asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Lavrov: Americkí vojaci Obamu možno ani nepočúvajú

 Aktuality

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov pre televíziu NTV vyjadril názor, že americkí vojaci možno svojho prezidenta vôbec nepočúvajú.

03 Október
2016 20:01:05

Foto: Facebook

„Vrchný veliteľ USA Barack Obama podporoval, ako ma vždy ubezpečovali, súčinnosť s Ruskom. On sám to potvrdil počas stretnutia s prezidentom Putinom v Číne. Americkí vojaci však, zdá sa, príliš svojho vrchného veliteľa nepočúvajú,“ prízvukoval.

Minister tiež vyjadril názor, že mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN 25. septembra sa zvolávalo, aby sa podarilo odvrátiť pozornosť od bombardovania pri Dejr-ez-Zore. „Načo zvolávať mimoriadne zasadnutie? Myslím, že Západ nezvláda svoje záväzky,“ vyhlásil Lavrov a dodal, že Spojené štáty chcú odvrátiť pozornosť od útokov koaličných síl proti sýrskej armáde v rajóne Dejr-ez-Zor.

„Chcel by som upriamiť pozornosť ešte aj na toto: Američania a ich západní spojenci chcú odpútať pozornosť nielen od toho, čo sa udialo pri Dejr-ez-Zore...  Oni sa chvália tým, že majú právny štát, v ktorom len súd môže rozhodnúť, či je človek vinný alebo nevinný a že ich súd je nezávislý. Lenže rovnako, ako tomu bolo pred dvomi rokmi, keď zostrelili malajzijský Boeing nad Ukrajinou, my sme požadovali vyšetrovanie, aby Bezpečnostná rada monitorovala, ako toto vyšetrovanie prebieha. Američania rezolúciu prepustili, nezablokovali ju, no i tak povedali: nám je všetko jasné, kto to urobil“, povedal Lavrov.

„Presne tak je to aj v súčasnosti. Keď sa 19. septembra odohral útok proti humanitárnemu konvoju, taktiež sme požadovali vyšetrovanie a John Kerry, môj dobrý partner, veľmi sa to na neho podobá, vyhlásil, že vyšetrovanie asi môžeme zorganizovať, no Spojené štáty aj tak vedia, kto to urobil: podľa nich, urobila to sýrska armáda alebo Rusko a v každom prípade je vinné Rusko“, zdôraznil Sergej Lavrov.

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1184x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1140x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1043x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1904x 👤eugenius
,