asfasdf ×

NázorObčana.sk

Ruské ministerstvo obrany vysvetlilo rozdiel medzi situáciou v Aleppe a operáciou v Mosule

 Aktuality

Ruské ministerstvo obrany odpovedalo na mnohopočetné špekulácie, ktoré sa dennodenne šíria vo svete v súvislosti so situáciou v sýrskom Aleppe a Irackom Mosule a experti a média svojsky porovnávajú aktivity Ruska a USA na Blízkom východe.

02 November
2016 20:12:45

 

Foto: Facebook

Rozdiel medzi situáciou v sýrskom Aleppe a irackom Mosule ruský vojenský rezort označil za radikálny. Hovorca ministerstva obrany Ruska generálmajor Igor Konašenkov reagoval na výroky tlačového hovorcu Pentagónu Johna Kirbyho, ktorý prezentoval americký pohľad na aktivity Ruska a USA v Sýrii a Iraku. Jeho ruský kolega jasne dal najavo, že Kremeľ má úplne odlišný názor ako Biely dom.


„Rozdiel medzi situáciou v sýrskom Aleppe a operáciou v irackom Mosule je ozaj radikálny. My sme pripravení konkrétne a detailne vysvetliť to admirálovi Johnovi Kirbymu. Netreba zabúdať na to, že na Aleppo už dva týždni neútočí ani ruské, ani sýrske letectvo. Okrem toho  Rusko a sýrska vláda v Aleppe otvorili 6 humanitárnych koridorov a stredisko, kde poskytujú teplé jedlo a lekársku pomoc. Pripravili aj všetky podmienky na to, aby civilisti mohli bezproblémovo opustiť mesto. Avšak v súčasnosti nie je to možné, pretože teroristi zamínovali všetky prístupové cesty a ostreľujú celé okolie,“ podčiarkol Konašenkov.

Porozprával aj o tom, prečo sa ruská strana domnieva, že v Mosule je úplne iná situácia: „Z Mosulu stále prichádzajú správy o útokoch armády, ostreľuje aj obytné štvrte, kde žije civilné obyvateľstvo. Toto ostreľovanie má alarmujúce následky kvôli veľkému počtu obetí. Pritom  vôbec nie sú vytvorené žiadne humanitárne koridory. B dvojmiliónovom meste je veľa teroristov,“ podčiarkol.

Poukázal aj na ďalší rozdiel. „V Aleppe sa nachádzajú a pracujú predstavitelia OSN, Červeného polmesiaca, a ďalších medzinárodných organizácií a taktiež aj novinári. Ale v Mosulu čudnou zhodou náhod nie sú ani novinári, ani aktivisti, ani dobrovoľníci „bielych prílb“ a ani prílb iných farieb - nikto. A preto všetko, čo si môžu dovoliť vysielať americké a európske televízne stanice – to sú cenzurované nadšené správy o neobyčajných úspechoch koalície a rastúcom veľkom víťazstve nad teroristami, ktoré nie sú potvrdené žiadnymi reálnymi zábermi,“ zdôraznil Igor Konašenkov.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

100 %
(1 hodnotenie)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius

Prihláste sa k odoberaniu nových článkov

Váš email nebude poskytnutý tretím stranám.
Neposielame SPAM, vážime si Vaše súkromie.

,