asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka Theresa Mayová nesúhlasila s dodatočnými záväzkami o prijatí detí utečencov z francúzskeho táboru Calais

 Aktuality

Pokračujú ťahanice kvôli obyvateľom táboru migrantov vo francúzskom meste Calais. Francúzske a britské úrady sa nevedia dohodnúť, ako a kde majú kontrolovať migrantov, ktorí smerujú do Veľkej Británie a koľko migrantov vlastne posielať cez La Manche.

02 November
2016 20:18:07

 

Foto: Facebook

Francúzsky prezident Francois Holland vyzval britskú vládu, aby zvážila svoju morálnu zodpovednosť a povinnosť poskytovať ľuďom v núdzi vhodné podmienky. Požiadal, aby  britská strana „spravodlivo“ sa podieľala na starostlivosti o 1500 detí v Calais, ktoré požiadali o azyl vo Veľkej Británii.


Britská premiérka Theresa Mayová však odmietla prevziať podobnú zodpovednosť a tvrdí, že Veľká Británia sa nemieni prijímať podobné záväzky a nechystá sa prijímať ďalších detských utečencov zo zdemolovaného utečeneckého tábora „Džungľa“ v Calais. Pre média to povedala krátko po telefonáte s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom, ktorý ju presviedčal, aby si Veľká Británia stúpila do svedomia a splnila svoju morálnu povinnosť. Britská premiérka však na celú situáciu má odlišný názor.

V Londýne sú presvedčení, že Británia už toho urobila akurát dosť a viac urobiť nemôže. Domnievajú sa, že Veľká Británia už prijala dosť veľký počet maloletých migrantov bez doprovodu dospelých. Navyše niekoľko stoviek ďalších detí a mladých ľudí príde na britské ostrovy v priebehu najbližších týždňov. Britská vláda je presvedčená, že svoj „limit“ splnila.

Britské média pripomínajú, že Spojené kráľovstvo v priebehu októbra prijalo 274 utečencov – detí, ktorí sa nachádzali v tábore v Calais. V Paríži nie sú spokojní s postojom britskej vlády a  požadujú od Británie, aby urýchlila proces prijímania maloletých bez sprievodu, ktorí žili vo francúzskom tábore v Calais.

Prezident Francois Holland vyhlásil, že Veľká Británia by mala prijať 1500 detí – uchádzačov o azyl, ktorí žili v Calais a boli po demolácii džungle presídlení po celom Francúzsku. Prízvukoval, že tento problém by Veľká Británia mala vyriešiť čo najskôr a tým splniť svoju morálnu povinnosť.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Výročie: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný Vladimír Lenin

 

Komunisti dnes majú sviatok: pred 150 rokmi sa narodil zbožňovaný a preklínaný, ospevovaný a ohováran...

📅22.04.2020 0 1451x 👤eugenius

V „brlohu“ Nočných vlkov v centre Moskvy prebieha séria veľkolepých novoročných predstavení pre deti

 

V areáli Nočných vlkov na ulici Nižnie Mnevniki v centre Moskvy je v týchto dňoch rušno: prebieha tam s...

📅07.01.2020 0 1980x 👤eugenius

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali k narodeninám čestnej členke klubu, ktorá sa preháňa na motorke už 70 rokov

 

Motorkárky ruského ženského klubu „Nočné Valkýry“ zablahoželali ku krásnym 89. narodeninám čes...

📅30.11.2019 0 1876x 👤eugenius

Petrohradskí Noční vlci vysadili ihličnany a zablahoželali prezidentke klubu „Nočné Valkýry“ Jekaterine k narodeninám

 

„Noční vlci“ v posledných dňoch odchádzajúceho roka už tradične sa zúčastňujú na mnohých podu...

📅28.11.2019 0 1649x 👤eugenius
,