asfasdf ×

NázorObčana.sk

Výzva Predsedu ASV k predsedovi Komisie proti fašizmu. Bojujme proti fašizmu spoločne!

 Aktuality

Vážený predseda Blaha, som veľmi rád, že sa Vaša iniciatíva smerujúca k založeniu komisie pre boj proti fašizmu stala skutočnosťou.

02 November
2016 20:13:54

 

Foto: Facebook

Rovnako  je skvelý ťah, že na základe Vášho návrhu bude prizvaná na najbližšie rokovanie tejto komisie aj ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, aby predstavila svoje aktuálne legislatívne aktivity v oblasti boja proti fašizmu. Budete môcť spolu dokázať, že prejavy fašizmu sa objavujú predovšetkým vo vládnych kruhoch, že je takisto potrebné  preveriť, či sa aj prezident Kiska  nestotožňuje s fašistickou ideológiou, ako ukazujú niektoré jeho činy a výroky. Ak je to tak, museli by ste požiadať Národnú radu SR  o vyslovenie nedôvery prezidentovi Kiskovi a vyzvať pána Kisku, aby odstúpil z funkcie.

Konečne je  na Slovensku dostupný nástroj na boj s reálnym fašizmom, nielen na trápne naháňanie mladých nevyzretých osôb s pomýlenými názormi na sociálnych sieťach, ale aj na potláčanie prejavov fašizmu v celej spoločnosti. Ako sám vyhlasujete, komisia vytvára možnosť pre politikov, odborníkov, aktivistov, ľuďom z verejného sektora, exekutívy a štátnej správy, ktorých budete prizývať, aby prezentovali svoje návrhy na boj proti fašizmu a hľadali riešenia a podnikali konkrétne kroky na potlačenie prejavov fašizmu tak na verejnosti, ako aj v štátnej správe, samospráve a v médiách.

Možno sa dá blahoželať Vášmu géniu za to, že odsúdite fašistické vedenie Ukrajiny pod taktovkou prezidenta Porošenka, ktorého podporuje hlavne a nielen náš prezident Andrej Kiska, čím sa fakticky stavia do pozície podporovateľa ideológie fašizmu. Rovnako tak sa správa aj elita „bruselského zväzu európskych národov“ vo veci ekonomickej a vojenskej podpory Ukrajiny. Súhlasím, že aj na Slovensku nejakého toho fašistu vidíte pobehovať po ulici, alebo ho nájdete na sociálnych sieťach a verím, že polícia a bezpečnostné služby o ňom už dávno vedia a sledujú jeho činy a posudzujú jeho úmysly, pretože  to majú v pracovnej náplni.

Pán Bláha, vyzývam Vás, odsúďme spolu fašizmus, ktorý sa ako mor šíri práve z Ukrajiny, kde kvôli fašistickej, ba dokonca nacistickej ideológie zomierajú nevinní ľudia a kde sú ľudia za ich presvedčenie, názor, náboženstvo terorizovaní a perzkuovaní nielen polovojenskými jednotkami prejavujúcimi sa fašitickou a nacistickou ideológiou, ktoré sú dokonca mimo kontrolu ukrajinskej vlády, ale aj samotnou vládnou mocou. 

Vyzývam Vás, aby ste ako prvý a najdôležitejší bod, ktorý prerokujete na pôde predmetnej komisie, navrhli prerušenie akejkoľvek ekonomickej a vojenskej spolupráce EÚ a NATO s fašistickým vedením Ukrajiny, ktorú plne podporuje aj náš prezident Andrej Kiska, jeho poradca Martin Bútora a ďalšie mimovládne organizácie, financované častokrát súkromným korporátnym zahraničným sponzorom a ktoré sú s vysokou pravdepodobnosťou napojené aj na prezidenta SR.


 
Vymenujem dôvody, prečo je aktuálne vedenie Ukrajiny fašistické a kolaboruje s korporátnym fašizmom západných nadnárodných oligarchov a vojensko-priemyslovým komplexom USA. Nebudem rozpisovať už nad slnko jasné korporátne financovanie majdanu na Ukrajine, ktorého cieľom bolo zvrhnúť proruského prezidenta a dostať tak Ukrajinu pod vplyv USA.

Najskôr spomeňme to, že na Ukrajine vládne oligarchia, ktorá všetko vlastní a tí najbohatší oligarchovia sú gubernátormi, ministrami, premiérom a prezidentom. Ide o nový jav v kapitalizme, ako takého, a tou je návrat k feudalizmu, ba až k tyranii. Tento režim, fungujúci na základe novej trhovej ekonomiky, ovládanej korporáciami, je možné nazvať korporátnym fašizmom alebo inak, vykorisťovaním občanov s cieľom vládnuť nad ich životom vo všetkých jeho oblastiach, ako je zdravie, bývanie, práca, zábava, myslenie, presvedčenie až po náboženstvo a výchovu detí. Nie je to zaujímavá paralela aj na Slovensku? Súhlasím, že nás tu zatiaľ vládna moc neterorizuje polovojenskými jednotkami financovanými našimi oligarchami.

Hlavnou silou zvrhnutia režimu prezidenta Janukoviča na Ukrajine boli ozbrojené vojenské oddiely ako je Pravý sektor a Sloboda, ktoré velebia odkaz nacistickej kreatúry Stepana Banderu, ktorý sa podieľal na vraždách obyvateľstva aj na území Slovenska. Tieto skupiny používajú rovnošaty so svastikou, hlásia sa otvorene k nacistickým a fašistickým historickým symbolom a osobnostiam. Už od roku 2014 tieto nacistické skupiny na Ukrajine vedú vojnu proti EÚ, médiám, Rusom, židom, oligarchom, ktorú vyhlásil Dmytro Jaroš, šéf Pravého sektora.

Zastrašujú a násilne potláčajú akúkoľvek opozíciu, obmedzujú slobodu tlače, je vykonávaná dôsledná cenzúra, masívna propaganda, zakazujú sa niektoré parlamentné strany a spoločne so súkromnými armádami oligarchov riadia politický život v krajine. Porošenko spolu s oligarchami, ako je Kolomojský, zastrešoval vznik niekoľkých trestných nacistických práporov, ako Azov, Donbas, Ajdar, ktoré sa zúčastnili vojenského ťaženia proti Donbasu a stále vykonávajú trestné ťaženie proti vlastným občanom v Donecku a Lugansku.

Konanie týchto fašitických a nacistických skupín je násilné a svoje ciele nedosahujú politicky, ale presadzujú ho násilím. Predstavte si, že by pri rozdelení Česko-Slovenskej republiky, pri ktorej bola aj Asociácia slovenských vojakov,  by právo na sebaurčenie Slovenska bolo odoprené a Praha by poslala tanky a letectvo a vybombardovali Bratislavu, len aby  zachovali celistvosť Česko-Slovenska. Boli by naši slovenskí vojaci brániaci slovenských občanov iba teroristi, proti ktorým by bola vyhlásená protiteroristická operácia, tak, ako to bolo Porošenkom vyhlásené voči vlastným občanom Ukrajiny na Donbase? Nebol by to rovnaký fašizmus?

Musíme spoločne dokázať, že fašistický prezident Petro Porošenko a jeho prisluhovači, Pravý sektor a Sloboda, budú spoločenstvom EÚ a alianciou NATO odsúdené za faktickú realizáciu fašistickej ideológie, ktorá je očividná v ich konaní a buďme na Slovensku medzi prvými, ktorí nahlas tento nehumánny spolok nacistov a fašistov odsúdia, rovnako aj ich pritakávačov a prisluhovačov v našej vlasti.

Odčiňme tak aj fašistické správanie Slovenska za vlády Mikuláša Dzurindu, aktuálneho poradcu fašistického prezidenta Petra Porošenka, ktorý bez mandátu OSN povolil prelety letectva NATO ponad SR, ktorý výrazne uľahčil nehumánnu fašistickú agresiu voči srbskému národu.

Začnime spolupracovať na aktivitách s cieľom zriadenia občianskeho tribunálu zameraného na odstraňovanie a potláčanie všetkých prejavov fašizmu na Slovensku. Poukážme na následky sociálneho fašizmu, násilne realizovaného vládami od roku 1989 na slovenských občanoch, kde boli a dosiaľ sú porušované ústavné občianske a ľudské práva, ako je napríklad sloboda prejavu a názoru. Bojujme proti  ekonomickému fašizmu, uplatňovaním ktorého slovenské vlády za ostatných 27 rokov rozkradli a zničili náš spoločný majetok a dedičstvo predchádzajúcich generácií, zničili hospodárstvo a došlo k faktickej strate národnej identity Slovákov.

Odstráňme prejavy fašizmu nielen v občianskej spoločnosti, ale rovnako aj vo vládnej, výkonnej a zákonodárnej  moci na Slovensku. Súhlasím s Vami, je potrebné príkladne trestať prejavy fašizmu v spoločnosti. Začnime brániť našich občanov pred cynickým potláčaním práv a slobôd, rovnako aj pred nehanebným rozkrádaním spoločného majetku budovaného z práce občanov. Ste revolucionár hodný tohto postu a máte moju plnú podporu. Pozorne sledujem všetky Vaše kroky pokiaľ ide o fašizmus a jeho prajavy, už čoskoro Vám s radosťou uľahčím vo Vašej práci pri odhaľovaní týchto prejavov.


 
S pozdravom a úctou
 
Predseda Asociácie slovenských vojakov
 
Ing. Jozef Žarnovičan de Sarnó

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 2139x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 2705x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 2461x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 2216x 👤eugenius
,