asfasdf ×

NázorObčana.sk

Nemecká televízna stanica N-TV: Rusko mieni obnoviť svoje vojenské základne na Kube a vo Vietname

 Aktuality

„Ministerstvo obrany Ruska mieni obnoviť ruské vojenské základne na Kube a vo Vietname. Poslanci ruského parlamentu sa taktiež domnievajú, že to zodpovedá ruským štátnym záujmom,“ uvádza sa na portálu nemeckej televíznej stanice N-TV.

10 Október
2016 22:25:14

 

Foto: Facebook

Nemecký portál pripomína, že v r. 1962 svet sa už nachádzal na prahu jadrovej vojny, keď Sovietsky zväz rozmiestnil svoje rakety na Kube. Poukazuje na to, že Moskva mieni obnoviť svoje vojenské základne na Kube. Uvádza to na základe informácií, ktoré prezentovalo ruské ministerstvo obrany. Nemecký portál informuje, že zástupca ruského ministra obrany Nikolaj Pankov vyhlásil, že ministerstvo sa zaoberá touto otázkou.

Podľa nemeckej N-TV ide nielen o vojenskú základňu v Lurdese na Kube, ktorá sa nachádza vo vzdialenosti iba 150 km od amerických hraníc, ale aj o jednu alebo aj niekoľko vojenských základní vo Vietname. Nemecký portál pripomína, že ešte predtým ruské ministerstvo obrany navrhovalo obnoviť vojenské základne v Kirgizsku, Tadžikistane a Arménsku. Zástupca predsedu komisie Štátnej dumy pre medzinárodné veci Alexej Čepa taktiež podporil obnovenie bývalých sovietskych vojenských základní na niekoľkých kontinentoch – v Latinskej Amerike, Afrike a Juhovýchodnej Ázii.

Nemecký portál pripomína taktiež, že sovietska vojenská základňa v Lurdese na Kube bola vybudovaná v r. 1962 a plnila funkciu prieskumného centra. Počas vrcholenia studenej vojny v Lurdese sa nachádzalo 1500 expertov a technikov. Po rozpade Sovietskeho zväzu táto významná vojenská základňa o rozlohe 73 kilometrov štvorcových existovala už menej ako 10 rokov a bola zatvorená v r. 2001.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 477x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 645x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 520x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 768x 👤eugenius
,