asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o boľševikoch, amerických prezidentských voľbách, zmenách vo vedení ruských tajných služieb, Číne a Centrálnej Európe

 Aktuality

Známy ruský analytik Valerij Pjakin v úvode svojho tradičného týždenného komentáru sa popasoval s otázkou diváka, ktorý poukázal na to, že Vladimir Žirinovskij počas svojho vyznamenania v Kremlu citoval hymnu Ruského impéria...

04 Október
2016 18:42:56

 

Foto: YouTube

Diváka zaujímalo: čo to všetko znamená? Pjakon hovorím, že toto nie je taká jednoduchú otázka, ako by sa mohlo zdať na prvý pohľad. „Aby ste pochopili, prečo sa Žirinovskij chová tak skandálozne a prečo mu média venujú takú pozornosť, musíte si uvedomiť jednoduchú  vec. Existujú určité klanovo-korporatívne skupiny, ktpré stoja za Žirinovským a ktoré kvôli  tomu, aby mohli uskutočniť nejaký riadiaci manéver, prostrednictvom Žirinovského rozširujú určité informície a podľa ohlasov na tieto informácie potom korigujú svoje riadenie. Na základe týchto informácií potom budujú a realizujú vlastné riadenie. Znamená to, ak neexistuje príslušná informačná základňa, Žirinovskij ju vytvorí, jeho informácie podchytia  média a postarajú sa o ich ďalší ohlas.

Zdalo by sa však, že práve tento Žirinovského výstup, nemal až taký ohlas, že citoval tie verše, že citoval Bože cára chraň!, čo je vlastne okopírované anglické Bože chraň kráľovnú! Ohlas nebol teda nič moc. Čo si ešte treba uvedomiť? Ak si pamätáte, tak začiatok predvolebnej kampaně do ruskej Štátnej dumy sa vyznačoval útokmi na boľševikov – a veľmi silnými útokmi. A iniciátorom tejto kampane upadajúcim priam do hysterie, keď zbrojil proti boľševikom, bol práve Žirinovskij. Pretože predvolebná kampaň do Štátnej dumy sa mala stáť  kampaňou za zničenie Ruska na základe antiboľševizmu. Treba si uvedomiť, že ak predtým bolo možné obviňovať boľševikov z toho, že rozvrátili Ruské impérium a pod., tak v súčasnosti niečo podobné robí iba hlupák alebo nepriateľ.

Dnes už všetci vedia, že boľševici Rusko zachránili pred jeho rozčleněním, pred tým, aby  prestalo existovať a obnovili ho ako ZSSR. Niektorí ho označujú za sovietske impérium, to je úplne jedno. Hlavné je to, že to boli oni, kto obnovil Rusko v podmienkach, keď už Rusko ako také prakticky neexistovalo. Preto ho trockisti v r. 1991 opäť rozvrátili. Presne ako v r.  1917 zorganizovali revolúciu, rozvrátili Ruské impérium, dohnali ho k občianskej vojne a  rozčlenili na rôzne subjekty.

V r. 1991 to zopakovali a ta kampaň mala poslúžiť k tomu, aby sa to všetko opäť hodilo na boľševikov. Pretože kto nejhlasnejšie kričí: „Chyťte zlodeja?” Práve ten,  kdo to ukradol, sám zlodej! Potrebovali na niekoho ukázať prstom, na nevinného, ktorý naopak pracoval a budoval, ktorý znova vytvoril Rusko a opäť z něho urobil veľmoc. Žirinovskij teda plnil práve tuto úlohu. Ale vďaka určitým okolnostaim, keď sme aj my priložili ruku k dielu, táto antiboľševická kampaň uviazla, Žirinovskij sa zatrhol vlastnou žlčou. Teraz už až tak dôrazne proti boľševikom nevystupuje, pretože mu pánko povedal: „Stopni to, tu sme narazili...”

Pretože, kto stojí za Putinom? Ruský ľud, teda boľševici, ktorí obnovujú Rusko. A tak sa im teraz ten klamný manéver nevyšiel. Aký bude ďalší taký klamný manéver za účelom  rozvrácania Ruska? Zavedením čoho? Monarchie! Je teda nutné za každú cenu zaviesť  monarchiu. Máme k dispozícii i oboch uchádzačov o ruský tron, pánov „amperátorov” – ako „tučného”, tak i „štihlého”. Oni potrebujú... Aká je ta hlavná vec, vďaka ktorej by bylo možné odstaviť Putina? Treba Putina presvedčit o tom, že je jedno, ako sa mu bude hovoriť, nech len  suhlasí s tým, že ho nazvú akýmsi monarchou: „Ty budeš jediným šéfom, od ktorého sa bude odvíjať celé ďalšie riadenie.”

Ale to je tiež základ pre hocijakú oranžovú revolúciu. Keď  Žirinovskij zaspieval: „Bože...”, teda obrazne povedané, zaspieval, nakoľko to bolo v jeho silách. „Bože cára chraň!”, tak som si spomenul na iného interpreta tej piesne. Vo filme Nedolapiteľní pomstitelia je taká epizoda, keď s cieľom vyprovokovať belogvardejcov Buba Kastorskij spieva to: „Bože cára chraň!” A akú reakciu to potom vyvolalo v „jednotnej” belogvardejskej koalícii? Hromadnú bitku! Nemôžete sa domnievať, že je Žirinovskij taký hlupák a neuvedomuje si, čím sa skončí presadzovanie monarchistickej idey v štáte, ktorý sa presvedčil o zhubnosti monarchizmu na svojej vlastnej koži...

Veď to práve monarchia dohnala Rusko k revolúcii a občianskej vojne. Len si všimnite tú situáciu. V r. 1914 monarchia vstúpila do vojny a ako sa to skončilo? Zosadením monarchie!  Teraz nám tvrdia, že ľudia boli proti boľševikom, áno? Rok 1941. Tak prečo ich vtedy ľudia neodstavili od moci? Ľudia ich naopak podporili! Celý národ, ktorý sa ihneď začal boľševizovať a vyhnal všetkých interventov, vrátane tých belogvardejcov, ktorí tým  interventom začali slúžiť. Všetci tí Krasnovy, Škury a iní, ktorých tak obdivujú tie  belogvardejské hnutia vnútri súčasného Ruska, tie monarchistické hnutia. Ľudia ukázali, že sú s boľševikmi, pretože boľševici sú s Ruskom. Rusko je bolševizmus! Pretože tvrdiť, že boľševici nejako poškodili Rusko môže, ako hovorievam, buď hlupák alebo mizera,“ dodal.

Ďalej Valerij Pjakin podrobne rozpráva o onformačných klamstvách o boľševikoch, o ruskej opozícii a o podobných „boľševistských“ situáciach v zahraničí. Taktiež podrobne sa venuje prezidentským voľbám v USA a komentuje činnosť Clintonovej a Trumpa. Hovorí o zmenách vo vedení ruských tajných služieb a vysvetľuje, prečo k týmto zmenám došlo. Vysvetľuje aj úlohu vedúcej ruskej politickej strany Jednotné Rusko. Komentuje rebríček 50 najvplyvnejších osobností sveta, ktorý zostavil Bloomberg. Medituje na margo vystúpenia Veľkej Británie z EÚ. Hovorí o kozmických projektoch Číny. Ponúka divákom zaujímavý pohľad na vzťah Ruska a Rusov k ľuďom vo Východnej a Centrálnej Európe.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1306x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1820x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1734x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1538x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,