asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský minister Alan Duncan to zamotal: prezradil, že minister zahraničia Boris Johnson síce hlasoval za Brexit, ale v skutočnosti ho nechcel

 Aktuality

Vo Veľkej Británii stále prepierajú tému odchodu krajiny z EÚ a to, kto je za a kto proti. Keďže takmer polovica obyvateľov je za odchod a druhá polovica má opačný názor, politici to nemajú ľahké a lavírujú na dosť tenkom ľade.

28 September
2016 19:38:18

 

Foto: Facebook

Niektorých domácich politikov v tejto súvislosti podozrievajú, že v tejto situácii tak trochu „podvádzajú“ a hovoria jedno, myslia si druhé a robia tretie. Vlastne je to klasická „páca“ väčšiny politikov... Takisto niektorých upodozrievajú v tom, že nie sú celkom úprimní a „maskujú“ svoj postoj k odchodu krajiny z EÚ. Verejnosť určite zaujíma, ako je to v prípade ministra zahraničia Borisa Johnsona, ktorého popularita v ostatných mesiacoch na ostrovoch značne podrástla.

 Štátny minister pre zahraničné veci a záležitosti Britského spoločenstva Alan Duncan vyšiel s prekvapivým vyhlásením, že Boris Johnson síce sa vyslovoval za vystúpenie krajiny z Európskej únie, ale to v skutočnosti nechcel a neželal si, aby prívrženci Brexitu zvíťazili.

Britské média pripomínajú, že túto poznámku Alan Duncan utrúsil už dávnejšie – v priebehu nakrúcania filmu o referende. Film sa nakrúcal ešte v lete, avšak jeho premiéra sa konala iba pred pár dňami. A preto sa iba prednedávnom toto vyjadrenie sa dostalo na verejnosť. Alan Duncan to povedal iba jeden deň pred britským referendom.

Duncan sa domnieval, že Boris Johnson si želal, aby prívrženci odchodu z únie prehrali s minimálnym rozdielom a samotný Boris Johnson by upevnil svoju pozíciu najsilnejšieho kandidáta do funkcie premiéra po odchode Davida Camerona. Počas nakrúcania filmu o referende Alan Duncan vyšiel s pomerne prekvapivým priznaním: „Myslím si, že za vystúpenie z únie agituje veľa ľudí, ktorí v skutočnosti odchod z únie nechcú. Vždy som si myslel, že Boris Hohnson chce prehrať o jeden bod, aby sa ukázal ako dôstojný nástupca Davida Camerona. Pritom nemusí zodpovedať za následky. Vždy som si to o Borisovi myslel,“ podčiarkol.

Pripomenul, ako si Johnson využil komplikovanú a neistú situáciu, ktorá sa vytvorila v krajine v súvislosti s debatami o odchode z EÚ. „Keď sa stal tvárou kampane za vystúpenie z únie, stal sa veľkým vodcom a obľúbencom aktivistov. Avšak bolo by dobré, keby v referende nezvíťazili, pretože nastane úplný chaos,“ prízvukoval Alan Duncan.

Mimochodom v súčasnosti pracuje vo vysokej funkcii na ministerstve zahraničia a šéf úradu Boris Johnson je jeho nadriadeným. Jeho staršie výroky si všimli oponenti odchodu Británie z EÚ. Vyzdvihli fakt, že Duncan sa nebál povedať pravdu a neklamal.

Britské média pripomínajú niektoré epizódy zo šachovej partie Borisa Johnsona. Bývalý primátor Londýnu aktívne vystupoval za odchod z únie. Po víťaznom referende však prekvapivo sa vzdal kandidatúry a vzdal boj o kreslo premiéra. A to aj napriek tomu, že bol asi najhlavnejším kandidátom. Potom sa stal ministrom zahraničných vecí, čím prekvapil viacerých politikov a analytikov. Sotva sa však vzdal svojich plánov stať sa predsa aj britským premiérom.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius
,