asfasdf ×

NázorObčana.sk

Paradoxy Brexitu: Britská vláda a parlament sa pripravujú na odchod z EÚ aj keď väčšina ministrov a poslancov to nechce

 Aktuality

Európania so zvedavosťou a nedôverou pozerajú, čo sa deje na britských ostrovoch. Tradičná bašta demokracie a stability sa otriasa v základoch a ani samotný Nostradamus by určite nedokázal predpovedať, ako nakoniec dopadne Brexit.

04 November
2016 19:30:56

 

Foto: Facebook

Veľkú Britániu zužujú samé protirečia. Obyvateľstvo sa rozdelilo na dve polovice, jedna z ktorých chce zostať v EÚ a druhá odísť. Väčšina politikov, ministrov, poslancov a vysoko postavených činiteľov si tiež myslí, že bolo by lepšie, keby Británia zostala v zostave EÚ, ale keďže občania v referende iba tesnou väčšinou sa rozhodli o „rozvode“ s EÚ, sú nútení podporovať práve tento variant – aj keď to nechcú.

Podobné komentáre každý deň sa nájdu v britských médiách a odzrkadľujú komplikovanú a neistú súčasnosť. Veľa expertov a bežných smrteľníkov dodnes verí, že sa stane zázrak, karta sa otočí a Veľká Británia predsa zostane členskou krajinou EÚ. Domáce média poukazujú aj na to, že sa vytvorila paradoxná situácia: drvivá väčšina britského Výboru pre Brexit, ktorý sa má postarať o pokojný výstup Spojeného kráľovstva z EÚ, je naladená takpovediac proeurópsky a praje, aby Británia zostala v EÚ.

Britskí novinári poukazujú aj na ďalší paradox: mnohí ministri, ktorí boli zosadení Theresou Mayovou po jej nástupe do funkcie premiérky, „zázračnou náhodou“ sa ocitli práve vo vyše spomínanom Výbore pre Brexit a experti a novinári očakávajú, že určite nebudú robiť všetko tak, ako by si želala pani premiérka...

Tento Výbor pre Brexit tvorí 21 členov parlamentu. Na jeho čele sa nachádza labourista  Hilarym Benn, ktorý bol v minulosti v ministrom životného prostredia, potravín a poľnohospodárstva, a pred referendom zastával post tieňového ministra zahraničných vecí. Do tohto výboru sa dostalo osem euroskeptikov z vládnucej Konzervatívnej strany, medzi nimi aj v súčasnosti už exminister spravodlivosti Michael Gove, bývalý minister kultúry John Whittingdale, ďalší vplyvný politik Dominic Raab a iní.

Poslancami z Labouristickej a Škótskej národnej strany, samozrejme, podporujú ten názor, že Veľká Británia by predsa mala zostať členskou krajinou Európskej únie. Do Výboru pre Brexit sa dostali aj ďalší poslanci, ktorí pred referendom vyzývali hlasovať za členstvo v EÚ. Sú to predstavitelia Liberálno-demokratickej, Liberálno-odborovej, Sociálno-demokratickej strany práce a strany Walesu.

Hodnotenie článku:


kladné hodnotenie negatívne hodnotenie

0 %
(0 hodnotení)
Tagy
Zdieľať

Komentáre

Pre pridávanie komentárov sa musíte prihlásiť

Vytvoriť zadarmo účet
Meno: Heslo:

O autorovi

eugenius


Podobné články

Katastrofa pre Ameriku, Čína zdvihla clá na automobily.

 

USA...

📅29.08.2019 0 478x 👤StanislavRegec

Poľské ministerstvo zahraničia považuje plynovod Severný prúd-2 za analógiu paktu Molotov - Ribbentrop

 

Plynovod Severný prúd-2 je skutočnou nočnou morou pre niektorých zaoceánskych a európskych politikov, a...

📅28.08.2019 0 652x 👤eugenius

Vedci, vojenskí veteráni a iní odborníci spoločne vypracovali a podpísali Záverečné vyhlásenie za zachovanie mieru na Zemi

 

Ako sme už informovali našich čitateľov, v Moskve sa uskutočnila medzinárodná konferencia „Veteráni ...

📅07.06.2019 0 521x 👤eugenius

Prekvapivé závery medzinárodnej konferencie „Veteráni vojen a medzinárodná verejnosť - za mier a priateľstvo na planéte“ v Moskve

 

V Moskve sa v dňoch 26. – 29. apríla konala medzinárodná konferencia „Veteráni vojen a medzinárodná...

📅02.05.2019 0 770x 👤eugenius
,