asfasdf ×

NázorObčana.sk

British Bankers Association varuje: Brexit zapríčiní to, že už začiatkom budúceho roka mnohé veľké banky odídu z Veľkej Británie

 Aktuality

Vplyvná organizácia British Bankers Association /Asociácia britských bankárov/ upozornila na to, že mnohé veľké banky, ktoré pôsobia na území Veľkej Británie, sa pripravujú na odchod a začiatkom budúceho roka opustia kráľovstvo.

25 Október
2016 18:49:59

 

Foto: Facebook


Samotný predseda British Bankers Association, skúsený finančník Anthony Browne, ktorý sa v tejto funkcii nachádza už 4 roky, upozornil na to, že európske krajiny začali veľkú „poľovačku“ na britské banky a pozývajú ich k sebe, aby presťahovali na územie Európskej únie do tej alebo inej krajiny. Šéf Asociácie britských bankárov to považuje za nebezpečný signál a varuje, že môže dôjsť ku „veľkému sťahovaniu sa“.  

Vo svojom komentáre v populárnych britských novinách The Guardian Anthony Browne podrobne posvietil na to, čo sa v súčasnosti deje v bankovom sektore na ostrovoch. „Väčšina medzinárodných bánk vytvára projektové skupiny, ktoré rozhodujú o tom, aký objem činností  je pre nich nevyhnutné presunúť, aby zabezpečili ďalšiu možnosť obsluhy zákazníkov, a tiež o tom, v akom časovom horizonte a ako najlepšie je to potrebné urobiť.”

Anthony Browne varuje, že po odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie môže nastať situácia, kedy obchodovanie medzi Veľkou Britániou a členskými krajinami EÚ bude vo finančnom sektore z právneho hľadiska sporné. V najhoršom prípade bude obchod úplne nezákonný. „Existuje tiež riziko, že za jednu noc môžu banky prísť o rozhodnutia regulátorov na poskytovanie služieb,“ domnieva sa britský finančník.

Je presvedčený, že všetko to môže zapríčiniť, že britské veľké banky začnú odchádzať z ostrovov už čoskoro – možno aj v prvom kvartálu budúceho roka. Čo sa týka malých bánk, tie môžu odštartovať sťahovanie sa ešte pred Vianocami. „Skutočné problémy pre obchod našej krajiny z EÚ sa nezačali hneď na ďalší deň po referende, ale začnú sa hneď po tom, ako opustíme EÚ,” podčiarkol Anthony Browne.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 528x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Churchill svojho času povedal, že politik musí vysvetliť spoločnosti, aké nebezpečie jej hrozí, a potom musí vysvetliť, prečo sa nestalo to, pred čím varoval“

 

V ďalšej relácii ruský politológ Valerij Pjakin hovoril o situácii v ruskej televízii, politike Jirija ...

📅11.12.2018 0 653x 👤eugenius

Valerij Pjakin: „Protiruská hystéria na Západe narastá. A ten nárast má v danej situácii podobu nátlaku vyvíjaného na elitu“

 

V ďalšej relácii „Otázky a odpovede“ ruský politológ Valerij Pjakin väčší priestor na začiatku ...

📅05.12.2018 0 917x 👤eugenius

Drvivá väčšina obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO

 

Vyše 60 percent obyvateľov Moldavska si neželá, aby krajina vstúpila do NATO. Svedčia o tom najnovšie v...

📅01.12.2018 0 587x 👤eugenius
,