asfasdf ×

NázorObčana.sk

Po falošnej stope: Ruské ministerstvo obrany vyhlásilo, že Kyjev skrýva fakty o MN17

 Aktuality

„Kyjev sa otvorene vyhýba objektívnemu vyšetrovaniu katastrofy linky MN17 (malajzijský Boeing), manipuluje ho a odvádza vyšetrovanie na falošnú stopu,“ vyhlásilo ruské ministerstvo obrany.

02 Október
2016 20:23:26

 

Foto: Facebook

V komisii, v ktorej má zastúpenie Holandsko, Belgicko, Malajzia, Austrália a Ukrajina sa nachádzajú špecialisti na kovy a farby, na výzbroj, výbušniny a balistiku.

Bez ohľadu na to, že členom vyšetrovacej komisie je aj Ukrajina, tá sa vyhýba zverejneniu údajov a manipuluje priebeh vyšetrovania, vyhlásil oficiálny predstaviteľ MO RF generálmajor Igor Konašenkov, ktorý prízvukuje, že Kyjev doposiaľ neposkytol fakty o rozmiestnení svojich PVO komplexov „Buk“ v deň katastrofy MN17, ani záznamy komunikácie dispečerov a ani informácie o práci systémov PVO a očividné svedectvá.

„Ukrajinská strana nie náhodou zatajuje informáciu, ktorá by umožnila stvoriť kompletný obraz katastrofy“, dodal Konašenkov a zvýraznil, že technickou komisiou predpokladané miesto štartu rakety „bolo jednoznačne zavrhnuté informáciou o prvotnej rádiolokácii“.

Konašenkov na dokreslenie obrazu spomenul, že kyjevské úrady sa obdobne správali v roku 2001 keď ukrajinská PVO zostrelila ruské civilné lietadlo Tu-154.

Boeing bol zostrelený z územia Ukrajiny

To, že Ukrajina neposkytla údaje svoji rádiolokačných staníc dosvedčuje, že raketu odpálili z územia, ktoré mali pod kontrolou Ozbrojené sily Ukrajiny, vyhlásil predstaviteľ rádiotechnických vojsk VKS RF generálmajor Andrej Koban. „Ak by malajzijský Boeing zostrelila raketa, odpálená z ktoréhokoľvek rajónu, nachádzajúceho sa východne od katastrofy, tak by bola zaznamenaná ruským prvotným rádiolokátorom. Technické možnosti ruských prostriedkov objektívnej kontroly neumožňujú urobiť záver, či bol odpal uskutočnený z území, nachádzajúcich sa južnejšie alebo západnejšie od bodu katastrofy.“

Kyjev podľa Kobana má informáciu o vzdušnej situácii v rajóne katastrofy, pričom pochádzajúcu tak od civilných, ako aj od vojenských zdrojov.  Generál poznamenal, že analýza prvotnej rádiolokačnej informácie vyvracia tvrdenia Kyjeva a aj závery technického holandského vyšetrovania o tom, že raketa, ktorá zostrelila Boeing, mohla byť odpálená od Snežného.

Iných lietadiel tam nebolo

Ako sa vyjadrili na brífingu zástupca hlavného konštruktéra rádiolokáčneho komplexu „Utes-T“ Viktor Meščerjakov, v rajóne katastrofy MN17 neboli žiadne iné objekty, ktoré by sa boli mohli stať príčinou zničenia lietadla. „Výnimku tvoria dve civilné lietadlá s číslami 1775 a 4772“, uviedol a spresnil, že prvé lietadlo sa križovalo s malajzijským lietadlom dávno pred katastrofou a druhé sa nachádzalo vyše 30 km od MN17.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 499x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 679x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 537x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 784x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,