asfasdf ×

NázorObčana.sk

„Zemetrasenie“ pre Clintonovú: WikiLeaks zverejnil jej súkromné vystúpenia pre bankárov

 Aktuality

Portál WikiLeaks pokračuje zverejňovať tvorbu Hillary Clintonovej. Tento raz zverejnil úryvky z jej vystúpení v bankách Goldman Sachs, Deutsche Bank, Morgan Stanley a iných. Potvrdili sa aj dobré vzťahy Clintonovej s Wall Street.

10 Október
2016 22:27:11

 

Foto: Facebook

Portál poukazuje na to, že za každé svoje vystúpenie Hillary Clintonová dostávala cca po 225 tisíc dolárov a za desiatok vystúpení si celkovo zarobila veľmi peknú sumičku – asi 22 miliónov dolárov. WikiLeaks poukazuje na jej spoluprácu s bankami a lobistickými skupinami, proti ktorým sľubovala bojovať – vyhlasovala na verejných vystúpeniach viac razy počas predvolebnej kampane. Clintonová vyhlasuje, že proti nim bude bojovať, ale pekne s nimi spolupracuje a berie od nich peniaze. Zasa klame.

Texty vystúpení Hillary Clintonovej sa nachádzali v listoch Tonyho Clarka, člena jej volebného štábu. Tieto listy napísal predsedovi volebného štábu Johnovi Podestovi. Samotný Clark vo svojich listoch podčiarkol tie pasáže v prejavoch Clintonovej, ktoré zreteľne dokazujú, že Hillary Clintonová hovorí jedno, myslí si druhé a robí tretie – vôbec neberie ohľad na názory a túžby voličov a pokojne ich klame.

WikiLeaks pripomína, že Goldman Sachs platil závratné honoráre za vystúpenia Hillary Clintonovej a jej manželovi Billovi. Uvádza aj príklad, že za jedno z vystúpení Hillary získala 675 tisíc dolárov a Bill Clinton ešte oveľa viac – 1,55 milióna dolárov. Poukazuje na to, že Clintonová podporila šéfa banky Goldman Sachs Lloyda Blanfeina. Vo svojom vystúpení podporila aktivity banky Morgan Stanley a otvorene povedala, že jej sľuby voličom veľmi často sa rozchádzajú s jej „súkromnou“ pozíciou, ktorou sa riadi vo svojej činnosti. 

Americký expert, prokurátor David Wall vyhlásil, že tieto odhalenia WikiLeaksu značne otrasú pozíciou Hillary Clintonovej v predvolebných pretekoch. Označil to za zemetrasenie 9. stupnice. Podčiarkol, že tieto odhalenia z nej robia „podlú klamárku a špinavého politika“. Povedal to v rozhovore pre televíznu stanicu Fox News.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 287x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1075x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 556x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 738x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,