asfasdf ×

NázorObčana.sk

USA môžu vyprovokovať vojnu s Ruskom

 Aktuality

I keď predpovede vojny zaváňajú panikárstvom, práve k takým následkom môže priviesť konanie súčasnej americkej administratívy, píšu American Thinker.

27 Október
2016 19:31:04

 

Foto: Facebook

Washington vedie agresívnu politiku proti Kremľu na dvoch frontoch: v kybernetickom priestore a v Sýrii. Lenže všetky obvinenia Ruska ohľadne hackerských útokov sú postavené na „presvedčeniach“, Biely dom nijaké dôkazy poskytnúť nevie, myslí si autor článku.

„Rozviedka ktoréhokoľvek štátu, rozpočet ktorého presahuje 129 dolárov, môže získať prístup k elektronickej pošte štátneho tajomníka. A oproti tejto vážnej hrozbe administrácia postavila hrôzostrašne obávaný intelekt Joe Bidena“, hovorí sa v článku.

Ako príklad autor American Thinker predkladá rozhovor Bidena, v ktorom ten hovoril o možnostiach odvetných kybernetických útokoch proti Rusku: „My posielame signál. Máme schopnosť urobiť to a udeje sa to v čase, ktorý si my vyberieme a za tých okolností, keď efekt bude najsilnejší“. Po verejnom vyhlásení o príprave hackerských útokov, Biden, nech je to akokoľvek zvláštne, vyjadril nádej, že spoločnosť sa o tom nedozvie.

Putin v rámci odpovede na Bidenove vyjadrenia poznamenal, že jediná novinka v tomto vyhlásení je len v tom, že Spojené štáty po prvýkrát na takej vysokej úrovni priznali, že, po prvé, oni používajú hackerské útoky, a po druhé, že sa vyhrážajú, čo ide proti akýmkoľvek normám medzinárodnej komunikácie.

Takým spôsobom, ktokoľvek zainteresovaný na zostrení vzťahu Washingtona s Moskvou, môže sa pokúsiť uskutočniť hackerské útoky proti Rusku, a ptom prvými podozrivými sa stanú USA, píše American Thinker.

V Sýrii, ako uvádza Reuter, niektorí poradcovia amerického prezidenta a úradníci štátneho departmentu sú za „letecké údery proti sýrskym vojenským základniam, muničným skladom, základniam PVO a rádiolokátorom“. Moskva však už dávnejšie upozorňovala, že akýkoľvek úder proti sýrskej armáde bude vnímaný ako úder proti ruským vojakom. Autor sa preto nazdáva, že americký útok by za takejto situácie bol aktom vojny.

Autor tiež konštatuje, že vzťah Ruska a USA dosiahol po ukončení studenej vojny vrchol napätia a Washington by mal urobiť krok vzad. Lenže namiesto toho náčelník štábu generál Mark Milley vyhlasuje, že USA dokážu zastaviť všetkých, kto im hrozí a „zasadia protivníkovi taký úder, aký nikto a nikdy nezasadil“. Podobné vyjadrenia sú podľa autora článku až príliš optimistické na pozadí tých problémov, na ktoré USA narazili počas bojov s Islamským štátom.

Podľa ria.ru, srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 389x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 393x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 639x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 918x 👤eugenius
,