asfasdf ×

NázorObčana.sk

Halloween na každý deň alebo strašidelní klauni útočia po celej Európe

 Aktuality

No akurát! Už iba to nám chýbalo. Asi máme málo zábavy s migrantmi, hospodárskou krízou, Brexitom, sankčnou vojnou, politickými škandálmi a inými radosťami života, tak po celej Európe vo dni – v noci začali útočiť strašidelní klauni!..

31 Október
2016 19:03:17

 

 Foto: YouTube

Pôvodne táto „zábavka“ sa, ako aj kopec ďalších „užitočných“ vecí, rozšírila a spopularizovala v USA – a presne ako mnohé iné somariny sa potom udomácnila aj u nás. V Spojených štátoch vznikol nový „mrazivý“ fenomén – strašidelní útočníci v uliciach miest a na diaľniciach oblečení za klaunov a „vyzbrojení“ hrôzostrašnými maskami.

Ako sa hovorí, každý zlý príklad je nákazlivý. A strašidelní klauni sa hlavne vo večerných a nočných hodinách začali pobehovať v uliciach európskych miest a nielen strašiť bohabojných občanov, ale často aj skutočne útočiť na nich. A tak už aj v Európe máme Halloween na každý deň.  

Dennodenne média prinášajú mrazivé správy. Strašidelní klauni zatiaľ viac útočia vo Veľkej Británii, v Nemecku, ale už sa objavujú aj u našich západných susedov – bratov Čechov. Pred pár dňami kvôli strašidelným klaunom napríklad v Škótsku bolo zatvorených niekoľko škôl. Aj u nás sú teraz školské prázdniny, ale našťastie z iného dôvodu...

Práve dnes je ten „strašidelný“ deň – Halloween. Rozšíril sa po celom svete a – ako to nazvať? – oslavuje sa 31. októbra. Ako prebiehajú tie „oslavy“, naši čitatelia určite vedia. Niektorí však možno nevedia inú perličku. Samozrejme, Halloween k nám prišiel z USA, ale... Nie je to zasa čisto americký „vynález“. Ako aj mnohé iné tradície na americký kontinent aj túto „zábavku“ dostali európski prisťahovalci.

Niektoré európske národy za starých čias oslavovali mŕtvych, temné sily a strašidlá, aj keď, samozrejme, tie „oslavy“ vyzerali úplne inak, ako dnes. Na americký kontinent „halloweenské prvky“ priniesli obyvatelia britských ostrovov, podľa všetkého Íri, ktorí najdlhšie zachovávali niektoré keltské tradície. 

Dnešný Halloween je to smutne – strašidelne – zábavná komerčná akcia „propagujúca“ smrť, temné sily, strašidlá, monštrá, zlé čarodejnice. Jej charakteristickým rituálom sa stali tekvice so zlými výrazmi tváre a najnovšie – v podobe strašiacich a útočiacich zlých klaunov.

Sociálne siete, ale už aj európske média sú plné videí a fotografií, na ktorých sú zvečnené prípady útokov zlých klaunov. Tak ďaleko to ešte nezachádzalo, ale v Škótsku už kvôli masovým útokom strašidelných klaunov práve v obrobí Halloweenu, kedy sa ich vyskytuje v uliciach najviac, radšej zatvorili školy...


V škótskej škole St Margaret’s vyhlásili poplach po tom, ako sa na internete objavili  fotografie, na ktorých sú zobrazení zlí klauni. Miestni obyvatelia hovorili o útočiacich  klaunoch pobehujúcich s bejzbalovými palicami. Polícia potvrdila, že podobné prípady sa stali aj v okolí ďalších škôl - Inveralmond Community, Bathgate Academy, West Lothian a Forth Valley. A tieto školy na Halloween zostali zatvorené.

Lov na strašidelných klaunov pomaly začína aj nemecká polícia. Chytila už niekoľkých útočníkov a hrozí im nielen mastná pokuta, ale aj väzenie. Nemecká polícia pritvrdila po tom, čo po útokoch zlých klaunov /či zo strachu alebo aj po bitke/ v nemocnici skončilo najmenej 5 ľudí. Najčastejšie napadali ľudí v uliciach alebo v autách v neskorých večerných hodinách. Niektorí však útočili aj za bieleho dňa. 

Istého mladíka v Rostocku strašidelný klaun napadol s baseballovou palicou a zranil ho. V tom istom meste zlý klaun s nožom naháňal 15-ročného chlapca, ktorému sa na šťastie podarilo utiecť. Ďalšie podobné prípady hlásila polícia z Essenu, Greifswaldu, Bochumu a pod. Denník Bild popísal prípad, keď zlý klaun strašil okoloidúcich s „optimistickým“ plagátom: „Všetci zomriete“...

Naši bratia Česi tiež občas zažívajú hororové chvíle. Tam pre zmenu klauni v maskách strašili okoloidúcich s motorovou pílou v rukách... Videozáznam z podobnej „akcie“ v Ústí nad Orlicí sa objavil aj na internete. Strašidelný klaun čakal na svoje obete na tmavej ceste. Snažil sa zastavovať autá. Keď sa mu to nepodarilo, na čelné sklo hodil bábku.

V ostatných týždňoch americká polícia zatkla vyše 20 strašidelných klaunov. Samozrejme, ich počet v uliciach sa mnohonásobne zvýši práve dnes, na Halloween. „Výsledky“ dnešných osláv na celom svete spočítajú až zajtra. Avšak asi už aj dnes by sa mnohí kompetentní mali zamyslieť, ako odvrátiť novú hrozbu – útočiacich klaunov. Asi tu nechceme mať každý deň Halloween. Skutočne nám postačia problémy s migrantmi, sankčnými vojnami, hádajúcimi sa politikmi, Brexitom a inými radosťami života...

Videá si môžete pozrieť tu:

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 494x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 820x 👤eugenius

Nemci sa už nespoliehajú na políciu, vytvárajú oddiely domobrany, aby sa ubránili pred útočiacimi migrantmi

 

Nemecké média živo komentujú novinku. Primátor bavorského mestečka Amberg pre novinárov povedal, že j...

📅04.01.2019 0 1395x 👤eugenius

Bezpečnostná služba Ukrajiny obvinila Rusko z organizovania protestov „žltých viest“ vo Francúzsku

 

Stalo sa to, čo sa dalo s istotou očakávať. Niektorí európske politici a média obvinili Rusko z... orga...

📅12.12.2018 0 1075x 👤eugenius
,