asfasdf ×

NázorObčana.sk

Sergej Lavrov: Americkí vojaci Obamu možno ani nepočúvajú

 Aktuality

Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov pre televíziu NTV vyjadril názor, že americkí vojaci možno svojho prezidenta vôbec nepočúvajú.

03 Október
2016 20:01:05

Foto: Facebook

„Vrchný veliteľ USA Barack Obama podporoval, ako ma vždy ubezpečovali, súčinnosť s Ruskom. On sám to potvrdil počas stretnutia s prezidentom Putinom v Číne. Americkí vojaci však, zdá sa, príliš svojho vrchného veliteľa nepočúvajú,“ prízvukoval.

Minister tiež vyjadril názor, že mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN 25. septembra sa zvolávalo, aby sa podarilo odvrátiť pozornosť od bombardovania pri Dejr-ez-Zore. „Načo zvolávať mimoriadne zasadnutie? Myslím, že Západ nezvláda svoje záväzky,“ vyhlásil Lavrov a dodal, že Spojené štáty chcú odvrátiť pozornosť od útokov koaličných síl proti sýrskej armáde v rajóne Dejr-ez-Zor.

„Chcel by som upriamiť pozornosť ešte aj na toto: Američania a ich západní spojenci chcú odpútať pozornosť nielen od toho, čo sa udialo pri Dejr-ez-Zore...  Oni sa chvália tým, že majú právny štát, v ktorom len súd môže rozhodnúť, či je človek vinný alebo nevinný a že ich súd je nezávislý. Lenže rovnako, ako tomu bolo pred dvomi rokmi, keď zostrelili malajzijský Boeing nad Ukrajinou, my sme požadovali vyšetrovanie, aby Bezpečnostná rada monitorovala, ako toto vyšetrovanie prebieha. Američania rezolúciu prepustili, nezablokovali ju, no i tak povedali: nám je všetko jasné, kto to urobil“, povedal Lavrov.

„Presne tak je to aj v súčasnosti. Keď sa 19. septembra odohral útok proti humanitárnemu konvoju, taktiež sme požadovali vyšetrovanie a John Kerry, môj dobrý partner, veľmi sa to na neho podobá, vyhlásil, že vyšetrovanie asi môžeme zorganizovať, no Spojené štáty aj tak vedia, kto to urobil: podľa nich, urobila to sýrska armáda alebo Rusko a v každom prípade je vinné Rusko“, zdôraznil Sergej Lavrov.

Podľa vz.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 413x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 401x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 644x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 927x 👤eugenius
,