asfasdf ×

NázorObčana.sk

Britská premiérka Theresa Mayová nesúhlasila s dodatočnými záväzkami o prijatí detí utečencov z francúzskeho táboru Calais

 Aktuality

Pokračujú ťahanice kvôli obyvateľom táboru migrantov vo francúzskom meste Calais. Francúzske a britské úrady sa nevedia dohodnúť, ako a kde majú kontrolovať migrantov, ktorí smerujú do Veľkej Británie a koľko migrantov vlastne posielať cez La Manche.

02 November
2016 20:18:07

 

Foto: Facebook

Francúzsky prezident Francois Holland vyzval britskú vládu, aby zvážila svoju morálnu zodpovednosť a povinnosť poskytovať ľuďom v núdzi vhodné podmienky. Požiadal, aby  britská strana „spravodlivo“ sa podieľala na starostlivosti o 1500 detí v Calais, ktoré požiadali o azyl vo Veľkej Británii.


Britská premiérka Theresa Mayová však odmietla prevziať podobnú zodpovednosť a tvrdí, že Veľká Británia sa nemieni prijímať podobné záväzky a nechystá sa prijímať ďalších detských utečencov zo zdemolovaného utečeneckého tábora „Džungľa“ v Calais. Pre média to povedala krátko po telefonáte s francúzskym prezidentom Francoisom Hollandom, ktorý ju presviedčal, aby si Veľká Británia stúpila do svedomia a splnila svoju morálnu povinnosť. Britská premiérka však na celú situáciu má odlišný názor.

V Londýne sú presvedčení, že Británia už toho urobila akurát dosť a viac urobiť nemôže. Domnievajú sa, že Veľká Británia už prijala dosť veľký počet maloletých migrantov bez doprovodu dospelých. Navyše niekoľko stoviek ďalších detí a mladých ľudí príde na britské ostrovy v priebehu najbližších týždňov. Britská vláda je presvedčená, že svoj „limit“ splnila.

Britské média pripomínajú, že Spojené kráľovstvo v priebehu októbra prijalo 274 utečencov – detí, ktorí sa nachádzali v tábore v Calais. V Paríži nie sú spokojní s postojom britskej vlády a  požadujú od Británie, aby urýchlila proces prijímania maloletých bez sprievodu, ktorí žili vo francúzskom tábore v Calais.

Prezident Francois Holland vyhlásil, že Veľká Británia by mala prijať 1500 detí – uchádzačov o azyl, ktorí žili v Calais a boli po demolácii džungle presídlení po celom Francúzsku. Prízvukoval, že tento problém by Veľká Británia mala vyriešiť čo najskôr a tým splniť svoju morálnu povinnosť.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 546x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 475x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 709x 👤eugenius

Kyjev chce do NATO. Odteraz to bude maž uvedené v Ústave Ukrajiny

 

Ukrajinský parlament spečatil snahu o členstvo krajiny v EÚ a NATO. Najvyššia rada Ukrajiny schválila p...

📅11.02.2019 0 985x 👤eugenius
,