asfasdf ×

NázorObčana.sk

Mária Zacharovová o záveroch holandských vyšetrovateľov vo veci zostrelenia Boeingu: „Znie to ako zlý vtip“

 Aktuality

V Moskve vôbec nie sú so závermi, ktoré prezentovali členovia holandskej komisie, ktorá vyšetruje zostrelenie malajzijského Boeingu na Ukrajine. Tvrdia, že mnohé „dôkazy“ boli sfalšované a naopak viaceré fakty vôbec nebrali do úvahy.

30 September
2016 20:31:27

 

Foto: YouTube

Hovorkyňe Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Mária Zacharovová odpovedala na otázky novinárov a prezentovala stanovisko Moskvy v tejto otázke. Vyhlásila, že Rusko je sklamané zo situácie okolo vyšetrovania katastrofy Boeingu, ktorá sa nezmenila. „Závery holandskej prokuratúry potvrdzujú, že vyšetrovanie je predpojaté a politicky motivované. Svojvoľné označenie vinníka a vymýšľanie žiaducich výsledkov sa už stali normou pre našich západných kolegov. Žiada sa položiť otázku: dokedy?

Rusko od prvopočiatku navrhlo spoločný postup práce s prihliadnutím iba na fakty. Namiesto toho medzinárodná vyšetrovacia komisia odsunula Moskvu a znemožnila jej plnohodnotné pôsobenie vo vyšetrovacom procese, zhodnotila naše úsilia ako druhoradé. Znie to ako zlý vtip, ale Ukrajinu pritom zaradili medzi riadnych členov SSG, čím jej darovali príležitosť falšovať dôkazy a obrátiť situáciu v svoj prospech.

Dodnes sa pri vyšetrovaní ignorujú nevyvrátiteľné dôkazy predkladané ruskou stranou a to napriek skutočnosti, že Rusko je fakticky jedinou stranou, ktorá poskytuje presné informácie a sprístupňuje ďalšie nové dáta. 

A ešte jedna dôležitá poznámka. Všetky údaje, vzaté za základ tzv. „dôkazovej skutočnosti“ holandskej prokuratúry poskytovali silové rezorty Ukrajiny, ktoré sú očividne zainteresovanou stranou.

Pevne dúfame, že po tom, čo ruská strana odovzdala SSG také nesporné dôkazy ako sú primárne rádiolokáčne dáta, - a každý odborník vie, že toto je dôkaz, - sa situácia zmení a konečné závery vyšetrovania, na rozdiel od predbežných, budú objektívnou pravdou a napokon určia skutočných vinníkov  tragédie,“ povedala v závere Mária Zacharovová.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 484x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 657x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 526x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 774x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,