asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premierka Theresa Mayová „zruší zákony Európskej únie“

 Aktuality

Každý chvíľku ťahá pílku... Európska únia chce vydolovať čo najlepšie podmienky z odchodu Veľkej Británie z únie a ostrovné kráľovstvo takisto chce z toho vyťažiť čo najviac. Ťahanice „kto z koho“, podľa všetkého, budú pokračovať ešte niekoľko rokov.

04 Október
2016 18:48:47

 

Foto: Facebook

Britská premiérka Theresa Mayová sa snaží utekať pred lokomotívou, ktorá ťahá celý európsky vlak, a v snahe predbehnúť „euroúniatov“ mieni podniknúť rad „preventívnych krokov“.  Britské média prezradili jeden z nich. Koncom tohto roka v tradičnej správe, ktorú vláda každoročne predkladá kráľovnej, mieni oznámiť, že zruší platnosť zákonov  Európskych spoločenstiev na území Veľkej Británie, ktoré tam platia od roku 1972. Jednoduchšie povedané, zákony EÚ by už nemali mať „nadvládu“ nad domácimi zákonmi na území britských ostrovov. 

Domáce média prízvukujú, že tento zákon z r. 1972 demonštroval nadradenosť zákonov Európskej únie nad domácou legislatívou na celom území Veľkej Británie. Odteraz kráľovstvo mieni žiť podľa vlastných predstav. Britská vláda má v úmysle urobiť svojrázny poriadok v legislatíve. Nevyhodí naraz na smetisko dejín všetky zákony EÚ, ale použije iba tie, ktoré sa jej hodia. Teda britská vláda bude konať jednoducho a rázne: tie zákony, ktoré sa jej budú pozdávať, ponechá v platnosti a ostatné jednoducho vymaže z britskej reality.

Britská premiérka Theresa Mayová tento zámer prezentovala už aj oficiálne na konferencii Konzervatívnej strany v Birminghame. Podotkla však, že je v tom malý háčik: vyše spomínané zákony z r. 1972 nebudú zrušené dovtedy, kým Veľká Británia neopustí Európsku úniu. Dovtedy ešte budú platné. Premiérka taktiež prezradila, že samotný proces vystúpenia z Európskej únie sa začne koncom marca budúceho roku.

Theresa Mayová vysvetlila, že vystúpenie krajiny z EÚ bude znamenať pre Britániu obnovenie slobody na vlastné rozhodnutia: Briti sami budú rozhodovať o všetkom tom, čo sa týka života vo vlastnej krajine – vrátane, ako podotkla premiérka, prijímania utečencov a vydávania pracovných povolení pre občanov Európskej únie.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1471x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2002x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1893x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1662x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,