asfasdf ×

NázorObčana.sk

Putin priznal Doneckú ľudovú republiku a Luhanskú ľudovú republiku za subjekty medzinárodného práva

 Aktuality

Prezident Ruska Vladimír Putin spomenul vo svojom oficiálnom vyhlásení Doneckú a Luganskú ľudové republiky. Jeho slová vyvolali komentáre opozičných politikov.

25 Október
2016 18:48:57

 

Foto: Facebook

Takáto rétorika ruského lídra, ktorá nasledovala po rozhovoroch „normandskej štvorky“ v Berlíne 19. októbra 2016, vyvolala paniku kyjevskej chunty a jej stúpencov.

Podľa bývalého poradcu prezidenta Ruska /r. 200o – 2005/ Andreja Illarionova, aktívne podporujúceho nacistický režim v Kyjeve, zmena Putinovej rétoriky môže znamenať blížiace sa diplomatické uznanie DĽR a LĽR. „Špeciálny záujem predstavuje komentár Putina,“ vyhlásil Illarionov v éteri ukrajinskej televízie v rámci šou „Šuster Live“.  „On zrejme hovoril o tom, čo sa chystá urobiť. Pre nás je veľmi dôležité chápať, na čo je naladený. Putin vo svojom komentári po prvýkrát použil vyjadrenie nielen „Samostatné rajóny Luganskej a Doneckej oblastí“, ale aj Donecká ľudová republika  a Ľuganská Ľudová republika. Čo sa doteraz neudialo“, dodal.

Illarionov tiež zdôraznil, že Putin vyhlásil nielen o nevyhnutnosti zmien v ústave Ukrajiny, ale aj o priamej dohode medzi predstaviteľmi Kyjeva na jednej strane a Luganska a Donecka na druhej (Toto však nie je nijaká novinka, toto Putin od samého počiatku občianskej vojny na Ukrajine nehovorí o ničom inom – red. srspol.). „Čiže z jeho pohľadu sa už (DĽR a LĽR – pozn red. srspol) stávajú subjektom medzinárodného práva?“, dáva si rečnícku otázku pomáhač kyjevského režimu.

Bývalý poradca ruského lídra vyjadril údiv nad tým, že počas rozhovorov v Berlíne nielen Merkelová a Hollande, ale dokonca aj Porošenko sa ani slovom nezmienili o Kryme, čím ho fakticky priznali za súčasť Ruska.

Podľa evrazia.org, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 514x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 458x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 696x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 979x 👤eugenius
,