asfasdf ×

NázorObčana.sk

Le Point: Nech sa Putin trasie od strachu: Hollande sa mu vyhráža súdom!

 Aktuality

„Vladimír Putin sa môže začať triasť od strachu: hrôzostrašný Francois Hollande číha naňho so svojou obrovskou dubinou,“ začína svoj článok vo francúzskom denníku Le Point publicista Pierre Beylau.

13 Október
2016 19:45:54

 

Foto: Screen Le Point

S čisto francúzskym šarmom a parížskym jemným sarkazmom komentuje výroky francúzskeho prezidenta na margo ruského bombardovania v sýrskom meste Aleppo a jeho vyhrážky ruskému prezidentovi. Hollande sa vyhráža Vladimírovi Putinovi, že Rusko bude zodpovedať za bombardovanie v Aleppe – dokonca aj na Medzinárodnom súde. Pierre Beylau označuje vyhlásenia francúzskeho prezidenta za „úbohé vychvaľovanie“ a vysvetľuje Hollandové útoky tým, že Francúzsko nedokázalo urobiť v Sýrii absolútne nič a preto závidí Rusku, ktoré efektívne bojuje proti teroristom.

„Vladimír Putin sa môže začať triasť od strachu: hrôzostrašný Francois Hollande číha naňho so svojou obrovskou dubinou. Ak mimoriadne mocný prezident socialistického Francúzska náhodu súhlasí prijať trasúceho sa cára celého Ruska, tak iba preto, aby ho spucoval kvôli sýrskej otázke, ale vôbec nie preto, aby sa mu úctivo klaňal,“ ironizuje francúzsky novinár a prízvukuje, že Francois Hollande zašiel až priveľmi ďaleko, keď sa vyhráža ruskému prezidentovi medzinárodným súdom. 


„Toto úbohé vychvaľovanie hraničí s podradno-smiešnym,“ píše Pierre Beylau a hovorí, že francúzsky prezident a jeho vláda nedokázali urobiť v Sýrii vôbec nič a teraz začínajú útočiť na Rusko, čo sa môže negatívne odzrkadliť na záujmoch samotného Francúzska. Poukazuje na to, že nakoniec Paríž môže zostať mimo hry, pretože sa Rusko a USA predsa dohodnú.

Zdôrazňuje, že Francois Hollande zjavne prehráva: ruské a sýrske letectvo bombardujú Aleppo a francúzsky projekt zahodili kvôli vetu Moskvy. „Zapríčiní to zmenu kurzu? Vyhlásime vojnu Rusku? Snaha dovliecť Putina na medzinárodný súd ako nejakého balkánskeho alebo afrického diktatúra – je to bláznovstvo!,“ tvrdí.

 
„Vlastne Rusko od samotného začiatku malo negatívny vzťah voči „arabskej jari“ – pre Moskvu to bola skôr „jar islamistov“. A posledné udalosti iba potvrdzujú to, že Moskva mala pravdu. Postavila sa na stranu Asadovho tábora. A kvôli radu príčin svoj postoj nezmení. A rokovať bude iba z pozície sily, keď Aleppo padne a celá Sýria bude pod kontrolou ruských spojencov. V sýrskom konflikte nie sú tí „dobrí a zlí“. Sú iba zlí... Putin je to cynický manipulátor a Asad je krvavý diktátor, avšak proti nim tiež nestoja pacifisti. Demokratov si môžete stretnúť v Sýrii tak zriedkavo, ako bieleho medveďa v tropickom lese,“ prízvukuje francúzsky novinár.


„Preto nejaký kompromisný variant riešenia sýrskeho konfliktu neexistuje. Ak padne Asad, spolu s nim zmizne aj sýrsky štát. Francúzsko má dlhoročnú spoločnú históriu s Sýriou a Líbyou a preto by pre tieto štáty mohlo urobiť aspoň niečo,“ zdôrazňuje v závere svojho komentáru v denníku Le Point francúzsky novinár a publicista Pierre Beylau.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1166x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1698x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1620x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1428x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,