asfasdf ×

NázorObčana.sk

Agresívny policajt, ktorý v Londýne rozbil čelné sklo na aute a ohrozoval vodiča, je dočasne postavený mimo služby

 Aktuality

To, že sa demokracia nedosahuje v rukavičkách, často sa presviedčajú ľudia aj v krajine, ktorú mnohí považujú za jednu z najdemokratickejších krajín vo svete a ktorá sa pýši svojimi storočnými demokratickými tradíciami – vo Veľkej Británii

31 Október
2016 19:01:34

 

Foto: YouTube

Istý londýnsky policajt v londýnskej štvrti Camden bol asi príliš „dôsledný“, keď sa dožadoval, aby mu vodič osobného auta otvoril okienko. Neochota a „spomalená reakcia“ vodiča tak rozčúlila policajta, že ten sa začal agresívne dobíjať do vnútra a nakoniec obuškom rozbil čelné sklo na aute. Jeho kolegovia sa pokojne prizerali na celé toto „predstavenie“. 

Vedenie britskej polície priznalo, že policajt nepostupoval správne. Tlačová služba Scotland Yardu oznámila, že vodič Leon Fontana skutočne sa stal obeťou neprofesionálneho a agresívneho konania polície. Podotkla však, že negatívnu úlohu zohral aj ten fakt, že došlo k omylu a policajt pomýlil vodiča s iným človekom, ktorý už mal pletky so zákonom. Britské média, ktoré podrobne popisujú túto epizódu však podčiarkujú, že tento fakt brutálne konanie policajta v žiadnom prípade neospravedlňuje.

Táto epizóda sa odohrala ešte 16. septembra, ale britské média sa jej venujú teraz v súvislosti s tým, že v ďalšej londýnskej štvrti sa odohrala podobná epizóda a onedlho by sa malo skončiť vyšetrovanie komisie dôstojníkov z Riaditeľstva Profesijných Štandardov, ktorá by mala vyniesť konečný verdikt, čo s agresívnym policajtom a jeho kolegom, ktorý sa nečinne prizeral, ako nezákonne postupoval rozzúrený policajt. Vtedy, v septembri, oboch policajtov dočasne postavili mimo služby.

Zatiaľ polícia pre média popisuje celú epizódu nasledovne. Dvojčlenná policajná hliadka v londýnskej štvrti Camden dostala hlásenie o trestnej činnosti v tejto oblasti. Policajti
sa domnievali, že vodič Leon Fontana je práve ten, koho hľadajú. Odhliadnuc od skutočnosti, že im ukázal vodičský preukaz a poistenie na auto, dvaja policajti požadovali, aby muž otvoril okienko a potom vystúpil z auta. Ten odmietal splniť tieto požiadavky. Vtedy jeden z policajtov hliadky rozbil čelné sklo na aute. Keď však policajti zistili, že nie je pred nimi ten, koho hľadajú, muža predsa prepustili.

Neskôr Fontana vyhlásil, že musel vyhľadať lekársku pomoc, nakoľko mu črepiny zasiahli tvár a poranili oko.  Obaja policajti boli onedlho dočasne postavení mimo služby. Onedlho padne konečne rozhodnutie, aký trest dostanú. Novinári sa domnievajú, že trest bude skôr formálny.

Video si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1093x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1014x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 982x 👤eugenius

Sýrsky blázinec: Rusi bránia Kurdov pred Turkami, Kurdi útočia na Rusov. Bude im lepšie, ak sa Rusi na to vykašlú, odídu a ponechajú Kurdov Turkom?

 

Ako je známe, spoločné turecko-ruské hliadky v Sýrii začali svoju činnosť 1. novembra. Majú za úlohu...

📅10.11.2019 0 1837x 👤eugenius
,