asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britský minister financií Philip Hammond: „Vysokokvalifikovaných prisťahovalcov sa obmedzenia nedotknú“

 Aktuality

Britskí experti na objavili zaujímavý paradox: obyvatelia Veľkej Británie sa síce obávajú prílevu migrantov a toho, že im budú obsadzovať pracovné miesta, ale prekvapením je to, akých zamestnancov sa najviac obávajú Briti.

30 Október
2016 18:41:56

 

Foto: Facebook

Najviac „žiarlia“ na migrantov, ktorí vykonávajú menej kvalifikovanú prácu s nižšou mzdou. Zdalo by sa, že všetko by malo byť naopak: Briti by sa viac mohli hnevať, ak im prisťahovalci obsadia „teplé miestečka“ s vysokým platom. Opak je však pravdou. Briti najviac nechcú, aby im migranti brali tu jednoduchšiu prácu.

Britský minister financií Philip Hammond potvrdil túto skutočnosť, keď povedal, že obyvatelia Spojeného kráľovstva sú znepokojení prílivom prisťahovalcov, ktorí pracujú na prácach s nízkou kvalifikáciou a prekvapivo im nevadia ľudia s vysokou kvalifikáciou, ktorí prichádzajú na ostrovy, získavajú dobré miesta a zarábajú balík peňazí.

Philip Hammond sa pokusil upokojiť verejnosť, keď vyhlásil, že vysokokvalifikovaní prisťahovalci nebudú spadať pod migračné kontroly. Tým však upokojil iba časť migrantov, ale nie domorodcov. „Bolo by nepravdepodobné, že obmedzenia imigrácie po Brexite sa budú vzťahovať na prisťahovalcov z EÚ, ktorí sú vysokokvalifikovaní a dobre platení,“ prízvukoval minister financií.

Je jasné, že vláda mieni obmedziť prílev migrantov do krajiny, radikálne znížiť príjem ľudí s nízkou kvalifikáciou, avšak nechce príliš obmedzovať prílev odborníkov so slušnou kvalifikáciou, ktorých potrebuje britské hospodárstvo. Potvrdila to aj britská premiérka Theresa Mayová, povedala, že Veľká Británia má záujem o odborníkov, o ľudí s vysokou kvalifikáciou a ako aj predtým bude lákať na ostrovy, ako podčiarkla, „tých najmúdrejších a tých najlepších z celého sveta“.

Britské média prízvukujú, že v súčasnosti je ešte predčasné hovoriť, ako presne bude vyzerať v budúcnosti domáci imigračný systém. Poznamenávajú iba to, že určite bude závisieť od  výsledkov rokovaní a možných kompromisov s vládami Škótska, Walesu a Severného Írska. Ministerka vnútra Amber Ruddová spresnila, že v blízkej budúcnosti Veľká Británia zníži počet prisťahovalcov o dve tretiny: z 300 tisíc ročne na 100 tisíc ročne.

Záujem o vysokokvalifikovaných „legionárov“ ešte raz vo svojom vystúpení pred poslancami britského parlamentu potvrdil Philip Hammond, ktorý podčiarkol, že domáci obyvatelia nemajú obavy z migrácie vysokokvalifikovaných a dobre platených ľudí z Európskej únie, ale naopak – sú znepokojení ľuďmi, ktorí im berú jednoduchú prácu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1450x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1976x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1875x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1646x 👤eugenius
,