asfasdf ×

NázorObčana.sk

Šojgu hovoril o hlavných výsledkoch operácie v Sýrii

 Aktuality

„V Sýrii sa za rok ruskej operácie proti teroristom podarilo oslobodiť značnú časť územia,“ povedal ruský minister obrany Sergej Šojgu. Informoval o tom na vojensko-technickej konferencii o zdokonaľovaní zbraní so zohľadnením sýrskych skúseností.

08 Október
2016 22:37:01

 

Foto: Facebook

„Uplynul rok, čo naše Ozbrojené sily uskutočňujú bojové misie v Sýrskej arabskej republiky. Za tento čas sa podarilo stabilizovať situáciu v krajine, oslobodiť veľkú časť územia od hordy medzinárodných teroristov, rozbehnúť prácu ruského Centra pre zmierenie bojujúcich strán,“  povedal Šojgu.

V pondelok, 3. októbra, vyšlo najavo, že Spojené štáty pozastavia účasť v bilaterálnych komunikačných kanáloch s Ruskom, ktoré boli vytvorené pre podporenie režimu prímeria. V oficiálnom vyhlásení sa uvádza, že Spojené štáty vynaložili veľké úsilie na rozvíjanie a snahy realizovať dohovory s Ruskom, cieľom ktorých bolo zníženie násilia, zabezpečenie prístupu humanitárnej pomoci, a ktoré smerovali tiež proti „Islamskému štátu“ a „Al-Káide“ (organizácie zakázané v Rusku).

Podľa Washingtonu „žiaľ, Rusko nesplnilo svoje záväzky, vrátane záväzkov, vyplývajúcich z medzinárodného humanitárneho práva a rezolúcií 2254, a taktiež nie je ochotné alebo nie je schopné zabezpečiť vykonávanie dohovorov, s ktorými Moskva súhlasila“.

Hovorca ruského prezidenta Dmitrij Peskov vyjadril poľutovanie Moskvy nad prerušením zo strany USA dialógu o Sýrii, avšak dúfa, že kontakty s Washingtonom v zvlášť citlivých oblastiach budú pokračovať. Prerušenie vzťahov sa javí ako apoteóza zlyhania vyhláseného pred troma týždňami prímeria, ktoré bolo posledným pokusom odstupujúceho za štyri mesiace  Baracka Obamu vyriešiť krízu v Sýrii politickými prostriedkami.

V utorok bolo oznámené, že do Sýrie bola dovezená batéria protilietadlového raketového systému S-300. Podľa predstaviteľa ruského ministerstva obrany generálmajora Igora Konašenkova je to výhradne obranný systém, ktorý nie je pre nikoho hrozbou.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(2 hodnotenia)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 498x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 822x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1400x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1080x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,