asfasdf ×

NázorObčana.sk

Poľský politológ považuje Bielorusko za cieľ ruských „imperiálnych ambícií“

 Aktuality

Poľský vedec, poradca ministra zahraničia profesor Przemyslaw Žurawski vel Grajewski vyhlásil, že Bielorusko sa môže stať ľahkým cieľom pre Rusko, jeho pripojenie bude komentované ako veľké imperiálne víťazstvo, ako etapa zjednocovania ruského sveta.

01 November
2016 18:02:09

 

Foto: Facebook

„Bielorusko by bolo ľahkým cieľom pre Rusko, a Putin aj potrebuje lacným spôsobom dosiahnuť imperiálny úspech, ktorým by sa mohol pochvastať v Rusku. Pobaltské štáty sú veľkým rizikom, sú to členovia NATO, Ukrajina už nie je tá z roku 2014, armádu má omnoho lepšiu, odskúšanú v reálnych bojoch a nie na cvičeniach. Je to veľká armáda, v ktorej sa prebudilo národné sebavedomie. Medzitým nie je jasné, či si ľudia v Bielorusku uvedomia situáciu. Toto sa dá overiť len činmi a nie otázkami“, vyhlásil v rozhovore pre Delfi.

„Panuje názor, že bieloruské národné povedomie je veľmi nízke, osobitne ak sa porovnáva s ruským. V Bielorusku sú ozbrojené sily i tajné služby pod kontrolou Ruska, Bielorusko je izolované od Západu“, poznamenal dodajúc, že práve preto je Bielorusko „ľahkým cieľom“, ktorý sa dá prezentovať „ako veľké imperiálne víťazstvo, ako etapa zjednocovania ruského sveta“.

„Čítal som, že bieloruskí dobrovoľníci, ktorí na Ukrajine bojovali proti ruskej agresii, žiadajú, aby ich pustili do Bieloruska, že tam budú pripravení na obranu svojej krajiny. V Poľsku  sú predstavitelia oboch bieloruských táborov – i pozícii i opozícii a hovoria o tom, že rozmiestnenie ruských OS v západnej časti Ruska nie je nasmerované proti Ukrajine, ale proti Bielorusku. Ide o nový psychologický fenomén, oni sa boja“, vyhlásil.

Podľa vz.ru, .srspol.sk

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 489x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 666x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 527x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 778x 👤eugenius
,