asfasdf ×

NázorObčana.sk

PAHREBA. Prečo sa rozpútala neuveriteľná americká predvolebná hystéria a vzniklo sprisahanie proti Trumpovi?

 Aktuality

Takmer o týždeň si Američania budú voliť nového prezidenta. Nielen bežní smrteľníci, ale aj experti a média si všímajú, že ešte nikdy sa americké voľby nesprevádzali takou hystériou, škandálmi, konšpiráciou a sprisahaniami. Prečo je toľko hluku?..

30 Október
2016 13:22:09

 

Foto: Facebook

Nazdar, Jožo, čo tam počítaš? Žeby ti v podniku zvýšili mzdu a máš viac peňazí?

Ale kdeže! Nie, počítam preferencie v amerických prezidentských voľbách.

A nie je to jedno, kto výhra? Myslíš si, že to bude taký rozdiel, či zvíťazí Clintonová alebo Trump? Rečičky sa hovoria, ale skutky sa robia. Pred voľbami sú všetci múdri, ale potom sa to vždy razantne mení. Takže takmer žiadny rozdiel určite nebude.

Tiež si to myslím. Či výhra prvý alebo druhá, veľa sa toho nezmení vo vnútornej americkej politike a ešte menej v zahraničnej. Vždy to tak bolo. Ale v každom prípade mi ten bláznivý excentrický miliardár aj tak je sympatickejší, ako tá chorá babička... chorá hlavne na hlavu.

Nuž, mne je to úplne fuk – žiaden rozdiel medzi nimi nevidím. To, čo predvádzajú vo svojich predvolebných šou, je to jedna vec, ale ako budú vládnuť – je to už úplne niečo iné. A konať vo funkcii prezidenta obaja budú fakticky rovnako. Je to úplne jedno.

Je to možné. Tým prekvapivejší je fakt, že okolo týchto volieb je toľko hluku, kriku a smradu. Nepamätám si žiadne podobne škandalózne americké voľby. Niektorí to vysvetľujú tým, že po prvý raz sa prezidentkou môže stať žena. Ale podobnú neistotu a obavy pociťovali aj vtedy, keď sa po prvý raz prezidentom Spojených štátov mohol stať černoch – veď aj stal. A čo sa zmenilo? Dokopy nič. A žiaden rozdiel nie je ani v tom, či je to demokrat alebo republikán. Je to iba o tom, aká skupinka bude vládnuť a rozdeľovať prachy. Ale je to čisto americký „rodinný“ problém“, ktorý sa celého ostatného sveta netýka, pretože je to jedno.

No vidíš. A Američania hystérizujú a vzlykajú nad tým, kto bude ich prezidentom. Fandia ako na hokeji alebo bejzbale. Ktorý z dvoch hercov – kandidátov je pre nich sympatickejší, toho by chceli za šéfa. Fajn, je to ich vec. Ale pre nás je to jedno. Preto vôbec nechápem, prečo aj v Európe sú všetci takí precitlivení a trasú sa nad otázkou, kto bude ďalším americkým prezidentom: pre nás sa nič nezmení ani na milimeter. A Američania dokázali zatiahnuť nás do svojej predvolebnej hystérie a naši takzvaní experti a politici trhajú si vlasy: čo keď náhodou prezidentom sa stane Trump?.. No a?

No fakt. Ani ja tomu nerozumiem. Čím je tá babička sympatickejšia pre našich európskych politikov? Jediné tým, že otvorene nadáva na Rusko a vyhráža sa mu? A Trump sa nevyjadruje nejako presvedčivo – preto je nedôveryhodný? Aspoň nechce rozpútať tretiu svetovú vojnu – preto by som radšej volil jeho. Kto vie, čo príde na rozum tej babičke, ktorej   ten rozum vlastne už dávno vyfučal z hlavy? Veď aj opitému krtkovi v lese je jasné, že Biely dom nerozpúta konflikt na vlastnom území, ale, ako vždy to bolo, v Európe. Potrebujeme to? 

Možno aj v tom je problém. A možno naši európski politici a demokrati obdivujú stratégiu súpermodenrej babičky, ktorá presne sleduje moderné trendy. Babička chce migrantov – ale do Európy. To chcú aj padnutí na hlavú európski liberáli. Nevedia, akú katastrofu tým zapríčinia. Trump jasne povedal, že migrantov nechce. A preto je zlý.

A celý demokratický štáb sa jednu z hlavných predvolebných tém si zvolil LGBT tematiku a zúrivo máva pestrofarebnou dúhovou zástavou. Trump to odmieta a preferuje „bežné“ vzťahy“ medzi mužmi a ženami a klasickú rodinu. Za to je, samozrejme, kritizovaný – nesleduje moderným trendom! A preto je amorálny... Možno, keby bol gey, lepšie pochodí...

Nuž,  možno niečo na tom bude. Pozri sa, koľko sa našlo žien, ktoré obťažoval. Samozrejme, pozbierali ich práve v tom najvhodnejšom čase, počas predvolebnej kampane, ale aj tak – predsa je jasné, že je to pekný Don Juan.

Nie je to vylúčené, ale určite oponenti a média to preháňajú. Tie ženy akože „svedkyne“ sa našli a svorne obviňujú Trumpa. Jedna vec tam však, podľa mňa, nesedí. Stále sú to prázdne obviňovania a nenašiel sa ani jeden dôkaz. Každá z tých žien tvrdí, že ju Trump obťažoval, ale ani v jednom prípade sa o nič nepokúsil a k ničomu nedošlo. Veril by si tomu? Hovoria tie ženy pravdu, klamú, klasicky ich podplatili? Neviem. Ale trochu to zaváňa operetou: Trump obťažoval desiatky žien a všetky ho odmietli! Ani s jednou nič nemal. Nenašla sa ani jedna „Monica Lewinsky“... Ale samotných Clintonovcov pri veselých radovánkach prichytili viac razy. Tak kto je potom väčší play boy – Trump alebo Clintonová... či play girl?.. 

To nemôžem hodnotiť, aj keď tiež som čítal o viacerých milostných aférach Clintonovej, ktorá tiež bola dosť sexuálne aktívna, ako aj jej manžel, aj keď nenaháňala chlapov tak otvorene, ako jej manžel cudzie baby. Myslím si, že ani Trump nie je svätec, ale určite konkurenti zo štábu Clintonovej jeho sexuálne dobrodružstva zámerne preháňajú a vypichujú do popredia. Nemajú veľa vecí, z ktorých by ho obvinili...

Akože nemajú? Veď z neho urobili ruského špióna! Aj preto celá slobodná, demokratická a LGBT-pozitívna Európa podporuje Clintonovú. Babička – šoumenka sa vyhráža Rusku vojnou a ten debilko Trump hovorí, že by si s Putinom našiel spoločnú reč. No neodbachli by ho v nejakej tmavej uličke niekde v Texase? Veď nedaj boh si to myslí aspoň trochu vážne...

Počas nedávnej spoločnej debaty s Trumpom v Las Vegase Clintonová obvinila Rusko z pokusu o ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb. Fakticky po lopate povedal, že Rusko podporuje „svojho kandidáta“ – Trumpa. Myslíš si, že je to pravda?

Podľa mňa je to somarina. Myslím si, že v Kremli si dobre uvedomujú, že takmer žiadny rozdiel medzi týmito dvoma nastrčenými a hovoriacimi marionetkami nie je a je to takmer jedno, kto bude prezidentom. Alebo si niekto náhodou myslí, že v Spojených štátoch šéfoval Obama, keď bol prezidentom? Sú na to iní ľudia, ktorí ťahajú nitky. Členovia ruskej vlády týmto kandidátom môžu fandiť akurát tak, ako na futbale: ktorý je im viac sympatickejší, tomu potichu fandia, ale celú vec nemôžu a ani nechcú ovplyvňovať, pretože to nemá zmysel. Nie sú naivní. Ak vyhrá Trump alebo Clintonová, ani vnútorná, ani zahraničná americká politika sa nezmení takmer ani o vlások. Tak prečo by sa potom tí Rusi vzrušovali?

A čo ten útok ruských hakerov na centrálu Demokratickej strany? Nebola to snaha ovplyvniť americké voľby? Veď aj v Európe sú presvedčení, že je to tak.

Nuž, u nás v Európe sú presvedčení vo všeličom, čo pravdou nie je. Zasa sme pri tom: potrebujú Rusi ovplyvňovať voľby? Načo by sa do toho miešali? Ak si v tejto otázke budeme mať jasne, pochopíme: potom organizovanie podobného útoku hakerov Kremľom by bolo nezmyslom. Moskva to nepotrebuje, jednoducho sa na to môže vykašľať. Ako jeden z argumentov volebného štábu Clintonovej to môže byť, ale ako skutočnosť, realita – je to hlúposť. Samozrejme, nie je to dokonca ten najdebilnejší argument, ktorý používajú Clintonovej stratégovia: už vyhlásili aj väčšie somariny – voľby sú voľby...

Tak prečo je potom v USA ba dokonca vo svete taká hystéria kvôli Trumpovi?

Myslím si, že dôvod je iba jediný. Trump je síce tiež šoumen ako aj Clintonová – inak sa v  americkej politickej praxi a dupľom v predvolebnej bláznivej súťaži ani nedá, ale v každej srande je štipka srandy. Všetci vedia, že na 99 percent sa nedá veriť tomu, čo vyhlasuje Clintonová a Trump – je to politika, šou, „americký sen“. Skrátka, rečičky sa rečnia, ale realita je úplne niekde inde. Ale... Mnohí za oceánom a v Európe majú obrovské mindráky, neuveriteľný strach z toho – a čo keď Trump náhodou aspoň na jedno percento hovorí pravdu? Čo potom? Veď potom tá celá sorosovo-rockefellerovo-rothschildovská pyramída sa prevráti a všetko sa postaví na hlavu. A čo keď niekoho privalí.... A čo keď...

Neviem. Uverí tomu niekto? Veď Trump nie je politik. Nemá skúsenosti. Dokáže niečo zmeniť? Samozrejme, má poradcov, ale predsa. Prečo z neho majú také obavy?

Nuž, nemá skúsenosti, nie je profesionálny politik. Práve profesionálni politici a experti majú dobrú pamäť. Všetci si pamätajú, že skúsení politici zničili Sovietsky zväz a hodili na kolená vlastnú obrovskú a mocnú krajinu. Ale prišiel nejaký mladý a politicky neskúsený eštebák Voloďa Putin a dal tu krajinu dokopy a postavil ju na nohy. Tiež to nik nečakal. Tak čo ak aj ten Trump náhodou splní aspoň jeden zo svojich predvolebných sľubov? Čo keď sa to náhodou stane? A potom sa čuduješ, že kvôli nemu vyvolávajú takú hystériu a organizujú sprisahania a propagandistický hon na čarodejníc? Čo keď náhodou, čo keď náhodou...

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1474x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2003x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1894x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1663x 👤eugenius
,