asfasdf ×

NázorObčana.sk

Šojgu hovoril o hlavných výsledkoch operácie v Sýrii

 Aktuality

„V Sýrii sa za rok ruskej operácie proti teroristom podarilo oslobodiť značnú časť územia,“ povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu. Informoval o tom na vojensko-technickej konferencii o zdokonaľovaní zbraní so zohľadnením sýrskych skúseností.

08 Október
2016 22:37:01

 

Foto: Facebook

„Uplynul rok, čo naše Ozbrojené sily uskutočňujú bojové misie v Sýrskej arabskej republiky. Za tento čas sa podarilo stabilizovať situáciu v krajine, oslobodiť veľkú časť územia od hordy medzinárodných teroristov, rozbehnúť prácu ruského Centra pre zmierenie bojujúcich strán,“  povedal Šojgu.

V pondelok, 3. októbra, vyšlo najavo, že Spojené štáty pozastavia účasť v bilaterálnych komunikačných kanáloch s Ruskom, ktoré boli vytvorené pre podporenie režimu prímeria. V oficiálnom vyhlásení sa uvádza, že Spojené štáty vynaložili veľké úsilie na rozvíjanie a snahy realizovať dohovory s Ruskom, cieľom ktorých bolo zníženie násilia, zabezpečenie prístupu humanitárnej pomoci, a ktoré smerovali tiež proti „Islamskému štátu“ a „Al-Káide“ (organizácie zakázané v Rusku).

Podľa Washingtonu „žiaľ, Rusko nesplnilo svoje záväzky, vrátane záväzkov, vyplývajúcich z medzinárodného humanitárneho práva a rezolúcií 2254, a taktiež nie je ochotné alebo nie je schopné zabezpečiť vykonávanie dohovorov, s ktorými Moskva súhlasila“.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyjadril poľutovanie Moskvy nad prerušením zo strany USA dialógu o Sýrii, avšak dúfa, že kontakty s Washingtonom v zvlášť citlivých oblastiach budú pokračovať. Prerušenie vzťahov sa javí ako apoteóza zlyhania vyhláseného pred troma týždňami prímeria, ktoré bolo posledným pokusom odstupujúceho za štyri mesiace  Baracka Obamu vyriešiť krízu v Sýrii politickými prostriedkami.

V utorok bolo oznámené, že do Sýrie bola dovezená batéria protilietadlového raketového systému S-300. Podľa predstaviteľa ruského ministerstva obrany generálmajora Igora Konašenkova je to výhradne obranný systém, ktorý nie je pre nikoho hrozbou.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1177x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1126x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1038x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1895x 👤eugenius
,