asfasdf ×

NázorObčana.sk

Valerij Pjakin o možnej občianskej vojne v USA, hádkach Trumpa a Clintonovej a neschopnosti USA viesť veľkú vojnu

 Aktuality

Ruský analytik Valerij Pjakin v týždennej pravidelnej relácii pod názvom „Otázky a odpovede“ zasa sa venuje aktuálnym udalostiam vo svete. Väčšinu svojho času venuje komentovaniu rusko-amerických vzťahov a americkej predvolebnej kampani.

24 Október
2016 20:28:02

Foto: YouTube

V úvode odpovedá na otázku diváka, prečo šerif z Milwaukee vyzval ku vzbure proti federálným  úradom USA a čo to všetko znamená. „Viac razy som v súvislosti s tým hovoril o tom, že protestný potenciál v USA je ozaj ohromný. USA stojí na hrane totálnej občianskej vojnya a je otázkou, k čomu dôjde skôr - k občianskej vojne alebo parlamentným voľbám, aj keď do tých volieb už zostra iba spár týždňov. Napriek tomu, táto otázka zostra otvorem. Vo mnohom je to podmienené  chováním sa USA, a přesnejšie – štátnej elity USA.

V danej situacii je třeba povedať, že NASA vyhlásila, že neplánuje dopravovať svojich kozmonautov prostrednictvom ruských kozmických lodí. Takže sa musíme opýtať: „Vy končíte so svojim vesmírnym programeo? Je s ním koniec? Veď vlastnými raketami ich prevážať nemôžete?  Vždy ste kvôli tomu využívali služby Roskosmosu. Takže už nic podobné neplánujete? A váš šerif vyhlásuje, že sa má fakticky začať občianska vojna, co by znamenalo rozpad štátu. Preto bude váš vesmírny program automaticky stopnutý? Tak potom je s vámi všetko jasné. A ak máte v plánu niečo iné a chcete s vesmírom pokračovať, tak nemôžete prestať plánovať. Alebo už nemáte dosť finančních prostriedkov na to, aby ste udržovali Mezinárodnú vesmírnu stanicu? Ak nemáte dostatek financií, tak my si postavíme MIR-2, vlastnú kozmickú stanicu,“ dodal.

Komentuje najnovšie perličky z priebehu americkej predvolebnej kampane a hádky Trumpa a Clintonovej. Hovorí o vyhrážkach amerického vice prezidenta Bidena, ktorý pohrozil Rusku kybernetickými útokmi. Komentuje aj následnú reakciu ruského rezortu diplomacie, jako aj komentár Snowdena. Zasa si spomína na nevydarený pokus  o stretnutie Putina a Hollanda, ktoré sa nekonalo.

Podrovne vysvětluje, prečo Spojené štáty v súčasnosti nedokážu viesť veľkú vojnu – jednoducho na to nemajú. Odpovedá na otázku diváka, či televízny seriál Teória velkého tresku dá sa povaťovať za reklamu odboru prírodných vied. Hovorí o útoku amerických vojsk na Mosul, porovnáva ho s útokom syrských a ruských vojsk na Aleppo. Hovorí, že USA za každú cenu potřebuju víťazstvo, inak ich povesť bude značne pošramocená. Ďalej vysvětluje, prečo majú scientológovia po celém svete toľko problémov a či v tomto prípade ide o nástroj globálneho prediktora.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 494x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1395x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius
,