asfasdf ×

NázorObčana.sk

The Washington Post: Vo Švédsku do armády povolávajú už aj ženy, aby odrazili ruský útok

 Aktuality

„Vo Švédsku do armády začínajú povolávať už aj ženy. Takto – aj za pomoci žien - plánujú odraziť ruský útok,“ uvádza vplyvný americký denník The Washington Post, ktorý nechtiac popisuje menšiu hystériu v severskej krajine.

12 Október
2016 19:31:25

 

Foto: Facebook

„Iba pred niekoľkými rokmi sa zdalo, že povolanie do armády je to prežitok a niet k tomu návratu – ako v Európe, tak aj v Severnej Amerike. Avšak v súčasnosti sa táto prax obnovuje. Dokonca sa nielen obnovuje, ale sa aktívne využíva,“ prízvukuje americký denník. Vysvetľuje to obavami pred ruským útokom, ktoré panujú v radoch politikov, analytikov a ktorými dennodenne média kŕmia verejnosť.

„Znepokojenie nad tým, že Moskva potrebuje iba niekoľko hodín, aby obsadila niektoré krajiny, často sa spomína ako v parlamentoch, tak aj v médiách takých štátov, ako Švédsko, Fínsko a Nórsko,“ uvádza The Washington Post a pripomína výsledky nedávneho prieskumu, keď 70% Švédov podporili obnovenie povolávania do armády. V susedných krajinách je situácia dosť podobná.

Jeden z expertov pre Rusko a euroázijský región z anglického výskumného centra Chatham House pre The Washington Post povedal, že Švédsko jednoducho zmeškalo so svojou reakciu na bezpečnostnú situáciu, ktorá sa vytvorila v Európe. „Švédska vláda začala svoj kurz otáčať o 180 stupňov po 20-ročnom oslabovaní svojich ozbrojených síl. Nebezpečenstvo, že Rusko napadne Švédsko je absolútne minimálne, avšak práve strach pred vojenskou hrozbou zapríčiňuje to, že vo Švédsku obnovuje povolanie do armády,“ vysvetľuje expert.

The Washington Post poznamenáva, že, podľa všetkého, vo Švédsku vytvoria podobný systém vojenskej služby, aký existuje v susednom Nórsku. Aj služba v prípade povolania do armády, aj profesionálna služba v armáde budú na základe dobrovoľnosti. Americký denník prízvukuje, že onedlho pohlavie v prípade vojenskej služby vo Švédsku nebude hrať žiadnu úlohu a že to už nikoho neprekvapuje.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 502x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 449x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 691x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 970x 👤eugenius
,