asfasdf ×

NázorObčana.sk

British Bankers Association varuje: Brexit zapríčiní to, že už začiatkom budúceho roka mnohé veľké banky odídu z Veľkej Británie

 Aktuality

Vplyvná organizácia British Bankers Association /Asociácia britských bankárov/ upozornila na to, že mnohé veľké banky, ktoré pôsobia na území Veľkej Británie, sa pripravujú na odchod a začiatkom budúceho roka opustia kráľovstvo.

25 Október
2016 18:49:59

 

Foto: Facebook


Samotný predseda British Bankers Association, skúsený finančník Anthony Browne, ktorý sa v tejto funkcii nachádza už 4 roky, upozornil na to, že európske krajiny začali veľkú „poľovačku“ na britské banky a pozývajú ich k sebe, aby presťahovali na územie Európskej únie do tej alebo inej krajiny. Šéf Asociácie britských bankárov to považuje za nebezpečný signál a varuje, že môže dôjsť ku „veľkému sťahovaniu sa“.  

Vo svojom komentáre v populárnych britských novinách The Guardian Anthony Browne podrobne posvietil na to, čo sa v súčasnosti deje v bankovom sektore na ostrovoch. „Väčšina medzinárodných bánk vytvára projektové skupiny, ktoré rozhodujú o tom, aký objem činností  je pre nich nevyhnutné presunúť, aby zabezpečili ďalšiu možnosť obsluhy zákazníkov, a tiež o tom, v akom časovom horizonte a ako najlepšie je to potrebné urobiť.”

Anthony Browne varuje, že po odchode Spojeného kráľovstva z Európskej únie môže nastať situácia, kedy obchodovanie medzi Veľkou Britániou a členskými krajinami EÚ bude vo finančnom sektore z právneho hľadiska sporné. V najhoršom prípade bude obchod úplne nezákonný. „Existuje tiež riziko, že za jednu noc môžu banky prísť o rozhodnutia regulátorov na poskytovanie služieb,“ domnieva sa britský finančník.

Je presvedčený, že všetko to môže zapríčiniť, že britské veľké banky začnú odchádzať z ostrovov už čoskoro – možno aj v prvom kvartálu budúceho roka. Čo sa týka malých bánk, tie môžu odštartovať sťahovanie sa ešte pred Vianocami. „Skutočné problémy pre obchod našej krajiny z EÚ sa nezačali hneď na ďalší deň po referende, ale začnú sa hneď po tom, ako opustíme EÚ,” podčiarkol Anthony Browne.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1304x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1819x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1733x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1537x 👤eugenius

Kalendár

Calendar Widget by CalendarLabs

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,