asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o tom, prečo Putin pozastavil účinnosť zmluvy s USA o likvidácii plutónia a o iných aktuálnych témach

 Aktuality

Ruský analytik Valerij Pjakin vo svojom týždennom komentári zasa sa venuje aktuálnym udalostiam vo svete a komentuje kroky a vyhlásenia najmocnejších politikov a vlád. Ako vždy sa vracia aj ku svojej teórii globálneho prediktora.

17 Október
2016 06:22:02

 

Foto: YouTube

V úvode odpovedá na otázku diváka, prečo Vladimír Putin pozastavil účinnosť zmluvy s USA o likvidácii plutónia a taktiež vyzval USA, aby zrušili zákon Magnitského a sankcie. Vysvetľuje, o čom bola tá zmluva medzi Ruskom a USA a pripomína: „Američania sa vyznačujú tým, že nikdy neplnia záväzky, ktoré na seba vzali. Ani jednu zmluvu, napríklad  Dohodu o znížení počtu strategických zbraní alebo nejakú inú. Američania ešte nikdy nedodržali nič! Jednoducho zmluvu nesplnia a hotovo. Na základe práva silnejšieho si to mohli dovoliť a tak konali podľa princípu: Reči sa vedú a voda tečie. „Vy ste povinní plniť všetko a my máme právo vás trestať a vy nemáte právo od nás žiadať nič. Nemáte právo nás z ničoho obviňovať.“ Čo sa týka tej zmluvy o plutóniu, tak tá vec má svoju históriu. Keď sa začali tie protiruské sankcie a konkrétne v r. 2014 nám USA oznámili, že pozastavujú  realizáciu zmluvy o plutóniu, pretože Rusko je agresorom voči Ukrajine – a hotovo. Taktiež v r. 2014 práve USA v podstate už od tejto zmluvy odstúpili. Ale vtedy žiaden rozruch nebol. Ani Rusko vtedy na tieto kroky nereagovalo. Teraz o tom hovorí Putin a na celom svete je z toho humbuk. A prečo tak odrazu? Čo sa stalo? V podstate mohli sme namietať: „Pani, veď tá situácia je taká, že to Američania sami zmluvu dávno zrušili. Vy sa snažíte blafovať so zlými kartami v rukách. Všetkým nám je jasné, že sa iba pokúšate zachovať si tvár...“

Vysvetľuje podstatu veci a ako podmienky tejto zmluvy môžu byť obnovené. Ďalej komentuje skutočnosť, že USA fakticky ukončili spoluprácu s Ruskom, čo sa týka konfliktu v Sýrii. Odpovedá na otázku, či vo svete „smrdí“ treťou svetovou vojnou. Komentuje ostreľovanie ruského veľvyslanectva v Sýrii. Hovorí o špekuláciách, že Republikáni nahradia Trumpa iným prezidentským kandidátom. Komentuje aj iné udalosti.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 248x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1022x 👤eugenius

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 540x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 722x 👤eugenius
,