asfasdf ×

NázorObčana.sk

V Moskve sa uskutočnil zakladajúci zjazd novej rusínskej organizácie – Asociácie Rusínov v Rusku – „Ligy ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“

 Aktuality

V Moskve sa 22. septembra konal zakladajúci zjazd novej rusínskej organizácie – Asociácie Rusínov v Rusku – „Ligy ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“, na ktorom sa zúčastnili lídri rusínskych organizácií z Ruska, Ukrajiny a iných štátov.

26 September
2016 19:39:14

 

Foto: Facebook

Účastníci zjazdu predovšetkým vyzdvihovali potrebu vytvorenia novej organizácie Rusínov za účelom zapojenia sa ruských Rusínov do činnosti medzinárodných rusínskych organizácií, zabezpečenia práv a slobôd pre Rusínov, ktorí žijú v Podkarpatskej Rusi a vytvorenia  rusínskej autonómnej oblasti v tomto regióne Ukrajiny. Na zjazde si zvolili vedenie Asociácie Rusínov v Rusku – „Ligy ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“. Jej predsedom sa stal Petr Gecko /na snímke/, zástupcami K. Frolov, G. Mironov a P. Bušujev.

Vo svojom vyhlásení nová organizácia Asociácia Rusínov v Rusku – „Liga ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“ uvádza, že mieni sa aktívne zapojiť do činnosti celosvetového rusínskeho hnutia a napomáhať zabezpečeniu práv a slobôd Rusínov žujúcich v Podkarpatskej Rusi na Ukrajine. Pripomína rad dokumentov a dohôd, keď Rusínom bolo sľúbené vytvorenie autonómnej oblasti v tomto regióne, ale zatiaľ k tomu nedošlo. Ukrajinská vláda ignorovala výsledky referenda z r. 1991, keď viac ako 80 percent obyvateľstva Podkarpatskej Rusi hlasovalo za autonómiu.

Asociácia Rusínov v Rusku – „Liga ochrany cti a dôstojnosti Rusínov“ odsúdila prenasledovanie mnohých aktivistov a členov rusínskych organizácií na Ukrajine, keď ukrajinské bezpečnostné služby zatkli alebo zadržali niektorých z nich. Najčastejšie  ukrajinské tajné služby používali násilie voči zástupcu predsedu Oblastnej Spoločnosti  Podkarpatských Rusínov S. Ača, predsedu okresnej organizácie tejto spoločnosti v meste Ťačev V. Mikulina, jeho syna P. Mikulina a iných.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 503x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 825x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1403x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1083x 👤eugenius
,