asfasdf ×

NázorObčana.sk

Oscarový režisér Oliver Stone kritizuje šéfa NATO Andersa Fogha Rasmussena za zbožňovanie USA: „Opýtajte sa všetkých zabitých...“

 Aktuality

Jeden z najväčších dánskych denníkov Jyllands-Posten zverejnil reakciu svetoznámeho režiséra a majiteľa troch Oscarov Olivera Stona na poklonkovanie dánskeho politika a šéfa NATO Andersa Fogha Rasmussena pred USA.

30 September
2016 20:34:37

 

Foto: Facebook

Pre našich čitateľov iba pripomenieme, že Jyllands-Posten je to jeden z troch najväčších denníkov v Dánsku /ostatné dva - Berlingske a Politiken/. Vedenie redakcie označuje svoje noviny za liberálne a nezávislé. Denník vychádza od r. 1871. V súčasnosti ho vydáva spoločnosť JP/Politikens Hus, ktorá taktiež vydáva aj noviny Politiken a Ekstra Bladet. Autor článku reagoval na postoje a názory svojho krajana a šéfa Severoatlantickej aliancie Andersa Fogha Rasmussena.

V úvode pripomenul výrok režiséra Olivera Stona na margo politiky USA a NATO: „Ak si spočítame všetky obete vojen USA, bude z toho tretia svetová vojna,“ povedal Oliver Stone. Bola to jeho reakcia na knihu Andersa Fogha Rasmussena „Želanie riadiť“ /Viljen til at lede/, ktorú prezentoval v utorok a v ktorej hovorí o Spojených štátoch, ako o krajine, ktorá zachráni svet. Nuž, a vo štvrtok všetci sme mohli ísť do kina a pozrieť si nový film Olivera Stona „Snowden“ – o agentovi Edwardovi Snowdenovi. Hlavnou myšlienkou filmu naopak je varovanie, že svet by sa ocitol vo veľkom ohrození, keby celá moc bola odovzdaná do rúk USA,“ pripomína autor článku v dánskom denníku Jyllands-Posten.


„Rasmussen chce znížiť úlohu OSN a naopak zveličiť význam USA a urobiť z neho svetového policajta. Ak by ste sa chceli opýtať Rasmussena na účasť NATO vo všetkom tom lajne, v ktorom uviazlo, poriadne sa zamyslite: v mene koho vystupuje? V mene NATO alebo USA? Hádam, nechcete byť ich rukojemníkmi?“ cituje dánsky denník Olivera Stona.

Pripomína, že svetoznámy režisér už viac razy hovoril o tom, že Spojené štáty v priebehu desiatkov rokov sa chovali ako agresor, miešali sa do záležitostí viacerých krajín vo svete a ani jeden konflikt, ktorý vyvolali, sa nedá ospravedlniť. „Ak si spočítate všetkých zabitých v tých konfliktoch, bude z toho skutočná tretia svetová vojna. Avšak je to taká špecifická „tichá“ vojna. Rasmussen by sa mal zamyslieť nad ponaučeniami z histórie. Mal by sa opýtať tých 3,5 milióna zabitých vo Vietname,“ prízvukuje svetoznámy režisér.

Dánsky denník uvádza, že vo filme Olivera Stona agent Snowden porozprával o viacerých tajných operáciách USA. Prízvukuje, že Snowden tvrdo kritizuje vojnu v Iraku, na ktorej sa dokonca zúčastňuje aj Dánsko a Anders Fogh Rasmussen túto vojnu obhajuje a podporuje konanie USA a NATO. Autor článku vysvetľuje, že film „Snowden“, ktorý mal premiéru v kanadskom Toronte a v súčasnosti sa uvádza v desiatkach štátov po celom svete, je vlastne výpoveďou tohto amerického agenta o tom, ako a prečo zverejňoval tajné dokumenty, hovorí aj o metódach amerických tajných služieb.


„Spojené štáty kontrolujú milióny ľudí po celom svete. Je to tiež to isté, čo aj vojenské operácie, keď v nejakom štáte podkladajú míny. Je to tiež svojrázne zadržiavanie rukojemníkov, ale také tiché a jemnejšie,“ cituje dánsky denník Olivera Stona a v závere pripomína zásluhy tohto svetoznámeho režiséra.   

Oliver Stone, 70-ročný filmový režisér, nakrútil rad filmov, v ktorých kritizuje moderné spoločenstvo. Sú to hlavne filmy Wall Street, Platoon, JFK a Nixon. Dva razy bol vyznamenaný Oscarovou prémiu ako najlepší režisér za filmy Platoon /Čata/ a Born on the Fourth of July /Narodený 4. júla/.

 

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,