asfasdf ×

NázorObčana.sk

Veľká Británia na krátky čas „zostane bez prisťahovalcov“, ktorí sa zúčastnia na protestnej akcii „Jeden deň bez nás“

 Aktuality

Napriek tomu, že vláda Veľkej Británie ubezpečuje prisťahovalcov, že nijaké masové represie po Brexite nepripravuje a nebude ich vyhadzovať z krajiny, migranti týmto sľubom príliš neveria a pripravujú protestné akcie.

14 Október
2016 19:41:34

 

Foto: Facebook

Chcú upozorniť na to, že sú tiež časťou obyvateľstva Veľkej Británie, žijú a poctivo pracujú, dodržiavajú zákony Britského kráľovstva. Chcú upozorniť na to, že sú dôležitou súčasťou domáceho pracovného trhu a bez nich by britské hospodárstvo malo veľké problémy. Preto pripravujú dosť neobvyklú protestnú akciu „Jeden deň bez nás,“, ktorou chcú upozorniť na to, že nie s nimi, ale práve bez nich by Británia nedokázala existovať.

Zároveň touto akciou chcú protestovať proti rastúcej v krajine nenávisti voči migrantom,  rasizmu a xenofóbii. Do akcie sa zapoja práve prisťahovalci, ktorí pracujú na ostrovoch a nielen poberajú dávky – teda nie sú príťažou pre štátny rozpočet, ale naopak prínosom pre krajinu. Mienia poukázať, že tiež majú nielen povinnosti, ale aj svoje práva v tejto krajine.


 

Toto podujatie potrvá 24 hodín a bude mať aj príslušný názov – „Jeden deň bez nás“: domorodí obyvatelia by na vlastnej koži mali pocítiť, čo im bude chýbať, ak by náhodou hneď odišli všetci prisťahovalci. Nenastúpia do práce, čo sa určite negatívne odzrkadlí na fungovaní tisíc prevádzok a podnikov – od fabrík do dopravy a zdravotníckych zariadení.

Autorom idey tejto netradičnej protestnej akcie je Matt Carr – spisovateľ a moderátor, ktorý túto akciu naplánoval na 20. februára budúceho roka a vyzval všetkých prisťahovalcov, aby sa do nej zapojili – práve preto, aby domáci obyvatelia čo najlepšie si uvedomili, že sa bez prisťahovalcov nezaobídu.

Vysvetlil, že všetci obyvatelia Veľkej Británie, bez rozdielu – či hlasovali za Brexit alebo proti, sú zhrození zo zhoršujúceho sa vzťahu voči migrantom vo Veľkej Británii. Podčiarkol, že nechce, aby ľudia mali problémy kvôli tomu, že nenastúpia do práce a vznikne problém so zamestnávateľmi. Veď to nebude štrajk proti zamestnávateľom a pracovným zákonom. Preto vyzval prisťahovalcov, aby si na tento deň vybrali voľno. Akcia potrvá od 8. hodiny 20. februára do 8. hodiny 21. februára 2017.

Zdôraznil, že chce poukázať na to, že prisťahovalci pracujú prakticky vo všetkých odvetviach britského hospodárstva a že bez nich bude jednoducho ochromené. Pre túto akciu vytvorili špeciálnu stránku na Facebooku, kde uviedli ciele akcie „Jeden deň bez nás“ a budú zverejňovať najdôležitejšie informácie. Záujemcovia si ju nájdu tu:   

https://www.facebook.com/events/1769655753283868/

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,