asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo obrany vysvetlilo rozdiel medzi situáciou v Aleppe a operáciou v Mosule

 Aktuality

Ruské ministerstvo obrany odpovedalo na mnohopočetné špekulácie, ktoré sa dennodenne šíria vo svete v súvislosti so situáciou v sýrskom Aleppe a Irackom Mosule a experti a média svojsky porovnávajú aktivity Ruska a USA na Blízkom východe.

02 November
2016 20:12:45

 

Foto: Facebook

Rozdiel medzi situáciou v sýrskom Aleppe a irackom Mosule ruský vojenský rezort označil za radikálny. Hovorca ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov reagoval na výroky tlačového hovorcu Pentagónu Johna Kirbyho, ktorý prezentoval americký pohľad na aktivity Ruska a USA v Sýrii a Iraku. Jeho ruský kolega jasne dal najavo, že Kremeľ má úplne odlišný názor ako Biely dom.


„Rozdiel medzi situáciou v sýrskom Aleppe a operáciou v irackom Mosule je ozaj radikálny. My sme pripravení konkrétne a detailne vysvetliť to admirálovi Johnovi Kirbymu. Netreba zabúdať na to, že na Aleppo už dva týždni neútočí ani ruské, ani sýrske letectvo. Okrem toho  Rusko a sýrska vláda v Aleppe otvorili 6 humanitárnych koridorov a stredisko, kde poskytujú teplé jedlo a lekársku pomoc. Pripravili aj všetky podmienky na to, aby civilisti mohli bezproblémovo opustiť mesto. Avšak v súčasnosti nie je to možné, pretože teroristi zamínovali všetky prístupové cesty a ostreľujú celé okolie,“ podčiarkol Konašenkov.

Porozprával aj o tom, prečo sa ruská strana domnieva, že v Mosule je úplne iná situácia: „Z Mosulu stále prichádzajú správy o útokoch armády, ostreľuje aj obytné štvrte, kde žije civilné obyvateľstvo. Toto ostreľovanie má alarmujúce následky kvôli veľkému počtu obetí. Pritom  vôbec nie sú vytvorené žiadne humanitárne koridory. B dvojmiliónovom meste je veľa teroristov,“ podčiarkol.

Poukázal aj na ďalší rozdiel. „V Aleppe sa nachádzajú a pracujú predstavitelia OSN, Červeného polmesiaca, a ďalších medzinárodných organizácií a taktiež aj novinári. Ale v Mosulu čudnou zhodou náhod nie sú ani novinári, ani aktivisti, ani dobrovoľníci „bielych prílb“ a ani prílb iných farieb - nikto. A preto všetko, čo si môžu dovoliť vysielať americké a európske televízne stanice – to sú cenzurované nadšené správy o neobyčajných úspechoch koalície a rastúcom veľkom víťazstve nad teroristami, ktoré nie sú potvrdené žiadnymi reálnymi zábermi,“ zdôraznil Igor Konašenkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2034x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2591x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2377x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2118x 👤eugenius
,