnej Spoločnosti  Podkarpatských Rusínov S. Ača, predsedu okresnej organizácie tejto spoločnosti v meste Ťačev V. Mikulina, jeho syna P. Mikulina a iných.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1167x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1701x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1624x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,