asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Maďarské referendum o migračných kvótach: každý prekrúca výsledky, ako mu to vyhovuje

 Aktuality

Obyvatelia Maďarska v referende odmietli, aby EÚ mohla aj bez súhlasu maďarského parlamentu stanoviť povinné presídlenie prisťahovalcov do Maďarska. Všetci však výsledky hlasovania prekrúcajú a hodnotia po svojom.

08 Október
2016 22:41:34

 

Foto: Facebook

Ahoj, Jožo. Zasa sa tí Maďari vyznamenali! Napriek protestom všetkých európskych liberálov a demokratov usporiadali referendum o kvótach pre migrantov a uštedrili poriadny úder – ako svojim oponentom, tak vlastne aj sebe. Sleduješ, aká horúca kaša je z toho referendu? Všetci tak klamú a prekrúcajú výsledky referenda, až to pekne nie je. A bežným smrteľníkom sa z toho točí hlava a sú už dokonale popletení a nevedia, kde je sever. Jedni kričia, že referendum ukázalo odpor občanov voči migrantom, druhí tvrdia, že referendum skrachovalo a všetko je naopak: odporcovia migrantov prehrali.

Čuduješ sa? Takmer všetci klamú – a to vždy. Existujú nejaké objektívne fakty a dôkazy, ale každá strana z tohto „materiálu“ si dokáže uvariť polievku, ktorá chutí práve jej. A tak oponenti vždy použijú iba tie fakty a údaje, ktoré sa im hodia, a z toho pripravia „jedálny lístok“ pre občanov. A to je jedno, čoho sa to týka – politickej situácii na Slovensku, školstva či zdravotníctva, vojny v Sýrii, konfliktu na Donbase, fortieľov ukrajinskej vlády, hádok  Ruska a Spojených štátov, amerických prezidentských volieb, LGBT občanov a pod.   

Presne tak. Keď čítam komentáre politikov, analytikov a médií k tomu maďarskému referendu, tak je mi na zvracanie. Tak sa klame, až sa práši! Na jednej strane proti zavedeniu povinných kvót na príjem imigrantov hlasovalo 98,3% spomedzi hlasujúcich Maďarov. Takže výsledok je jasný. Ale! Pretože účasť na hlasovaní bola nižšia ako 50%, takže formálne je referendum neplatné a liberáli a demokrati to považujú za totálnu prehru protivníkov prijímania migrantov, súčasnej maďarskej vlády a, pochopiteľne, samotného Orbána. Zdôvodňujú to nezáujmom Maďarov hlasovať na referende – ako by ostatných 60 percent, ktorí sa na hlasovaní nezúčastnilo, by hlasovalo za kvóty! Figu borovú. Aj drvivá väčšina „lenivcov“, ktorí k volebným urnám neprišli, tiež by hlasovala proti kvótam. To vieme všetci. Lenže nadmieru múdri liberáli a  demokrati nás presviedčajú o opaku. Tomu hovorím – politika: klamstvo a špina... 

A čo by si chcel? Všetko na tomto svete funguje podľa dvojitých štandardov, trojitého metra  a teórie poloprázdneho pohára. Rôzni mudrci pri pohľade na ten istý pohár povedia svoj múdry komentár – tak, ako im to vyhovuje. Prvý povie, že je to poloprázdny a iba do polky naplnený pohár, druhý poukáže na to, že je to až do polovice plný pohár, tretí to zhodnotí, ako pohár zaplnený tak 50 na 50, štvrtý vôbec bude nadávať, čo sa tu bavíme o nejakých pohároch, keď nemáme čo jesť a pod. Takže výsledky referenda každý hodnotí po svojom – tak, ako mu to vyhovuje. Hádam, nečakal si, že všetci budú mať rovnaký názor?

Kdeže. Ale predsa: keby aspoň trochu brali ohľad na argumenty tej druhej strany. Ale každý z kontextu vytrhuje iba to, čo sa mu hodí. A je z toho poriadna zbrnda. Jedni operujú s tým, že proti migrantom hlasovalo viac ako 3,25 milióna voličov - až 98,3 percent. Tí druhí berú do úvahy iba opačnú stranu referenda, že sa na ňom zúčastnilo iba 43,9 percenta občanov a navyše po odpočítaní takmer 4 percent neplatných hlasov už iba 40,1 percenta. Aby bolo hlasovanie platné, muselo viac ako 50 percent maďarských voličov odovzdať platné hlasy. Ale sám vieš, že mnohí z volieb robia srandu a „originálne“ vypĺňajú volebné lístky, ktoré sú potom, samozrejme, neplatné.

Presne tak. A potom to každý hodnotí po svojom – ako sa mu chce. Viktor Orban považuje výsledky referenda za vynikajúce. Oponoval tým, ktorí mu vytýkali nízku účasť voličov. Pripomenul, že v terajšom referende hlasovalo 3,204 milióna ľudí proti kvótam, čo je viac ako v referende o vstupe do EÚ, ktoré sa v Maďarsku konalo v apríli 2003. Vtedy hlasovali za vstup do EÚ iba 3,056 milióna Maďarov. Ale vtedy demokrati a liberáli mlčali ako rybičky na panvici. Nepadlo ani jedno slovko o nízkej účasti voličov. A teraz im to strašne vadilo!

No jasné. Veď všetci vieme, ako naši občania majú radi referenda a ako ochotne sa na nich zúčastňujú, aj keď ide o mimoriadne dôležité otázky a existenciu rodnej krajiny a život ľudí. A koľko ľudí u nás chodievalo na referendá? Nebolo to primalo?

Fakt. Ach, tí lenivci Maďari! A čo my? Myslíš si, že by u nás na nejaké referendum prišlo tých 50 percent občanov – aj keby vyhlásili referendum za premenovanie Slovenska na Felvidék? Aha, hneď! Ani vtedy by polovica patriotov Slovákov neprišla. To si píš.

Viem. Čísla, čísielka. V našich končinách tá návštevnosť referend je mizerná. Takže vždy sa dá očakávať, koľko ľudí príde a patrične tým argumentovať. Samozrejme, maďarská opozícia tiež operovala najnovšími číslami a neporovnávala ich s inými hlasovaniami. „Víťazstvo“ oponentov oznámil predseda opozičnej strany Demokratická koalície Ferenc Gyurcsány, bývalý predseda socialistickej vlády. Tvrdí, že Orbán s referendom zariskoval a utrpel obrovskú porážku. Vyhlásil, že opozícia vyhrala. Hm... A zaujíma ho, či vyhral aj maďarský ľud?..  Jasné, že aj Hnutie za lepšie Maďarsko – slávny Jobbik tiež považuje výsledky referenda za osobné zlyhanie Orbána. Predseda Jobbiku Gábor Vona vyhlásil, že vládnuca strana Fidesz by sa nemala snažiť výsledky hlasovania ospravedlňovať, ale skôr priznať, že zlyhala. Úprimne si to myslí?

Nuž, aspoň naši európski demokrati, liberáli a iní tí najmúdrejší sú jednotní a majú úplne rovnaký názor na výsledky maďarského referenda. Celý orchester EÚ vyhráva, že Orban to prehral a Maďari podporili príjem migrantov na svojom území. Akoby nebolo tých pomaly 99 percent, ktorí hlasovali proti migrantom! Všeličo som zažil, ale také prekrúcanie a klamanie často nestretneš – dokonca ani v podaní našich domácich a zahraničných panenských „slobododemokratov“! A nech sa niekto potom snaží urobiť niečo správne. Nedovolia...

Fakt, brate, bolo by to veľmi smiešne, keby to nebolo také smutné. Keď čítam komentáre rôznych „expertov“, tak sa mi vlasy vstávajú dupkom. Najviac sa mi páči argumentácia, že 40 percent účastníkov referenda je to málo a celý ostatný maďarský ľud sa zúčastnil na „tichom odpore“ proti vláde a podporuje príjem migrantov. Je to, fakt, choré! Veria sami tomu, čo hovoria? O akom „tichom odpore“ to rečnia?

Fantázia! A samozrejme, zo všetkých strán znejú výzvy, aby sa všetky členské štáty EÚ  postavili proti kurzu maďarskej vlády. No fajn, maďarská vláda má zlý smer, zato naši európski liberáli a demokrati majú ten správny: pustíme sem milióny migrantov, nech tu platia zákony šárie a všade pobehujú teroristi, zrušíme tradičnú rodinu a budú tu samé jednopohlavné manželstva a iné čudné zväzky, na každej križovatke umiestnia americkú vojenskú základňu – to bude sviatok pre demokratov, to nám všetkým bude hej!..    

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

TOP články

,