asfasdf ×

NázorObčana.sk

Starosta Londýna Sadiq Khan: Británia by nemala odchádzať z jednotného európskeho trhu, kým si nezariadi privilégiá pre britské podniky

 Aktuality

Primátor Londýnu Sadiq Khan v rozhovore pre britskú spravodajskú televíznu stanicu SkyNews, ktorá vysiela 24 hodín denne, varoval domácu vládu, aby sa neponáhľala s odchodom zo spoločného európskeho trhu.

17 Október
2016 06:19:24

 

Foto: Screen SkyNews

Poukázal na to, že Veľká Británia by mohla odísť zo spoločného európskeho trhu až vtedy, keď vláda vydiskutuje s európskymi partnermi výhody pre britské podniky. V opačnom prípade unáhlený odchod z tohto trhu by podľa neho bol nezodpovedným krokom. Sadiq Khan takto reagoval na informácie, ktoré zverejnili vplyvné noviny The Times. Uviedli, že britská ekonomika môže prísť až o 66 miliárd libier ročne, ak ostrovné kráľovstvo vystúpi z EÚ podľa scenára „tvrdého Brexitu”.


Londýnsky primátor varoval domácich politikov, aby si všetko dobre premysleli a neponáhľali sa: „Nadmierne silná rétorika našich ministrov a nepotrebný zhon vo veci aktivovania článku 50 Lisabonskej dohody vysiela smerom k investorom v tomto neistom období zlé signály. Ak vystúpime z jednotného európskeho trhu bez dohody o privilégiách pre naše  podniky, následky môžu byť katastrofické”, varoval.  

Sadiq Khan pripomenul vláde, že počas svojich rokovaní s partnermi z EÚ mala by si pamätať na záujmy domácich podnikateľov a obchodníkov. Tvrdil, že „tvrdý Brexit“ nie je pre Britániu tým najlepším riešením. Pripomenul, že aj keď sa ešte rokovania s európskymi partnermi o vystúpení z EÚ nezačali, britskí politici sa stále ponáhľajú a robia unáhlené závery a nepremyslené vyhlásenia.

Mnohí z nich prízvukujú, že Veľká Británia nemusí mať záujem o prístup na jednotný európsky trh, hovoria o nejakej inej dohode, ale nevedia to presne vysvetliť. Sadiq Khan vyzval domácich politikov, aby si vždy poriadne premysleli, čo urobia a čo povedia, aby nepoškodili záujmy svojej krajiny.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 997x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1528x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1495x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1303x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,