asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o vojne v Sýrii a o tom, že Spojené štáty môžu vyskakovať iba tak vysoko, na koľko majú

 Aktuality

Ruský analytik Valerij Pjakin vo svojom týždennom komentári sa venoval tým najaktuálnejším udalostiam vo svete a otázkam divákov. Ako vždy prekvapuje divákov svojim trochu netradičným pohľadom a ostrými výrokmi.

11 Október
2016 18:36:29

 

Foto: YouTube

V úvode komentuje výrok amerického admirála Kirbyho, ktorý pomerne pesimisticky zhodnotil vojenskú prítomnosť Ruska v Sýrii. Pjakin  pripomína, že ruské ministerstvo obrany veľmi rýchlo a kvalitne odpovedalo na to vyhlásenie. Hovorí o rozdielnom prístupe Ruska a Spojených štátov v hodnotení sýrskych udalostí.

Pripomína taktiež, že USA vždy bojovali na cudzom území a cudzími rukami – ako v prvej svetovej vojne, tak aj v druhej. Vysvetlil, prečo aj v prvej, aj v druhej svetovej vojne USA zasiahli až v závere. Pripomína niektoré prípady, keď Spojené štáty jednoducho „machrovali“ a rozohrávali šachovú partiu. Upozorňuje, že USA sa za žiadnych okolností nechcú vzdať úlohy „svetového lídra a svetového žandára“, prízvukuje, že sa časy však zmenili.

„Vyskakovať sa dá iba tak vysoko, na koľko majú. Ale Spojeným štátom sa to mali. Chcú aj naďalej parazitovať na všetkých štátoch a národoch, chcú zachovať Pax Americana. Keď zmizne ISIL, tá teroristická hrozba, medzinárodný terorizmus v tejto podobe, tak prídu o nástroj presadzovania svojej politiky. Takže to bolo ich úkolom, a to teda akoby vyriešili. A my sme hovorili, že odpovedi od globálneho prediktora nasledovali okamžite. Sú to na jednej strane nové vraždy v USA a taktiež to vyhadzovanie vlakových koľají do vzduchu, čo už je kvalitatívna zmena! Vyhadzovanie vlakových koľají do vzduchu – je to kvalitatívny posun!  To je ukazovateľom toho, kam smerujú USA. Ja som hovoril, že sú teraz vo veľmi nebezpečnej situácii. Že tam môže dôjsť skôr k občianskej vojne, ako k voľbám. Štátna elita priviedla svoj štát do podobného nebezpečenstva. A v týchto podmienkach už štátna elita nevie, čo by mala robiť,“ tvrdí Pjakin.

Prízvukuje, že v tejto situácii pre štátnu elitu USA bol by obrovskou výhodou štátny prevrat v Rusku – a práve o to sa snaží štátna elita v USA, aby zachránila svoje pozície doma a vo svete. A práve preto USA zastrešujú teroristov – napríklad, aj v Sýrii. Pripomína komentár ruského ministerstva obrany: „Takže čo, páni? Masky sú zhodené? Za Islamským štátom sa skrývajú Spojené štáty!“ To teda znamená, že ISIL je útvarom USA! A aká na to nasledovala odpoveď? „Vy sa veľmi mýlite v tom, páni, čo všetko vieme. My vieme, kde sa nachádzajú a kde velia americkí vojaci teroristickým jednotkám na sýrskom území. Budeme to my, kto vám zorganizuje, aby sa vám všetci povracali. Nebudete mať dosť miesta na svojom  Arlingtonskom cintoríne. My vám ich z tej Sýrie pošleme domov,“ To je to, čo povedalo naše  ministerstvo obrany. Tu je teda všetko jasné. Bojovať proti Rusku? Admirál Kirby i tí, ktorí stoja za ním, si veľmi dobre uvedomujú, že to nie je možné,“ podčiarkol.

Poukazuje na to, ako sa v tejto napätej situácii zachovala ruská opozícia. „A čo robí tá vnútorná opozícia v Rusku? Prečo sa stiahla? Pretože tu máme unikátnu situáciu, keď sa celá tá elitná medzivrstva nachádza medzi kladivom a nákovou, medzi panovníkom a ľudom. A je nútená, či už dobre alebo zle, ale je nútená pracovať pre záujmy svojho štátu. Samozrejme, že sa snaží maximálne ruské záujmy poškodzovať, aby sa odvďačila svojmu zaoceánskemu pánkovi, ale je prinútená  pracovať,“ zdôraznil.

Komentuje fakt, že americký kongres prekonal senát USA ako aj veto prezidenta Obamu na zákon, ktorý umožňuje občanom USA podávať žaloby proti Saudskej Arábii. Hovorí o tom, že v New York Times zverejnili veľmi zaujímavú štyridsaťminútovú nahrávku stretnutia Johna Kerryho so zástupcami sýrskej opozície. Komentuje klamstvá okolo zostrelenia malajzijského Boeingu. Hovorí o inštitúcionalizácii Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky. Komentuje aj ďalšie udalosti vo svete.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2133x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2698x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2455x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2210x 👤eugenius
,