asfasdf ×

NázorObčana.sk

British Bankers Association varuje: Brexit zapríčiní to, že už začiatkom budúceho roka mnohé veľké banky odídu z Veľkej Británie

 Aktuality

Vplyvná organizácia British Bankers Association /Asociácia britských bankárov/ upozornila na to, že mnohé veľké banky, ktoré pôsobia na území Veľkej Británie, sa pripravujú na odchod a začiatkom budúceho roka opustia kráľovstvo.

25 Október
2016 18:49:59

 

Foto: Facebook


Samotný predseda British Bankers Association, skúsený finančník Anthony Browne, ktorý sa v tejto funkcii nachádza už 4 roky, upozornil na to, že európske krajiny začali veľkú „poľovačku“ na britské banky a pozývajú ich k sebe, aby presťahovali na územie Európskej únie do tej alebo inej krajiny. Šéf Asociácie britských bankárov to považuje za nebezpečný signál a varuje, že môže dôjsť ku „veľkému sťahovaniu sa“.  

Vo svojom komentáre v populárnych britských novinách The Guardian Anthony Browne podrobne posvietil na to, čo sa v súčasnosti deje v bankovom sektore na ostrovoch. „Väčšina medzinárodných bánk vytvára projektové skupiny, ktoré rozhodujú o tom, aký objem činností  je pre nich nevyhnutné presunúť, aby zabezpečili ďalšiu možnosť obsluhy zákazníkov, a tiež o tom, v akom časovom horizonte a ako najlepšie je to potrebné urobiť.”

Anthony Browne varuje, že po odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie môže nastať situácia, kedy obchodovanie medzi Veľkou Britániou a členskými krajinami EÚ bude vo finančnom sektore z právneho hľadiska sporné. V najhoršom prípade bude obchod úplne nezákonný. „Existuje tiež riziko, že za jednu noc môžu banky prísť o rozhodnutia regulátorov na poskytovanie služieb,“ domnieva sa britský finančník.

Je presvedčený, že všetko to môže zapríčiniť, že britské veľké banky začnú odchádzať z ostrovov už čoskoro – možno aj v prvom kvartálu budúceho roka. Čo sa týka malých bánk, tie môžu odštartovať sťahovanie sa ešte pred Vianocami. „Skutočné problémy pre obchod našej krajiny z EÚ sa nezačali hneď na ďalší deň po referende, ale začnú sa hneď po tom, ako opustíme EÚ,” podčiarkol Anthony Browne.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1105x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 838x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 975x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 1296x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,